Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lumberman

Преврат във Венецуела: Председателят на парламента се самообяви за президент

Препоръчан отговор

Ха ! Какво стана с "помагачите" и техните "помощи" бе ? Още ли не е ясно що за "помагачи" са налазили Венецуела - листни въшки....! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, by_chechi написа:

Ха ! Какво стана с "помагачите" и техните "помощи" бе ? Още ли не е ясно що за "помагачи" са налазили Венецуела - листни въшки....! :nono:

хехе

Това наистина е забавно, но прозират пак методите на рашистките служби . Които се опитват просто да злепоставят .

С насмешка и подигравки да изтипосат как са им подхвърлили непроверени данни, и тъпите хамериканци са ги приели .

Същото го правиха за злепоставяне на списъка на Миротворец ли беше.. или на списъка с убитите кадрови войници в Украйна.

Тогава се сещам успяха да "пробутат" имената на целия хокеен състав  между  спсиъците с публикуваните рашисти "груз 200"

И тогава се скъсаха от подигравки, че видиш ли , целия списък е фалшив, всичко за убитите  кадрови войници в Украйна  следователно е флашификация и измишльотина.

Е да, а ма не. Това че се гавреха с трупове, омаловажавайки истинските загинали войничета , пратени от Путлер да гинат за болните му амбиции... не им прави чест.

така и сега - успели са чрез "подставени лица" - пранкове,  да прокарат фалшиви имена за санкционен списък за Венецуела , но това по никакъв начин не очерня инициативите.

Икоето  е най важното ,  изкопчват нещо на което може да се вярва в случая - че никакви войски сАЩ не планират да вкарват във Венецуела.

И че натиска е САМО дипломатичен, финансов и т.н. Това е единственото смислено нещо и извод от цялата рашистка подигравка за "злепоставяне".

Всъщност,  те така и не се усещат че опровергават именно своята масирана фейк пропаганда и налагане на страх от вкарване на американски войски  и воена ескалация :)

Благодаря за видеото , благодаря за пропагандата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опозиционният парламент на Венецуела обяви извънредно положение, но няма правомощия за това

Цитат

Контролираният от опозицията венецуелски парламент одобри обявяване на национално състояние на тревога заради безпрецедентната криза с електроснабдяването, която парализира страната пети ден, предаде ДПА. Това съобщи БТА.

Парламентът отхвърли аргумента на президента Николас Мадуро, че колосалната авария е американски саботаж и каза, че причината за нея е лошото управление и липсата на инвестиции.

...

Вчера Мадуро съобщи, че властите са задържали двама души за опит за саботаж на ВЕЦ «Симон Боливар» в Гури, посочва ТАСС.

Според президента атаката срещу националната енергийна система е осъществена по три начина: кибератака, електромагнитен импулс и физическо нападение.

Американците не спират да се гаврят. Да им се връща с лихвите - някой по-силен от тях да ги подхване и да си играе с тях като котка с мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментар на д-р Пламен Пасков, който съм пропуснал на живо миналата седмица, но гледам, че го качил в тубата:

Всъщност аз нито веднъж не съм го гледал на живо досега :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой, кой? Кой обикновено го създава? Миро, ти ако не забелязваш слона в магазина, ние очи - че и глави - имаме... Какъв кеф ви прави да се орезилявате не разбирам? О**али се публично пред всички, ама метат ли метат и всичко се размазва... Дойче Веле също ги знаем какви са. Достатъчно е, че обичаш да ни ги цитираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 часа, Lumberman написа:

Кой, кой? Кой обикновено го създава? Миро, ти ако не забелязваш слона в магазина, ние очи - че и глави - имаме...

преди 7 часа, M.Николов написа:

И кой го създаде тоя хаос?

Айде пак приказки от 1001 нощ за злите хамериканци и техните санкции, за които бях казал, и сега пак ще повторя - поставяте каруцата пред коня.

Пак ли да ви навирам ХРОНОЛОГИЧНО ФАКТИТЕ кога и заради какво се срива икономиката на Венецуела ?

Това

или това

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз те назначавам за представител във Венецуела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Тoни написа:

Ааааа ! Така не може ! Той в социалната мрежа писа ли ? :nono:

Виж какъв е протокола и как става : " В профила на групата в социалната мрежа тя написа: "Имам честта да ви съобщя, че бях назначена......" " ! (copy)  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, by_chechi написа:

Виж какъв е протокола и как става : " В профила на групата в социалната мрежа тя написа: "Имам честта да ви съобщя, че бях назначена......" " ! (copy)  :lol6:

Tи тихо да не го провъзглася за собственик на дома ти! :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Тoни написа:

На Гуайдо ли ще ми се правиш ? .....все си мисля , че е голям срам за теб.....

Той лииии ?! :) Той много добре знае , че няма да е като тук дето от нищо не боли - ще налапа бухалката , ама истинската !.......:lol6:

Историята учи , ама няма кой да се учи - като един Терсит ще си изяде боя от Одисей ! :lol6:

........................................................................

Следващото не знам в коя политическа тема му е мястото - става за всяка ! Едните искат ресурса......и т.н...... :nono:

Защото е общообразователно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Тoни написа:

преди 9 часа, by_chechi написа:

преди 3 часа, Тoни написа:

Поне четете какво се цитира бре тролченца ненагледни мамини златни :)

Доминираното от венецуелската опозиция Национално събрание е одобрило нови дипломатически представители в шест столици, включително в София

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, miro20 написа:

.....Доминираното от венецуелската опозиция Национално събрание е одобрило нови дипломатически представители в шест столици, включително в София.....

"....активистка ..........администратор на тяхна група във Фейсбук...." (copy)

Разбрахме , бре ! Във " Facebook " ! Какво четеш , какво разбираш , какво дрънчиш тук като празна тенджера ?! .....Една жена каза на пазара.....Оууу ! И Тръмп също , и разни други.....! :lol6:

".... назначената от президента Николас Мадуро настояща посланичка в София остава на поста си...." (copy) :nono:

У нас , макар да им се огъват краката , все още не са пили чак толкова много шистов газ........като теб ! :lol6:

.....той и нашия ходи "Там" на ритуални закуски ......ама като не разбира от " Facebook " завалията ......:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.rt.com/news/454454-bolton-trump-venezuela-all-options/

Цитат

While refusing to explicitly confirm or deny whether the US is willing to arm the opposition or is mulling an all-out invasion of the country, Bolton did stress that the US has “no higher duty internationally” than to protect up to 50,000 Americans living in Venezuela from “violence and intimidation.”

A similar concern for some 800 American students at the US-run St. George's University School of Medicine in Grenada was used as an excuse to invade that island nation in 1983 to oust the country’s leftist government. The tiny tropical paradise is located just 160 kilometers (99 miles) north of Venezuela.

Макар да отказва изрично да потвърди или да отрече дали САЩ са готови да въоръжат опозицията или обмислят пълно нахлуване в страната, Болтън подчертава, че САЩ нямат „по-висок международен дълг“, отколкото да защитят до 50 000 американци живеещи във Венецуела от „насилие и сплашване“.

Подобна загриженост за 800 американски студенти в американското университетско училище по медицина в Сейнт Джордж в Гренада е използвано като оправдание за нахлуването на островната държава през 1983 г., за да бъде отстранено лявото правителство на страната. Малкият тропически рай се намира само на 160 километра северно от Венецуела.

Аха, значи тия 50 хил. американци ще спасяват! Заложници ли ги държат там и не ги пускат да си ходят? И те самите искат ли да бъдат спасявани от Болтън?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lumberman написа:

https://www.rt.com/news/454454-bolton-trump-venezuela-all-options/

Аха, значи тия 50 хил. американци ще спасяват! Заложници ли ги държат там и не ги пускат да си ходят? И те самите искат ли да бъдат спасявани от Болтън?

Никого няма да "спасяват" . Само за "авторитет" си чешат езиците , защото Венецуела (а след нея и други) си отива от тях . Ще мъчат Венецуела финансово до последно...

Иначе трябва да воюват в джунглата , където 300 000 армия не стига . А по въздух (и море) вече никакъв шанс нямат ..... Помнят Виетнам !....И Куба също им е пред очите ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко :offtopic_s:

Е ти какво очакваш-да стоят и да чакат!? ..ела Вълчо ,изяж ме...! Я ги виж твойте какви ги вършат

Цитат

Военновъздушните сили (ВВС) на САЩ наскоро са разположили шест стратегически бомбардировача Б-52 в Европа ...

В 11:45 часа московско време (10:45 българско) самолетът Boeing B-52H Stratofortress с бордови номер 60-0024 е излетял от авиобазата Феърфорд във Великобритания. В 13:20 часа бомбардировачът е отработил условна атака срещу базата на Балтийския флот на Русия в Калининград.

В последно време значително се увеличи активността на чуждестранни разузнавателни самолети и безпилотни летателни апарати в близост до границите на Русия. В понеделник например Boeing B-52H Stratofortress е бил забелязан край границите на Ленинградска област. Тогава американските пилоти също са симулирали бомбардировки на база на Балтийския флот, като са се приближили на 191 км от Санкт Петербург.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Тoни написа:

Забранено ли е да се лети до Венецуела? 

Летене може, но трябва да е съпроводено и от пускане на "хуманитарни" бомби като помощ за бедстващите венецуелци.

Нелепо е да се търси под вола теле, и да бъдат обвинявани руснаците, които очевидно там са инвестирали средства и си имат интереси да бранят. Между другото, у нас американците какво вложиха за толкова години? Някой отрасъл да са развили? Но с лека ръка съсипаха инфраструктурата на сума ти държави - nationbuilding, дет' му казват.

Та Русия има какво да брани във Венецуела. Друг е въпросът, че там битката е много неравна. Къде е военният бюджет на американците (най-висок за всички времена и империи) и къде е задушената икономика на "режима на Мадуро"? Та като стана дума за неравна битка - тези дни разбрах за така наречените бомбардировки на Лаос. Не бях чувал за тях, а то какво чудо е било. По време на Виетнамската война американците са бомбардирали и Лаос с някакви клъстер-бомби, много от които не са избухнали при падането и стоят в земята подобно на мини. И местните от тогава до днес са дали около 45 хил. жертви от тези вторични взривове и 2/3 от територията им още не е прочистена и оценяват, че ще им трябват още сто години да премахнат бомбите. Просто ум не ми го побира как тия главорези още ходят по земята след тия безчинства, които са сторили? Малко ли им беше Виетнам? Ирак? Югославия? Либия? Сирия? Ето то видеото (на американска телевизия, не руска):

Сега поне има публичност. В ония години тези неща са можели да минат незабелязано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lumberman написа:

Летене може, но трябва да е съпроводено и от пускане на "хуманитарни" бомби като помощ за бедстващите венецуелци.

Аз не съм чул за пуснати бомби, но говориш затова което Мадуро блокира на раницата ли ??

Нелепо е да се търси под вола теле, и да бъдат обвинявани руснаците, които очевидно там са инвестирали средства и си имат интереси да бранят

Не е нелепо. всъщност си много прав. Рашистите вкараха много пари, и си  ги търсят.

Нали не си забравил, че потърпевши от прословутата нациионализация и грандиозния им провал са най вече и руски компании ??

Например в златодобива  с 1 млрд , и т.н. Цитирал съм по назад

И че РФ са със 17 млрд, а Китай със 50 млрд "вътре"  :)

Смешното /за народа на ВЕнецуела  е тъжно/ че всичко това може да се обърне в това че именно най големите подкрепящи режима - РФ и Китай, да отрежат главата на Мадуро .

Идеологията и пропагандата са за малоумници като вас, а парите са си пари, и те си ги търсят. Мафията не "верва на сълзи"  . Перефразирам Москва не вярва на сълзи  :)

По време на Виетнамската война американците

И какво е общото ? Бомбардировките  ЛАос ?

Не знамкакво си фантазираш и сънуваш , но хамериканците още нищо не са бомбардирали :)

и къде е задушената икономика на "режима на Мадуро"?

Колко да е "задушена" ? след като САЩ  са със 75 %  и повече дял в приходите на Венецуела ?

Споменато в началото на темата.

Да те светна ...  като причини за криза не винаги е единствено САЩ . Дори напротив. Колкото и да търсите под вола теле, понякога по голямата част от причините не са там  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...