Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Дали според вас е добър лаптопа. Много го харесах, но не смея да взимам така. Моля за съвет. Как е като цена и заслужава ли си? Ще се ползва за уърд, интернет и ютуб.

https://www.olx.bg/ad/chisto-nov-geymarski-lenovo-320-15ikb-i5-8250u-mx150-8gb-ram-1-tb-CID632-ID7HvVY.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, musicmania написа:

Здравейте.

Дали според вас е добър лаптопа. Много го харесах, но не смея да взимам така. Моля за съвет. Как е като цена и заслужава ли си? Ще се ползва за  

https://www.olx.bg/ad/chisto-nov-geymarski-lenovo-320-15ikb-i5-8250u-mx150-8gb-ram-1-tb-CID632-ID7HvVY.html

Ако е само за уърд, интернет и ютуб, стига, че и остава. А има и гаранция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, сега си пиша с продавача, че ми е интересно защо го продава. С гаранция и уж нов. Цената дали му е добра според вас, мога ли за тия пари да намеря нещо по добро или да го гледам и да го взимам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, musicmania написа:

Да, сега си пиша с продавача, че ми е интересно защо го продава. С гаранция и уж нов. Цената дали му е добра според вас, мога ли за тия пари да намеря нещо по добро или да го гледам и да го взимам?

Колега, имай предвид че продавача никога няма да ти каже - Продавам го защото има еди какъв си проблем и тн. На първо място той иска да си продаде стоката затова лоша дума няма и да чуеш. Щом си решил да даваш близо 1000 лева за лаптоп, защо не отделиш още някой друг лев и си купиш направо един чисто нов спретнат лаптоп, който ще ти върши същата дори повече работа от този който си решил да купуваш втора ръка, замисли се, но каквото и да правиш новото винаги си е ново, макар и да е по-слаб от този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KOCKAR написа:

Колега, имай предвид че продавача никога няма да ти каже - Продавам го защото има еди какъв си проблем и тн. На първо място той иска да си продаде стоката затова лоша дума няма и да чуеш. Щом си решил да даваш близо 1000 лева за лаптоп, защо не отделиш още някой друг лев и си купиш направо един чисто нов спретнат лаптоп, който ще ти върши същата дори повече работа от този който си решил да купуваш втора ръка, замисли се, но каквото и да правиш новото винаги си е ново, макар и да е по-слаб от този.

Прав си. Блазни ме цената и това, че има почти 2 години гаранция. Не е бил ползван, пък и да е, не е много. От нещата, които гледах за тия пари е страхотен.  

Пък и ще го ползвам от дъжд на вятър и не ми се дава повече от 800-900 лв. Ако ми предложиш за тия пари нещо подобно, ще те послушам и ще взема от магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, musicmania написа:

Прав си. Блазни ме цената и това, че има почти 2 години гаранция. Не е бил ползван, пък и да е, не е много. От нещата, които гледах за тия пари е страхотен.  

Пък и ще го ползвам от дъжд на вятър и не ми се дава повече от 800-900 лв. Ако ми предложиш за тия пари нещо подобно, ще те послушам и ще взема от магазина.

И все пак наистина всичко си е до късмет, никой не е казал че като го вземеш от магазина няма да се получи още на първата седмица дефект, но тогава са единични случаи. Аз преди 4 години за единствен път се излъгах да купя лаптоп от OLX - Dell XPS 1500 мисля че беше точният модел, водеше се геймърски горе долу, но стана така че още първите дни имаше странни изцепки в картината, а накрая просто изгасна и като го закарах на майстор бях с честитката че видеокартата си е заминала нацяло, та тогава се обадих на продавача и му го върнах, а колко от парите ми върна само аз си знам.. Та наистина съветът ми е че новото макар и всичко си е ново и примерно това Леново ако живот и здраве те изкара 5 години, един нов лаптоп при поддържане и нормално ползване ще те изкара двойно, ако не тройно повече време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KOCKAR написа:

И все пак наистина всичко си е до късмет, никой не е казал че като го вземеш от магазина няма да се получи още на първата седмица дефект, но тогава са единични случаи. Аз преди 4 години за единствен път се излъгах да купя лаптоп от OLX - Dell XPS 1500 мисля че беше точният модел, водеше се геймърски горе долу, но стана така че още първите дни имаше странни изцепки в картината, а накрая просто изгасна и като го закарах на майстор бях с честитката че видеокартата си е заминала нацяло, та тогава се обадих на продавача и му го върнах, а колко от парите ми върна само аз си знам.. Та наистина съветът ми е че новото макар и всичко си е ново и примерно това Леново ако живот и здраве те изкара 5 години, един нов лаптоп при поддържане и нормално ползване ще те изкара двойно, ако не тройно повече време!

Този е купен преди около месец, колкото и да е ползван си е нов направо. Не разбирам и ако за бюджета може да ми предложиш друго ще съм ти благодарен. Иначе си прав, като си взимах от магазина смартфон за бая пари, още при включването екрана му мигаше и издаде багажа. Как ги правят вече и от магазина го взимаш и веднага дефект:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, musicmania написа:

Този е купен преди около месец, колкото и да е ползван си е нов направо. Не разбирам и ако за бюджета може да ми предложиш друго ще съм ти благодарен. Иначе си прав, като си взимах от магазина смартфон за бая пари, още при включването екрана му мигаше и издаде багажа. Как ги правят вече и от магазина го взимаш и веднага дефект:)

За предложения колега съм обеден че някой друг от форума който разбира повече от конфигурации ще ти предложи нещо по-добро отколкото аз, моето беше просто един съвет, нито те отказвам и тн. А най-добре наистина сам си прецени кое е по-доброто, но когато ти си го отвориш и го пуснеш за пръв път е някак по различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително преглед и тест, дори можеш да го направиш в офиса на куриера. Сравняваш серийните номера на лаптопа и в гаранционната карта, искаш да има и фактура/касова бележка, иначе не важи гаранцията. Оглеждаш го много добре за физически повреди/драскотини и след това му пусни няколко теста, за да видиш дали всичко е наред. Също е добре по възможност да ти го пратят инсталиран, дори и с неактивирана ОС, за да можеш да го тестваш нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

дори можеш да го направиш в офиса на куриера.

Преди час бях на едно такова място и ТЕСТ беше почти невъзможен :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е невъзможно да му го карат в тях и куриера да го чака 15-20 минути. Иначе съм чувал и за хора, които носят десктоп конфигурация с монитор в офис на куриера да тестват части и не е имало проблеми. Може преди това да отиде до офиса на който куриер си хареса и да проучи как седят нещата с тестването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да иде и да огледа на място! Също така при вземането - сега е хладно времето, ако техниката е била на студено е хубаво да се климатизира преди да се пусне, също така е добре при пращането батерията да е извадена, момнета на вземането да се съобрази - кога пратката е пристигнала там, работно време и навалицата.

Там нямаше маса, нямаше контакт - аматьорска работа, но повече в този офис и безплатни неща няма да вземам, а изобщо за фирмата ... ще си помисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Word, Интернет и youtube можеш да дадеш и по-малко от 850 лева, за чисти нов лаптоп, който знаеш, че няма да има проблеми. Докато при този не се знае, щом го продават

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При нас в Еконта съм приятел с момичетата и преди месец някъде тествах един таблет и ги помолих и нямаше проблем, седнах включих, оглеждах, тествах и го взех. 

Конфигурацията как ви се струва? Заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Втора ръка има винаги риск, а и в случая парите не са малко. Теста за 5мин. в офиса на Еконт може да го мине и след ден два или още същия ден  да се прояви дефект. Купете си нов лаптоп например като този. 

https://laptop.bg/laptops-hp-250_G6-hp_250_g6_4LT12EA250GBSSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, musicmania написа:

Конфигурацията как ви се струва? Заслужава ли си?

Още първия пост Ви отговарят на въпросите ....

Принципно за това за което ще го ползвате може да се намери и на по-ниска цена втора ръка някаква машина, но се ... ние ли да Ви я издирваме, а?

Мх?! И все тоя въпрос ми се набива ... предложете .... ами ... ние не предлагаме ... търсите съвети и ги получавате, от един, втори и т.н. но до колко ще повлияем за Вашето крайно решение зависи само и единствено от Вас.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, musicmania написа:

Здравейте.

Ще се ползва за уърд, интернет и ютуб.

Задължително ли е да е лаптоп, десктоп ( настолен) не може ли ?

За общо 176 евро ( или 343 лв) с три отделни поръчки и безплатни доставки от амазон  Франция, Германия и Англия получихчисто нови:
- дъно
- процесор
- памет 4ГБ
- твърд диск САТА

всичко това сложено в една стара кутия със старо захранване и стара клавиатура и налична мишка ( новичка ).
Върви на пушка братче.
Либр Офис прави същото като Уорда, Линуск Минта е безплатен вечно и всичкя софтуер за него  е безплатен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Задължително ли е да е лаптоп, десктоп ( настолен) не може ли ?

За общо 176 евро ( или 343 лв) с три отделни поръчки и безплатни доставки от амазон  Франция, Германия и Англия получихчисто нови:
- дъно
- процесор
- памет 4ГБ
- твърд диск САТА

всичко това сложено в една стара кутия със старо захранване и стара клавиатура и налична мишка ( новичка ).
Върви на пушка братче.
Либр Офис прави същото като Уорда, Линуск Минта е безплатен вечно и всичкя софтуер за него  е безплатен.

Лаптоп ми е по удобно, ще го мъкна понякога, настолен имам в другия апартамент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За около 700-800лв, може да вземете висок бизнес клас втора ръка, от някой продавач с 6 месеца гаранция и ако желаете да доплатите още 60-80лв за още една година -ако се притеснявате нещо да не дефектира.

Предостатъчно ще е за няколко години напред за задачите които ще правите с него "уърд, интернет и ютуб"

Всичките тези лаптопи(НОВИ) около 1000-1100лв че и по-скъпи са ниския клас на производителите в които е пестено от доста неща -кофти IPS матрици/запоена РАМ памет/трудна профилактика/евтини пластмасови тънки корпуси/лошо проектирано охлаждане/дървени(неудобни) клавиатури, много често с падащи копчета и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване