Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , един приятел ме помоли да му помогна да избере лаптоп до 1000лв .Няма големи изисквания , предимно ще го ползва за филми и интернет , едва ли ще играе нещо тежко .. за момента съм харесал следните 2 модела и се надявам да ми дадете някакво мнение дали правилно съм се насочил : тук и тук . Аз лично го убеждавам да взима Аcer-a , въпреки  че е 2 ядрен .. задължително иска да е от магазин и да не е 2-ра употреба. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно  , обаче гледам , че в този ценови диапазон предлагат или едното или другото ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, enforceR написа:

Здравейте , един приятел ме помоли да му помогна да избере лаптоп до 1000лв .Няма големи изисквания , предимно ще го ползва за филми и интернет , едва ли ще играе нещо тежко .. за момента съм харесал следните 2 модела и се надявам да ми дадете някакво мнение дали правилно съм се насочил : тук и тук . Аз лично го убеждавам да взима Аcer-a , въпреки  че е 2 ядрен .. задължително иска да е от магазин и да не е 2-ра употреба. Благодаря ви предварително!

https://ardes.bg/laptopi/laptopi/acer,asus,dell,hp/garantsionen-srok-ot-36-do-36/intel-core-i3-2-yadren,intel-core-i5-2-yadren,intel-core-i5-4-yadren,intel-core-m-2-yadren/ssd-disk-ot-129-do-256,ssd-disk-ot-257-do-525/tsena-do-1120/video-karta-intel-hd-graphics-515,video-karta-intel-hd-graphics-520,video-karta-intel-hd-graphics-5500,video-karta-intel-hd-graphics-6000,video-karta-intel-hd-graphics-615,video-karta-intel-hd-graphics-620?sort=price&direction=asc

лично аз бих избрал dell-a заради повечето рам и по бързия процесор...

ако не ти трябват 3 години гаранция, може и с 2:

https://ardes.bg/laptopi/laptopi/acer,asus,dell,hp/garantsionen-srok-ot-24-do-24/intel-core-i3-2-yadren,intel-core-i5-2-yadren,intel-core-i5-4-yadren,intel-core-m-2-yadren/ssd-disk-ot-129-do-256,ssd-disk-ot-257-do-525/tsena-do-1120/video-karta-intel-hd-graphics-515,video-karta-intel-hd-graphics-520,video-karta-intel-hd-graphics-5500,video-karta-intel-hd-graphics-6000,video-karta-intel-hd-graphics-615,video-karta-intel-hd-graphics-620?sort=price&direction=asc

само да допълня - бързите процесори имат минимална честота и се вижда в описанието например 2.20/3.40 GHz... ако има само 1 честота добре е тя да е над 2ghz за да става процесора за нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, the professor написа:

като ще е само за интернет по добре само вградено видео, леново са боклуци с калпави пластмаси...

https://ardes.bg/product/acer-travelmate-p2510-m-nx-vgbex-003-sv-wnbaf-b06-103255

https://ardes.bg/product/acer-travelmate-p2510-m-nx-vgbex-008-sv-wnbaf-b06-106254

https://ardes.bg/product/dell-vostro-3568-n2066wvn3568emea01-1905-ubu-119482 малко по скъп... но и трите модела са с 3 години гаранция...

Тези процесори не мисля,че са добър избор!И Intel Core i3-7130U  и Intel Core i5-7200U  са по-зле от AMDтата,дори от 3 ката,за видеото няма да споменавам.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Слави Маринов написа:

Тези процесори не мисля,че са добър избор!И Intel Core i3-7130U  и Intel Core i5-7200U  са по-зле от AMDтата,дори от 3 ката,за видеото няма да споменавам.:)

идеята е да живее, а не да умре няколко месеца след края на гаранцията... и интела става за филми и интернет, като за разлика от амд и нвидиа, тук батерията ще държи по дълго и ще грее по малко процесора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, enforceR написа:

едва ли ще играе нещо тежко ..

Много важно е когато се подбира техника за 3-то лице да се влезе в ролята на същото като ползващ техниката.

Ако нямаш ясна представа какво ще прави на лаптопа няма как да му избереш правилния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, the professor написа:

идеята е да живее, а не да умре няколко месеца след края на гаранцията... и интела става за филми и интернет, като за разлика от амд и нвидиа, тук батерията ще държи по дълго и ще грее по малко процесора...

Несериозни доводи!Как го прецени това с батерията при еднакви TDP ,че ще пада по-бързо,същото се отнася и за греенето,приказки от старите ленти май...........Идеята е да получиш максимална пройзводителност за парите си,а в момента с интел това просто няма как да се случи,от колкото и кладенци вода да ми носиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията , показал съм ги на човека и го чакам да каже кое е избрал в крайна сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Слави Маринов написа:

Идеята е да получиш максимална пройзводителност за парите си,...

Която не му трябва за филми и интернет, нали така.
Имаш "професионално изкривяване" на съзнанието ти.
Един инженер често ще иска най-производителното, просто защото това му е личната религия.
Един автомонтьор често ще иска най-мощната кола, защото това са му детските мечти.
Един геймър просто е неспособен да даде съвет на нормален човек, който на игри не играе, защото той геймърът живее в негов си измислен свят.

А на такива като мен, които не играят на игри, въобще не ни пука да е най-най-супер-дупер последен и най-скъп модел процесор. Имаме късмет, че за малко пари има достатъчно добри и евтини процесори и дъна. Да, две ядра си стигат за филми от ютюб, няма нужда от 4 или 8 ядрен.

А иначе, от търговска гледна точка, идеята да успееш да втълпиш на масовия потребител, че му трябва по-скъп лаптоп е добра. Това носи по-високи доходи на търговците. И ако има шаранчета които да се ловят на въдицата, еми на търговеца му е добре. Щом като касапите хирурзи предлагат на найвните им пациенти скъпи и ненужни операции, що пък търговците да не им предложат на свои ред ненужно скъпи лаптопи. Нали при капитализма си  е нормално, кой когото колкото може повече да се опита да прецака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Един инженер често ще иска най-производителното, просто защото това му е личната религия.
Един автомонтьор често ще иска най-мощната кола, защото това са му детските мечти.
Един геймър просто е неспособен да даде съвет на нормален човек, който на игри не играе, защото той геймърът живее в негов си измислен свят.

А на такива като мен, които не играят на игри, въобще не ни пука да е най-най-супер-дупер последен и най-скъп модел процесор. Имаме късмет, че за малко пари има достатъчно добри и евтини процесори и дъна. Да, две ядра си стигат за филми от ютюб, няма нужда от 4 или 8 ядрен.

А иначе, от търговска гледна точка, идеята да успееш да втълпиш на масовия потребител, че му трябва по-скъп лаптоп е добра. Това носи по-високи доходи на търговците. И ако има шаранчета които да се ловят на въдицата, еми на търговеца му е добре. Щом като касапите хирурзи предлагат на найвните им пациенти скъпи и ненужни операции, що пък търговците да не им предложат на свои ред ненужно скъпи лаптопи. Нали при капитализма си  е нормално, кой когото колкото може повече да се опита да прецака.

Тоя късмет за малкото пари дойде най-вече от Интел, през 2013г(4-то поколение Хасвел) -когато реши да замени за първи път във високия и средния клас -високоволтажните процесори на слот 35w/45w с такива за ултрабуци и таблети/фаблети "U" процесори -вече запоени на платката, а не на слот. Оттам перформънса значително падна с тези нови запоени процесори, които първите поколения работят и на осезаемо по-ниски честоти спрямо високоволтажните -за да се вместят в 15-те вата консумация. Стигна се дотам че като перформънс лаптопи от 3-то поколение иви бридж(2012г) да са на едно ниво с 6-то и 7-мо поколение "U" процесори скайлейк и кобилейк... но малко хора вярват натова.

Да новите процесори идват с по малка консумация -повече държът на батерия и лаптопите вече са с по-тънки корпуси -но като работа -задачите които вършат е една и съща със старите -разлика трудно ще видиш за обикновенни рутинни неща.

То и затова в новите "по-тънки" корпуси на евтините геймърски лаптопи -оплакванията са основно от прегряване и невъзможността за качествено охлаждане -защото козата си сака истинския пръч, а не такъв който само се представя- т.е. иска си по-дебелите корпуси с качествено охлаждане от едно време... но понеже модата е в по-тънките лаптопи, а и трябва да се пестят ресурси за по-голяма печалба, и гаранцията е малка -се правят компромисите -поне криво-ляво да изкара гаранцията.

Само че в днешно време е много трудно да обясниш на човек че в много отношения по-старото и по-качествено като изработка е по-добро от новото. Повечето хора вярват в "девиза" че винаги новото е по-добро и търсят такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Белгиеца написа:

Ти въобще вникваш ли в написаното,или си пишеш едни и същи лакърдии навсякъде където свариш?Кво изкривяване те гони,аз нито съм геймър,нито съм бил някга!И става въпрос за съотнишение цена-пройзводителност(ако можеш да вденеш),независимо за какво се ползва машината,панимаеш?Независимо каква пройзводителност се гони-ниска(за елементарни неща),средна,или висока(за игри и т.н) интел не са добър избор в момента по много причини,панимаеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване