Премини към съдържанието
river

Проблем с лаптопа, появяващ се и след преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте!

Надявам се не съм сбъркал раздела и се извинявам, ако все пак така е станало. Имам проблем с лаптопа ми, който започна от декември месец. Първоначално си казах, че се случват такива неща, защото и преди ми се е случвало. Гледах клипчета в интернет, които оправят проблема, но при мен не стана по една или друга причина. Прилагам снимка на самия проблем, за да се види за какво говоря. 

Второто нещо, което направих, е да избера от настройките да нулирам лаптопа. И всичко се загуби, но все пак той работеше. Да, ама не съвсем. След 3 дни се повтори същия проблем. Реших да го преинсталирам. Всичко се оправи. Обаче пак за няколко дни. Различен windows, а същия проблем? Какъв е шансът? Преинсталирах го отново, с различен windows, но пак същото след няколко дни. Аз не разбирам и се допитвам до вас какво да правя, но поне логично ми изглежда да има някакъв проблем в хардуерната част, след като при преинсталация дава един и същ проблем. 

Ето и въпросният проблем:

http://prikachi.com/images.php?images/210/9490210U.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко информация за хардуера на лаптопа - като модел например.
Имате ли инсталатор на Windows  на флашка или DVD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повреден диск? SMART статуса му можеш ли да дадеш, имаш ли работеща система изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer aspire 5755g е лаптопът. А за другото виждам за пръв път, честно да си кажа. Сигурно така е бил преинсталиран отдавна и после всеки път така го правя и аз, без да съм забелязал дори. То дори няма C.

ПП: Този смарт статус дори не знам какво е. Ако ми обясните, бих могъл да дам информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защо ОС-а е в D:\ ?

Защото в този режим в С е boot

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За SMART - Crystal DiskInfo.

За температурите - CPUID HWMonitor.

И двете програми са безплатни и се теглят от официалните си сайтове!

Откраднато C:\

Чудно как на мен Win-a ми винаги си е в C:\ дори да не е Disk 0 Partition 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да, имам Windows на флашка, забравих да отговоря за това. Сега ще погледна тези програми, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А правиш ли разлика между инсталационна и инсталирана ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

За SMART - Crystal DiskInfo.

За температурите - CPUID HWMonitor.

И как предлагаш да стигне до тях? Windows среда НЯМА!
Стартирай машината от USB и зареди инсталатора, конфигурирай език, регион. Като се появи избор от две опции за инсталиране, избери горната (Upgrade...) и следвай съветника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всъщност аз в момента го преинсталирах и пуснах веднага темата, защото очаквам след 2-3 дни да даде същия проблем отново. Не изпрах опцията, която казвате, а форматирах всичко и инсталирах наново. След мъничко ще пусна резултата от едната програма, която ми дадохте.

Ето резултатът. Машинката е стара, само да кажа.

http://prikachi.com/images.php?images/227/9490227n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска е пътник. Спасявай каквото имаш важно и го сменяй, може да го ползваш за съхранение на данни или като подвижна флашка с кутия/кабел, докато съвсем спре. С тези 11890 преназначени сектора и други грешки почти е заминал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв мога да взема? Нямам някакви претенции, просто да си заслужава, защото все пак лаптопът е стар и не ми се дават много пари. Не ми трябва памет, по принцип повече от 100гб не ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е SSD. Бюджет? Примерно това, като после можеш да си го ползваш и в друга машина, евентуално по-нататък ако закупиш нещо ново:

http://nikem-bg.net/computer-components/SSD-Samsung-860-EVO-250GB-3D-V-NAND-Slim-SATA-MZ-76E250B-EU/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по принцип лаптопът е пред разпадане, ако трябва да съм честен. Дори и втора ръка диск бих взел, защото го ползвам единствено за учене и не ми се инвестира в нещо, което скоро ще "умре". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има и по-евтини SSD дискове 120 GB по 50-60 лева, можеш да видиш в същия сайт или подобни. Втора ръка диск аз не бих взел, особено механичен и без гаранция, понеже не се знае в какво състояние е, а и с твоите познания - без да можеш да го тестваш и определиш SMART статуса си е още по-голям риск.

Така че или влагаш някаква сума в него и след това си ползваш диска за евентуално новата машина, или го хвърляш и купуваш нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре. Благодаря много за бързата реакция от всички. Наистина много ми помогнахте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи едно сканиране на диска с Macrorit disk scanner:
https://macrorit.com/disk-surface-test/disk-surface-test.html

и покажи резултата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Raze написа:

Диска е пътник. Спасявай каквото имаш важно и го сменяй, може да го ползваш за съхранение на данни или като подвижна флашка с кутия/кабел, докато съвсем спре. С тези 11890 преназначени сектора и други грешки почти е заминал.

На кой параметър ги виждаш тези грешки?

На това Hitachi нищо му няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо съм омешал стойностите. Остава грешката https://kb.acronis.com/content/9135, която може и да не е от хардуера и това е с много висока стойност: https://kb.acronis.com/content/9103

Най-добре да се направи нова чиста инсталация и да се види дали ще има подобни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе ти дадоха софтуер да си тестваш диска - направи ли го, какъв е резултата? Направи си чиста инсталация, като изтриеш всички дялове на диска и тествай дали ще работи нормално, дали пак ще ти дава грешки и какви, след това ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали направих този тест или аз нещо пак бъркам? 

Иначе току-що е преинсталиран лаптопът. Изтрито е всичко от него и е качен нов windows. Това ли ще рече "чиста инсталация"? Работи си нормално, няма никакви проблеми, но и преди нямаше. Просто от един път очаквам да не иска да се включи и да дава тази грешка. И всъщност да откажа ли поръчката на нов диск, ако е безсмислено да се сменя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване