Премини към съдържанието
Lumberman

Преврат във Венецуела: Председателят на парламента се самообяви за президент

Препоръчан отговор

преди 49 минути, B3M2W0 написа:

И не на последно място кой организира атентатите в Ню Йорк със самолети, нещо за което арабите нямат умствен потенциал.

То е ясно, че арабите нямат достатъчно умствен потенциал, за това "великите освободители", архитекти на всички "демокрации" и арабски пролети сами си бутнаха кулите, за да могат да прокарват военните си въжделения, превърнали се в доктрина за власт над целия свят. Там, където империята на злото е стъпвала, създала талибани и измислена опозиция с доларовия инструмент, в Афганистан, Либия, Ирак, Виетнам Сърбия и др., народите страдат от имперската "демокрация"! Е, с някои страни като Куба, Украйна,  Сирия, Северна Корея и др. не им се получи, а както изглежда и с Венецуела пак няма да успеят. Много интересно? Уж са най-силни в света, пък разни дребни държавици нещо не им харесват "демокрацията", надявайки се на някой да ги защити от нея,  и не ги щат на територията си?! Кой ли е този "някой", на когото разчитат слабите във военно отношение народи, за защита на суверенитета си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ве, как е в процъфтяваща цоциалистическа Куба ? "Злия имеприализъм" нещо се отдръпна от тях, и те пак на купонен режим , криза миза.... и т.н. ? :)

https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/05/11/3537825_kuba_vuvejda_normi_za_prodajbite_na_osnovni_produkti/

преди 7 часа, herkules2 написа:

пък разни дребни държавици нещо не им харесват "демокрацията"

Тези "Дребни държавици" всъщност , никога не са помирисвали "демокрация" че да "не я харесват" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Тези "Дребни държавици" всъщност , никога не са помирисвали "демокрация" че да "не я харесват" :)

Е, то ние като я мирисахме тази "демокрация" здраво се осмърдяхме, та чак през носа ни излезе. Много преди демокрацията през "цоциализма" цените бяха убийствени за народа! :lol6:

При средна заплата от 180 лв. (тогава нямаше голяма разлика като сега между минимална и максимална заплата, защото почти за всички беше усреднена, освен за големите началници-директори). Ето ти цени, покупателна стойност и потребителска кошница!

1. обикновен бензин - 0,18лв. за литър

2. супер (жълт бензин) - 0,25лв. за литъл

3. газьол (нафта) - 0,12лв. за литър

4. газ пропан-бутан - 3,15лв. за бутилка от 10 кг.

5. въглища - (български брикет) 18лв. за тон (заедно с превоза-каруца с кон)

6. въглища - (донецки - форма-яйце)  22лв. за тон

7. Ел. енергия (ток) - 0,02лв. за киловатчас

8. вода - 0,03лв. за кубически метър

9. билетче за градския транспорт - 0,03лв. в последствие стана 0,06лв.

10. Здравеопазване - безплатно, без потребителски такси за преглед и ред други плащания над и под масата, за да живееш!

11. сирене от истинско мляко - 0,80лв. за килограм

12. кашкавал от истинско мляко - 1,20лв. за килограм в последствие 1,40лв.

13. колбаси от 0,80лв. (обикновен-кучешка радост) до 1,60лв. траен шпеков салам

14. луканка от месо без соя и пълнители - от 6,00лв. до 8,00лв.

15. свинско месо без кост - от 0,80лв до 1,20лв.

16. карантия - от 0,15лв. до 0,30лв.

Мога да изброявам още, но и това е достатъчно за да разберат родените след "демокрацията, колко много "зле" е било преди нея, и защо пенсионерите (живите) с носталгия си спомнят за тези "лоши " за тях времена! И, най-важното е, че тогава нямаше хора да ровят по кофите за боклук, с надежда да намерят нещо за ядене. Никой не умираше от глад, а днес доста народ измря от недохранване, и ако ти си сляп за действителността, то за другите реалността е очеизвадна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Като не притежаваш свойството разбиране , пак нещо си недоразбрал ! :lol6:

"...ще бъдат въведени ограничения за количеството продукти, които може да купи едно лице.....Кубинците, разполагащи с достатъчно финансови средства, имат възможност да купуват тези стоки на "свободни" цени, повечето от които са под средните за света. ...." (сору)

То , на времето и у нас изкупуваха хляб да си хранят добитъка на село......по-евтино им беше от пшеница ! А по едно време с риба от Варна хранеха прасетата в АПК Суворово примерно....

Дали се сещаш , че които имат възможност в Куба (кои ли ? :)) , като едното нищо днес могат да те оставят без хляб.....:nono:

А пък , пак ако се сещаш - има за какво ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, herkules2 написа:

Мога да изброявам още

Добре, че спря, защото със всяка нова дума затъваш в лъжите си все повече. Тия измишльотини ги разправяй на някой, дето не е живял тогава. Забравил си да напишеш, че скапания руски телевизор, дето се разваляше всеки втори ден, струваше 1200 (хиляда и двеста ) лева , че за една мизерна Жигула, дето сега никой няма да я погледне, се чакаше 15 (петнадесет) години и струваше 6500лв, свинското беше 5лв60ст, един кг банани ( само за някой комунистически празник) беше 3лв 50ст, и всичко това при заплата 140лв ( 180 взимаше само партийния секретар). Жалка мизерия! И най-лошото беше, че каквото и да правиш, колкото и да си добър и старателен, нямаш никакъв избор-живееш наравно с най безмозъчните и мързеливи, една ужасна уравниловка, която доведе всичко до логичния му край-пълен фалит на системата.

преди 59 минути, herkules2 написа:

нямаше хора да ровят по кофите за боклук, с надежда да намерят нещо за ядене

Как ще има такива хора, като едва стигаше яденето, та то нищо нямаше по магазините, как ще има по кофите за боклук? Чакаш на опашка цял ден, че тук били пуснали нещо, там били пуснали нещо, ако имаш късмет, може и да купиш някой боклук. Нали помниш вица-на фирмата на соц.месарницата пише " Месо", а вътре е само бай Иван, а на месарницата на запад пише "Бай Иван", а вътре -пълно с месо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Добре, че спря, защото със всяка нова дума затъваш в лъжите си все повече. Тия измишльотини ги разправяй на някой, дето не е живял тогава. 

Забрави да добавиш,че имаше тотална цензура на медиите изкуството и на всичко на което може!Хората които мислеха различно от това дето налагаше партията,ги вкарваха в лагери!Абе много може да се каже по въпроса.............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:
преди 2 часа, herkules2 написа:

Добре, че спря, защото със всяка нова дума затъваш в лъжите си все повече. Тия измишльотини ги разправяй на някой, дето не е живял тогава. Забравил си да напишеш, че скапания руски телевизор, дето се разваляше всеки втори ден, струваше 1200 (хиляда и двеста ) лева , че за една мизерна Жигула, дето сега никой няма да я погледне, се чакаше 15 (петнадесет) години и струваше 6500лв, свинското беше 5лв60ст, един кг банани ( само за някой комунистически празник) беше 3лв 50ст, и всичко това при заплата 140лв ( 180 взимаше само партийния секретар). Жалка мизерия! И най-лошото беше, че каквото и да правиш, колкото и да си добър и старателен, нямаш никакъв избор-живееш наравно с най безмозъчните и мързеливи, една ужасна уравниловка, която доведе всичко до логичния му край-пълен фалит на системата.

Ти, или аз затъвам в лъжи? Я, пак си помисли? На колко години мислиш че съм? Вуйчо ми имаше мотоциклет "Киевка", след това си купи "Ковровец"! Пращаше ме да му купувам бензин в 3-литрова желязна туба и съм запомнил цените. Въглища купуваше баща ми, който беше ветеринарен лекар, и с него ходех до топливо, когато купувахме въглища, за да се возя на каруцата, която ни ги носеше. Още имам и бележка от топливо за бутилка газ, която струваше 12лв. + 3,15 за газта!, Пазим си ги като реликва от доброто старо време. Още преди казармата работех по разпределение в завод  с машини (стругове и фрези) с ЦПУ (цифрово програмно управление), където поддържах електрониката и ел. системи! Започнах с 4-ти разряд, но за две години стигнах до 8-ми най-високия. Началната ми заплата беше 140лв., после скочи на 320 лв. в края на третата година от договора. В гр. Силистра имаше новооткрит голям магазин за хр. продукти до кино "Москва", млека, колбаси и др. Само за 25 лв. зареждах два хладилника "Мраз и Минск" с хр. продукти за около седмица за цялото семейство. Имах и много спестявания от работнически влог по 150 лв месечно и за трите години работа в завода по договор, още като ерген си купих сам без ничия помощ жигули на старо за 4 000 лв. Тогава заедно със семейството гледахме царевица (лично ползване от ТКЗС-то) и за около 3-4 месеца при добра реколта вземахме около 1 000-1 300 лв. Родителите ми направиха вноска от 1 500лв. за "ЛАДА" но за около 4 години излезе "Москвич 412"! Отстъпихме я на наши приятели, защото жигулата вършеше добра работа. Тези простотии дето ги говориш бяха вече след "демокрацията" ! Свинското никога не е било 5,60 лева, защото се произвеждаше много и живо тегло се изкупуваше за най-много 0,80 лв. килограма. Нормативът беше 4кг. концентриран фураж, дава 1кг. св. месо! Че, то агнешкото беше под 2лв, а да не говорим за овчето! Пак ти казвам, баща ми беше ветеринарен лекар и знам доста неща от време оно. Бананите наистина бяха скъпи от 1,20лв. до 1,80 малко преди "демокрацията".  А, ти, когато лъжеш, помисли малко! Аз съм го живял това време, и мен не можеш да ме излъжеш. Дано някой е живял по това време и си спомня градските двойни автобуси "Икарус" с хармоника-съединение между двете тела. Билетчетата бяха по 3 ст. в началото! Системата не се срина поради народно недоволство, защото населението беше задоволено. Сринаха я американските измамници и глупостта на Горбачов, който им повярва на лъжите. Хайде нека сринат сега Путин и да ги видим? Май нямат здрави гащи? А, това, че някои партийни ръководители се пребоядисаха никой не отрича. Аз никога не съм членувал доброволно никъде. Бях "чавдарче", после пионерче, след това комсомолец, но отказах да плащам членски внос от 0,10лв., защото това беше една голяма триъгълна баничка, която изяждах лакомо с допълнение от една халба наливна боза от 0,05 лв.! Комунист не станах, а и дядо ми е лежал в Белене като кулак без съд и присъда за три години! Спомням си когато бях дете, когато ми се караше като не слушам, му казвах с ярост! "Аз ще стана комунист-танкист, ще карам танк и ще те убия"! Тогава на дядо ми започваха да му текат сълзи, а баба му казваше "прости му Гане детето не е виновно!" Прощавайте всички за офтопика, но не се сдържах на това предизвикателство! Ето я и причината за срива на българската икономика, а главен виновник Луканов ...съветник Ричард Ран, и убийственият за България план Ран-ът! 

http://bulgariabezgranici.com/планът-за-разорение-на-българия-про/

преди 3 часа, B3M2W0 написа:

. Забравил си да напишеш, че скапания руски телевизор, дето се разваляше всеки втори ден, струваше 1200 (хиляда и двеста ) лева ,

Да, наистина забравих, но ти пак лъжеш! Скапаният руски телевизор не струваше 1200 лева, а струваше 870лева, а българският стабилизатор за него струваше 48 лева...."стабор 115! И, не се е развалял толкова често....."Електрон 714Д! Пропуснах да ти кажа, че съм радиолюбител, и още като ученик извършвах ремонти на чернобели и цветни телевизори, за да изкарам някой лев! Днешните лед-китайски боклуци нямат дори и половината от живота на българските телевизори "Опера3  "Пирин", София59 и др., а да не говорим за руските Огоньок и останалата лампова серия. Ако не ми вярваш питай някой тв. техник. Българските електролитни кондензатори и останалите кюстендилско производсктво още са добри, ако ги има някъде, за разлика от западните, дето се дехерметизират и електролита им се изпарява за 3-4 години. Тогава японците хванаха един руски Миг, а руснаците им разглобиха три кораба, изрълняващи българска поръчка за заводи за кондензатори, и ни ги построиха без пари, заради неустойката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, herkules2 написа:

със семейството гледахме царевица

Манталитетът, който лъха от теб и от цялата ти философия! Кажи нещо защо бяха затворени границите и се стреляше на месо по всеки, опитал се да избяга от този "рай"? И ако не беше така, колко българи щяха моментално да се изселят в други некомунистически държави? Кажи защо затвориха заводите на "Булгаррено" в Пловдив-дали за да се продават скапаните Лади с емисии на СО2 5% (моето БМВ има измерено на прегледа 0.03%)  и колко хора преминаха през онкологиите заради това? И не само за това-защо пратиха децата на манифестация в радиоактивния дъжд от Чернобил , за който дори не съобщиха на време? И не ти ли минаваше през селската картуна мисълта, че цените на горивата и на други работи се плащаха от заплатите на всички хора-един лекар взимаше 150лв , а баба имаше земеделска пенсия 4лв50ст-ето за това беше по-евтино за някои неща! На края ще ти отговоря аз на всичките въпроси- "социализъмът" беше рай за некадърници, мързеливци и кръшкачи , готови да откраднат от всичко. Като гледах в нашия завод (Елпром) как всеки ден влизаха камиони със суровини и материали, а на края на месеца излизаха два-три кашона лошокачествена продукция, която никой не искаше да купи ( ако не беше СИВ, нямаше да продадем и един пирон), беше повече от ясно, че системата не работи и ще се срине в най-скоро време. И не ти са виновни нито Луканов, нито който и да е-от един куп абсолютно остарели и изостанали фабрики с износена и антична машинария , няма как да стане каквото и да е.  Ти си слепец, който заслужава съдбата си на аутсайдер-такъв си роден и възпитан. 

преди 8 часа, herkules2 написа:

агнешкото беше под 2лв,

Беше, но никога го нямаше в магазините. Нали помниш вица, дето Брежнев се обадил на Живков по телефона и казал-Товарищ Живков- Живков отговорил-товарим, товарим! Тоя е луд бре, рекъл Брежнев. Не лук, агнешко товарим!-отговорил Живков. Чудесна илюстрация на положението и за всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама тези соц простотии сме дискутирали и оборвали в не една тема до сега.

Не знам защо трябва ОТНОВО да зацикляме с утопичните ЛЪЖИ на хора, затънали в соц пропагадна и ЛЪЖИ.

преди 15 часа, by_chechi написа:

Като не притежаваш свойството разбиране , пак нещо си недоразбрал ! :lol6:

Абе аз може да не съм разбрал много работи, ама купоните и кризата в Куба си е факт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Манталитетът, който лъха от теб и от цялата ти философия! Кажи нещо защо бяха затворени границите и се стреляше на месо по всеки, опитал се да избяга от този "рай"? И ако не беше така, колко българи щяха моментално да се изселят в други некомунистически държави? Кажи защо затвориха заводите на "Булгаррено" в Пловдив-дали за да се продават скапаните Лади с емисии на СО2 5% (моето БМВ има измерено на прегледа 0.03%)  и колко хора преминаха през онкологиите заради това? И не само за това-защо пратиха децата на манифестация в радиоактивния дъжд от Чернобил , за който дори не съобщиха на време? И не ти ли минаваше през селската картуна мисълта, че цените на горивата и на други работи се плащаха от заплатите на всички хора-един лекар взимаше 150лв , а баба имаше земеделска пенсия 4лв50ст-ето за това беше по-евтино за някои неща! На края ще ти отговоря аз на всичките въпроси- "социализъмът" беше рай за некадърници, мързеливци и кръшкачи , готови да откраднат от всичко. Като гледах в нашия завод (Елпром) как всеки ден влизаха камиони със суровини и материали, а на края на месеца излизаха два-три кашона лошокачествена продукция, която никой не искаше да купи ( ако не беше СИВ, нямаше да продадем и един пирон), беше повече от ясно, че системата не работи и ще се срине в най-скоро време. И не ти са виновни нито Луканов, нито който и да е-от един куп абсолютно остарели и изостанали фабрики с износена и антична машинария , няма как да стане каквото и да е.  Ти си слепец, който заслужава съдбата си на аутсайдер-такъв си роден и възпитан.

Свършиха ти се май доводите и взе да дрънкаш глупотевини с развинтената си фантазия! Разбира се, че ще затворят границите. Провокациите на запада не спираха и от двете страни работеше агентура, а западната пипаше с кадифени ръкавици, мамейки подрастващото поколение с красива опаковка без съдържание. Предатели на родината много и за това се стреляше на месо, продажниците да знаят, че не трябва да вредят на страната си изнасяйки на врага сведения за наличната отбранителна мощ на страната! Заводите на Булгаррено затвориха, защото не бяха изгодни за България. Кола приличаща на облещена разкрачена жаба, с големи разходи и висока цена. А, и можеше да се окаже "троянски кон". Я, кажи ти защо не допуснаха западняците южен поток, а пък направиха северен! По същата логика мисли и за заводите Булгаррено! Колкото до вредните емисии, не бъди толкова сигурен, че ладите замърсяваха въздуха повече от опелите или фордовете. Смогът е повече в западния свят, от колкото при нас! Сигурно там все лади и москвичи са карали? За Чернобил пак плещиш глупости. Може да се предположи, че това беше поредната провокация на САЩ (както и майданът в Украйна). Още не могат да се примият с поражението си във Виетнам. Ръката на ЦРУ е дълга! А, за радиоактивността съобщаваха и по радиото, само дето никой не искаше да чуе. Това, че високопоставените управляващи тогава взеха превантивни мерки, а за народа повечето нехаеха е друг въпрос. И, как цените на горивата, храните и останалите неща се плащаха от заплатите, като заплатите бяха 180лв. средно, а цените навсякъде бяха еднакви в страната? Днес цената на горивата, стоките и храните е различна в различните краища на България. Един лекар взимаше средно около 320 лв. +добавки за нощен труд ако има такъв. Баба ми и дядо ми бяха членове-кооператори в ТКЗС-то, защото бяха и основатели с най-много внесени "доброволно" земи и инвентар. Баба ми получаваше пенсия от 26лв., след което и я увеличиха на 58лв. Дядо ми получаваше с около 25 лв. по-висока пенсия от нея! НО! Даваха им купони за безплатен хляб, и получаваха допълнително селскостопански продукти, както и останалите кооператори. Хлябът тогава беше истински хляб, а цената му беше 15ст. типовият и 18ст. белият, но за килограм. Белият хляб "Добруджа" беше 26 ст. за килограм. Помня цените, защото като дете ходех да купувам хляб и изяждах вкусната му кора по пътя за дома, когато беше още топъл! С тези твои измишльотини за 4,50лв. пенсия и 150лв. лекарска заплата може да лъжеш децата от детската градина, и само те ще ти повярват. Колкото до "Елпром" възможно е шефовете му да са крадяли, но да кажеш, че продукцията му е с ниско качество си е грозна манипулация. Аз съм техник и имам претенции да съм един от най-добрите по моя край! Още ползвам две дрелки ловешко производство на завод "Елпром" Такова качество не съм срещал сред западните производства. Имах и дрелки Бош и разни други, но изгаряха при натоварен режим на работа, докато на българските само четки и патронници съм сменял до сега и продължавам да си ги ползвам! Така че, твоите измислици за някогашния живот са плод на фантазията ти. Ясно е, че не си живял по социалистическо време, или нарочно лъжеш за дезинформация на тези, които не знаят за миналото!

преди 52 минути, miro20 написа:

Абе аз може да не съм разбрал много работи, ама купоните и кризата в Куба си е факт :)

Ти да не живееш в Куба, че да знаеш тези подробности?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, M.Николов написа:

Това се нарича предизвикателство! Търсят си го и ще си го намерят! Щом като международното право вече не важи за тях, и на тях ще им бъде отговорено подобаващо. Ще си намерят "майстора" скоро, а може и вече да са си го намерили! Край с хегемонията им, само дето още не са го разбрали!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, herkules2 написа:

Търсят си го и ще си го намерят

От комунист по-тъпо е само селски комунист! 

1.png

2.png

3.png

преди 1 час, herkules2 написа:

международното право вече не важи за тях

А за разбойниците от Кремъл, дето окупираха украинска територия в Крим ВАЖИ ЛИ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

А за разбойниците от Кремъл, дето окупираха украинска територия в Крим ВАЖИ ЛИ?

Крим винаги си е била руска територия, с рускоговорящо население! Това, че е била подарена, не значи че някой може да се гаври с населението и. Те бандитите зад голямата локва да си помислят добре! Да не се наложи на Русия да си вземе и Аляска? Вече не са световен полицай, ако ще и трилион пъти да харчат повече от Русия за военните си разходи. Освен краката, Путин може да им строши и очилата, дето гледат в чуждата трапеза и ядат безплатно, че и карат домакините да им плащат, за дето са си хабяли зъбите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

От комунист по-тъпо е само селски комунист! 

Ако имаш предвид себе си, то тогава си прав. За мен по-гнусно нещо от хомосексуалист е само "образован" хомосексуалис, дето търси кой да го изчаластри и все не намира  никой, докато намери някой! С армия от хомосексуалисти и лесбийки война не се печели, независимо от огромните военни разходи!

преди 7 минути, M.Николов написа:

Може би имаш предвид Крим?

Да така е! Съжалявам, в бързината съм сгрешил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, herkules2 написа:

Това, че е била подарена, не значи че някой може да се гаври с населението и.

Парадокса е че именно след окупирането и въвеждането на т.нар. "русския свят" , започва тоталната гавра с това население там

Но си има друга тема за това.

преди 10 минути, herkules2 написа:

Да не се наложи на Русия да си вземе и Аляска?

Какво значи "Да се наложи" ??  Струва ми се ти се ще да прекрояваш граници както Сталин и Хитлер разделиха Полша и имаха грандиозни общи планове :) 

Кофти че няма как рашистката пропаганда да убеждава колко хубаво да са с руски пенсии хора, които са в пъти по добро социално положение :)

За Аляска говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

(1)които са в пъти по добро социално положение :)

(2)За Аляска говоря.

(1) Ти май въобще не си наясно , че от времето на руската империя САЩ , краде , бие , лъже и ограбва целия свят . Следствия ? :nono:....И сега още повече се опитва да го прави - под носа ти е , ама някак си не го забелязваш ! ......:)

Та и любимата ти Европа е същото , ама от още по-стари времена....

За това им е висок стандарта по който всички като теб са "полегнали" без чувство за срам и свян ....за ценностна система не говоря ! :nono:

От къде толкова акъл у теб ! :lol6:

Но с това се приключва и бог здраве да ти дава тогава да им видиш стандарта ....! :)

(2)За 5 милиона долара , хайде от мен да мине , нека да са 5 милиарда долара , всеки олигарх в Русия би си купил Аляска ! :lol6:

Не е продадена на времето ! Подарена е ! Даже тези 5 милиона долара не са платени.......! :nono:

..............................................................................

Хайде и малко философски елемент да "вкарам" (там къде пък изобщо те няма :)) ! 

Ако не можеш да различиш сън от обективна реалност , значи не си добре с горния етаж . Редът го знаеш ! Първо на психолог и ако не помогне - на психиатър ! Макар , че и там няма гаранции....!:lol6:

Буден в обективна реалност , не можеш да се събудиш , но и в сън може да е същото ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

Какво значи "Да се наложи" ??  Струва ми се ти се ще да прекрояваш граници както Сталин и Хитлер разделиха Полша и имаха грандиозни общи планове :) 

Ами това е по подразбиране! Само че де толкоз акъл у теб, за да го разбереш? Сиреч, ако американците припарят зад граничната линия с Русия и навлязат, както някога влязоха китайците в руска територия, може да им се случи случка, след която не се знае, знае ли се какво, ще стане с тях. Имам предвид това, че са обградили от всякъде Русия с военните си бази, но това едва ли ще ги спаси! Русия не иска война (мисля), но е готова да воюва, а мизерниците могат да бомбардират само от въздуха, защото ако бяха тръгнали в Сърбия да плячкосват по суша, щяха да останат без сухопътните си войски! Ей на, и мъдестият си го премести от единият крачол в другия и ги прати в 6-та глуха. Щом са осквернили посолството му, и той може да  направи същото с тяхното ако реши!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Venezuela isn't Syria… but America’s war tactics are the same

Eй това е авторката, ако си спомняте:

Цитат

The regime-change recipe is straightforward: demonize the leadership and those who defend the country; support an opposition that is inevitably violent and whitewash their crimes; sanction the country & attack the infrastructure to create unbearable conditions; create fake news about humanitarian issues; possibly wage false flag incidents to incriminate the government; control the narrative; and insist that intervention is necessary for the well-being of the people.

Рецептaтa за промяна на режима е яснa: демонизирайте ръководството и онези, които защитават страната; подкрепяйте опозиция, която неизбежно използва насилие, и прикривайте престъпления им; наложете санкции на страната и атакувайте инфраструктурата, за да създадете непоносими условия; създавайте фалшиви новини за хуманитарни проблеми; евентуално организирайте инциденти под фалшив флаг, за да инкриминирате правителството; контролирайте историята; която се представя пред хората, и настоявайте, че външната намеса е необходима за благосъстоянието на хората.

Добре синтезирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, herkules2 написа:

Щом са осквернили посолството му, и той може да  направи същото с тяхното ако реши!

Едва ли ще им падне на нивото. Много са го свалили. Изпускат си нервите. Ама като са свикнали да правят каквото си пожелаят. Направиха опит за преврат най-накрая да си покажат "демократичните" принципи, ама венецуелците не са плиткоумни, особено военните. Не са и продажници очевидно. А еквадорците им предадоха Асанж срещу 4 милиарда... пусти долари! Няма само оня със забрадката и Ал. Йорданов да правят гушка, я!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, herkules2 написа:

Ами това е по подразбиране!

Не, не е.

преди 14 часа, by_chechi написа:

(1) Ти май въобще не си наясно , че от времето на руската империя САЩ , краде , бие , лъже и ограбва целия свят . Следствия ? :nono:....И сега още повече се опитва да го прави - под носа ти е , ама някак си не го забелязваш ! ......:)

Та и любимата ти Европа е същото , ама от още по-стари времена....

За това им е висок стандарта по който всички като теб са "полегнали" без чувство за срам и свян ....за ценностна система не говоря ! :nono:

От къде толкова акъл у теб ! :lol6:

Но с това се приключва и бог здраве да ти дава тогава да им видиш стандарта ....! :)

(2)За 5 милиона долара , хайде от мен да мине , нека да са 5 милиарда долара , всеки олигарх в Русия би си купил Аляска ! :lol6:

Не е продадена на времето ! Подарена е ! Даже тези 5 милиона долара не са платени.......! :nono:

..............................................................................

Хайде и малко философски елемент да "вкарам" (там къде пък изобщо те няма :)) ! 

Ако не можеш да различиш сън от обективна реалност , значи не си добре с горния етаж . Редът го знаеш ! Първо на психолог и ако не помогне - на психиатър ! Макар , че и там няма гаранции....!:lol6:

Буден в обективна реалност , не можеш да се събудиш , но и в сън може да е същото ! :nono:

хм... психолог и психиатър ли спомена ?

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, miro20 написа:

хм... психолог и психиатър ли спомена ?

Да, това е казал! И за теб и оня "синия" се отнася! Първо идете на психолог, после на психотерапевт, и ако няма резултат сте за 4-ти километър. Там ще ви излекуват със сигурност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

От какво ? :)

От шизофрения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване