Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Qncho Qnchev

Свързване на 2 буфера към домашно кино!

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам домашно коно Samsung HT-D5100 и искам да му сложа втори субуфер! Въпроса ми е дали е възможно и ако да къде по-точно трябва да се свърже! Мислех си да го свържа успоредно към единия но може да се повреди плеъра! За последователно свързване мисля че няма да се чува силно! Ето снимка с портовете на двдто 

37ABB606-3F9C-4E94-BBC5-FDE1CA92C3CB.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не можеш да включиш втори субуфер, не е и нужно да го правиш, може да бъде заменен сегашния със същия импеданс и по- висока динамика например. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Не можеш да включиш втори субуфер, не е и нужно да го правиш, може да бъде заменен сегашния със същия импеданс и по- висока динамика например. 

Ясно но какво ще рече по-висока динамика? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, CASSIO написа:

Ясно но какво ще рече по-висока динамика? 

Ще рече с по- висока чувствителност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Ще рече с по- висока чувствителност. 

А как мога да разбера динамиката на един буфер! Като разглеждам в олх само виждам омовете и мощността описани! 

Например този как е? https://www.olx.bg/ad/bufer-samsung-CID632-ID7AqL4.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А как мога да разбера динамиката на един буфер! Като разглеждам в олх само виждам омовете и мощността описани! 

В спецификациите на дадения субуфер трябва да пише. Над 86db търсиш. 

преди 8 минути, CASSIO написа:

Например този как е? https://www.olx.bg/ad/bufer-samsung-CID632-ID7AqL4.html

Този е като този който слушаш в момента, какъв е смисъла да го сменяш? Кажи бюджет и импеданс на сегашния да търсим нещо ние. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето модела на сегашния ми: samsung PS-DWO. 3 ома е! Бюджета ми е 100-150 лв но ако ако трябва ще дам и повече искам нещо с плътен бас! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 минути, CASSIO написа:

Ето модела на сегашния ми: samsung PS-DWO. 3 ома е! Бюджета ми е 100-150 лв но ако ако трябва ще дам и повече искам нещо с плътен бас! 

Сумата е крайно недостатъчна за покупка на качествен субуфер, намират се втора употреба, но не се знае какво е техническото им състояние. Това което успях да намеря отговарящ на изискванията е доста над бюджета. 

https://music-store.bg/basovi-pasivni-tonkoloni-online/тонколона-пасивна-басова-wharfedale-pro-модел-v-18b.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Сумата е крайно недостатъчна за покупка на качествен субуфер, намират се втора употреба, но не се знае какво е техническото им състояние. Това което успях да намеря отговарящ на изискванията е доста над бюджета. 

https://music-store.bg/basovi-pasivni-tonkoloni-online/тонколона-пасивна-басова-wharfedale-pro-модел-v-18b.html

Тази е с различен импеданс от моя, проблем ли е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тази е с различен импеданс от моя, проблем ли е? 

4 ома е не  е проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо малко по-евтино например? Може и 2ра ръка! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, CASSIO написа:

А нещо малко по-евтино например? Може и 2ра ръка! 

Ще потърся, но на пасивни субуфери няма много избор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А активен може ли да ср свърже към киното? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А активен може ли да ср свърже към киното? 

Не, няма как активен да се включи към това домашно кино. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имам един въпрос! Ако взема същия буфер като моя и ги свържа последователно и усиля бада от двдто няма ли да се получи добре? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С видимо не добър външен вид 

https://bazar.bg/obiava-15520675/jbl-scs-75

С добър външен вид, но не намерих с каква динамика е по спецификация. 

https://bazar.bg/obiava-18681536/arcus-panorama

Този също става, цена не е посочена, но мисля ще е около 200лв.

https://bazar.bg/obiava-20409576/quardal-sub-180mkii-180w

преди 6 минути, CASSIO написа:

А имам един въпрос! Ако взема същия буфер като моя и ги свържа последователно и усиля бада от двдто няма ли да се получи добре? 

Ще се повиши импеданса, ще се намали чувствителнсотта и ще има нужда от два пъти по- голяма мщност от  усилвателя, каквато той няма. Моето мнение е че не си залужава да се прави никаква инвестиция в тонколони за това домашно кино, усилвателя е слаб за да постигне това което искаш, с по - голям субуфер ще има по силно изразени ниски честоти, но не очаквай да пада мазилка от стените като усилиш. Събирай пари и си купи ресивър и прилични тонколони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно! Мисля да звънна и да говоря за 2рия субуфер от bazarbg! Човека е от Варна и ще мога сега да го взема! Нали ще се усети доста разлика с него? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам в темата, но ми стана любопитно. Никога не съм използвал пасивен събуфер. Сега се загледах в снимките на предлаганите от AAUUXX варианти на пасивни събуфери втора ръка. Защо тези събуфери имат толкова много изводи /щипки/ за свързване към домашно кино /усилвател/?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, CASSIO написа:

Ясно! Мисля да звънна и да говоря за 2рия субуфер от bazarbg! Човека е от Варна и ще мога сега да го взема! Нали ще се усети доста разлика с него? 

Разбира се че ще се усети разлика, по- голям, по- качествен от който имаш. 

преди 4 минути, Михайлов написа:

Извинявам се, че се намесвам в темата, но ми стана любопитно. Никога не съм използвал пасивен събуфер. Сега се загледах в снимките на предлаганите от AAUUXX варианти на пасивни събуфери втора ръка. Защо тези събуфери имат толкова много изводи /щипки/ за свързване към домашно кино /усилвател/?

Някой имат за включване на bi-amp други за сателитни тонколони. 

Тези за bi-amp са с два извода от бобината 2х4 ома, като можеш да ги захраниш с два усилвателя за по- голяма мощност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест по нататък мога ли да си взема усилвател и да го свържа към буфера за по-голяма мощност? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, CASSIO написа:

Тоест по нататък мога ли да си взема усилвател и да го свържа към буфера за по-голяма мощност? 

Можеш, но трябва да е субуферен усилвател, тоест с филтър около 200 хеца горна граница, ако подадеш сигнал от нормален усилвател с честотна лента 20-20000 Hz няма да звучи по- различно от всеки друг нискочестотен високоговорител. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение е да събереш пари и да си купиш нова система за многоканален звук - медия плейър или блурей плейър плюс многоканален ресивър плюс колони плюс активен събуфър. Но парите са множко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако се направят известни компромиси мисля, че в сума около 2000лв може да се вмести за 5.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...