Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам два проблема!

1. Имам проблем с правенето на даден файл -изпълним! Става въпрос за игра,за да тръгне! Пробвах какво ли не,изчетох всичко и пак не става!  CHMOD +X  пътя до файла не става! Десен клавиш на мишката,пермишън - липсва полето ALL EXECUTABLE ! Инсталирах STEAM,както и всички библиотеки описани тук:  

sudo apt-get install libc6:i386 libasound2:i386 libasound2-data:i386 libasound2-plugins:i386 libgtk2.0-0:i386 libsdl2-2.0-0:i386 libsdl2-image-2.0-0:i386 libfreetype6:i386 libcurl3:i386

2. При актуализация на системата на края излиза това съобщение, а го нямаше преди:

Снимка от 2018-07-13 19-27-33.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко,което пише там съм го изпълнил стъпка по стъпка,не става и не става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, georchev написа:

Здравейте ! Имам два проблема!

1. Имам проблем с правенето на даден файл -изпълним! ... Пробвах какво ли не,изчетох всичко и пак не става!  CHMOD +X  пътя до файла не става! Десен клавиш на мишката,пермишън - липсва полето ALL EXECUTABLE !

1. В терминал и да викаш - пак няма да те чуе.

2. Не си казал името на файловия мениджър/графичната среда.

3. И накрая - при всички става, при тебе не.

В pcmanfm (това пак е файлов мениджър) става така графично.

833906250__2019-01-25_18-22-03.png.b9a23e395e955c3c79ed7ddfe117a30c.png

А, да, ако не си с КДЕ (вероятно не си), инсталирай gnome-commander. Ако не ти помогне, няма и да ти навреди за правенето на изпълним файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и снимка от Командира.

350526282__2019-01-25_19-19-43.png.e6bc7e744c3a8e2dc0141cdd88cb60c6.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, бат'начо написа:

Айде и снимка от Командира.

350526282__2019-01-25_19-19-43.png.e6bc7e744c3a8e2dc0141cdd88cb60c6.png

Не става и това е!!!!!! Явно съм много тъп :(  Точно това от тази снимка правя,давам му "добре"  и пак не иска да го стартира! Какво ли не пробваах,вече идеи нямам !!!! И Gnome commander не помага,явно аз не правя нещо като хората!!!

Редактирано от georchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как искаш да се стартира този изпълним файл (какво правиш, за да стартира)? Какво се очаква да направи? С какво разширение е - exe, sh, jar, appimage...? Дали файла не е повреден? Дали системните изисквания на файла не са да имаш нещо-си инсталирано вече?

.....

Ей това животно (имаше и Български език май) се вижда и ти работи за успокоение на душата със старта на системата (май тъй беше). Реално дали върши работа - не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето това е файла! Но сега имам по-голям проблем! GNOME-TERMINAL спря да се отваря,махнах го,преинсталирах го,пак не се отваря и това е под ROOT! Ако съм,като гост или user,няма проблем-отваря се! Но под ROOT само примигва и се скрива,все едно не си цъкнал на иконката! Никакви промени не съм правил! Начинаещ глупак съм!!!!

Снимка от 2019-01-26 00-46-03.png

Снимка от 2019-01-26 00-54-14.png

Редактирано от georchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, с това трябваше да почнеш. Естествено, че нищо не си правил като обикновен потребител, само като административен потребител... си правил неща, които никой на света не знае какво си  сторил и как могат да се оправят. Ще ми се да дам друг съвет, но варианта е само един - преинсталирай. А следващия път поне си записвай какво правиш (за да не го направиш по-следващия път, който ще има със сигурност).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това май е някакъв скриптгов баш файл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, georchev написа:

Имам проблем с правенето на даден файл -изпълним! Става въпрос за игра,за да тръгне! Пробвах какво ли не,изчетох всичко и пак не става!  CHMOD +X  пътя до файла не става!

Командата е chmod +x  а не  CHMOD +X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване