Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте мили хора, харесах си този монитор:

https://plasico.bg/монитор-benq-bl2480t-238-ips-led-fhd-1920x1080-черен-9hlhflatbe-70161.html

Работя със Photoshop, Illustrator, CorelDraw основно. Изчетох доста за критериите при избора за монитор, което пак не ми е достатъчно, но доколкото успях да сглобя някаква идея за монитор в главата си, оформих този вариант. Въпросът ми е, този монитор съвместим ли е с моя компютър (прилагам на файла спецификациите).

И ако някой е доволен от тази фирма, да ми даде отзиви, (или коректна фирма, сайт от който мога да поръчам). Сервиза им във Варна ли е? 

Харесах също и този вариант:

https://www.technopolis.bg/bg/Monitors/Monitor-ACER-R241Ybmid-IPS/p/507047?fbclid=IwAR2Fzb3FA0P-wewNzDpuXQ-TdZg7_FJ0zF3AvATZNUMOdShJu8j4iWza9F4

Но като че ли BENQ-то го превъзхожда с DisplayPort-a, 3 години гаранция, въртене на екрана , регулиране на височината. Ще съм благодарна ако някой ми даде коментар по темата: Хубав да е денят ви!

System.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента какъв монитор се ползва и как е свързан? Първия BENQ има HDMI, VGA и DisplayPort, а ACER - DVI, HDMI и VGA. Принципно и двата би трябвало да могат да се свържат. Какъв монитор се ползва  в момента и с каква видеокарта? Принципно хардуера вече отдавна е много остарял и е добре да се смени с нещо по-ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви изходи имаш на компютъра ? 

Разгледай и този  ето и сравнение с този който си харесала https://www.displayspecifications.com/bg/comparison/ee63987d8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VGA ми е изхода на компютъра. Благодаря за препоръката, бихте ли ми казали с какво Дел-а е по-добър? Много се затруднявам и всяко мнение ми е важно!

преди 12 минути, Raze написа:

В момента какъв монитор се ползва и как е свърза?

LG flatron, много стар, с VGA port. Видеокартата идея си нямам каква, къде мога да видя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vivka81 написа:

VGA ми е изхода на компютъра. Благодаря за препоръката, бихте ли ми казали с какво Дел-а е по-добър? Много се затруднявам и всяко мнение ми е важно!

LG flatron, много стар, с VGA port. Видеокартата идея си нямам каква, къде мога да видя?

Инсталирайте Speccy Free (безплатната версия), за да покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, oic написа:

Инсталирайте Speccy Free (безплатната версия), за да покаже.

Много ви благодаря, направих го, това ли е видеокартата? И ако да, моля ви да ми кажете съвместима ли е с избрания от мен монитор?

video.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е вградено Intel  видео Q45/43..

Което вероятно е свързано с VGA (D-Sub) кабел.

Да не става въпрос за маркова машина на Dell?

Ако, да дайте модела да видим какви видео изходи има.

Препоръчително е новият монитор да се свърже поне с цифров кабел, било то в най лошият случай DVI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, oic написа:

Видеокартата е вградено Intel  видео Q45/43..

Което вероятно е свързано с VGA (D-Sub) кабел.

Да не става въпрос за маркова машина на Dell?

Ако, да дайте модела да видим какви видео изходи има.

Препоръчително е новият монитор да се свърже поне с цифров кабел, било то в най лошият случай DVI.

Компютъра ми е сглобяван, не знам колко е "марков" хаха :) Ето и изходите!

51184369_249755249278981_3133237281620492288_n.jpg

преди 3 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Какви изходи имаш на компютъра ? 

Разгледай и този  ето и сравнение с този който си харесала https://www.displayspecifications.com/bg/comparison/ee63987d8

разгледах добре предложения Dell, като дизайн е по-приятен да. Минуса, който откривам не са толкова 2-та см диагонал разлика, а по - скоро това, че Benq-to има звук, докато при Dell, няма звук, но пък има USB портове, Не знам, разколебахте ме...ще го мисля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по-добър ( поне на хартия ) но пък е по-евтин със същите характеристики и матрица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се спрете на Dell, гледайте да е поне 24 инча.

Dell P2419H

E перфеткният бюджетен монитор за работа. Регулируема стойка, въртяща се на 90 градуса. Много добра матрица , flicker free, USB и т.н.

На снимката последният порт, в дясно ми прилича на Display Port, Но пък не е обозначен с DP.

Иначе и Benq-то  е добър монитор за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

На снимката последният порт, в дясно ми прилича на Display Port, Но пък не е обозначен с DP.

https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort

Съдейки по логото е DisplayPort https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort , YES :) . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, hudyr написа:

Само че видеото си е кофти: GMA 4500

Разяснете ми моля! :) Май трябва да сменям и компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи монитора и тествай. Аз по-горе казах, че системата отдавна е морално остаряла и е за смяна, особено за такава работа, за която се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хилави, 10-11-годишни вградени ителски графични процесори. FullHD резолюцията им идва множко.

Не е нужно да се сменя целия компютър, просто му трябва една нископрофилна дискретна видео карта(желателно по-съвременна). Тук вече става въпрос и за наличен бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите и помощта, много ми се искаше на този етап да избегна подмяната на компютъра, не толкова заради бюджета, колкото заради времето, което трябва да отделя пак да проучвам и т.н. (то се вижда невежеството ми по темата), но какво пък - всяко зло за добро :)Тъкмо ще се пообразовам малко! Инъче от мониторите си избрах Benq-to, дори се за момент се замечтах и за този  му събрат, но ако трябва и нов компютър, множко ще ми дойде.

https://www.benq.bg/product/monitor/pd2500q/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Включи монитора и тествай. Аз по-горе казах, че системата отдавна е морално остаряла и е за смяна, особено за такава работа, за която се ползва.

Разбирам, че е така, но все пак не би ли могъл да се ползва с новия монитор, докато си оправя компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте мили хора, в крайна сметка реших да споделя резултатите от така дългото ми проучване за монитор, купих си този модел: (само че за 460.00 беше на промоция)

https://ardes.bg/product/23-8-dell-u2419h-u2419h-118412?fbclid=IwAR1Be051ixHO-lJ5sWiYn75dUjqjyr1vsTlyzYM2MlV0PcStWKLzmNgXJBI

днес пристигна, прекрасен е, за съжаление се натъкнах на един изгорял пиксел (червен), на около 5 см от десния край, не ме дразни особено, но се питам как ли ще е за напред. В комплекта имаше Displayport,  което ме устройва, USB кабел и захранващ, нямаше HDMI кабел. Това е, исках да споделя с вас и да ви благодаря за ценните съвети, които ми давахте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни го. Ако е поръчан онлайн, имаш право до 2 седмици да върнеш стоката без обяснения и да си искаш парите. В случая им кажи какъв е проблема и искай да го сменят с друг, като им кажи да ти го тестват за пиксели, преди да го пратят, да няма пак разходки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване