Премини към съдържанието
Жозеф

Как да разбера какъв Windows да си сложа на компютъра си

Препоръчан отговор

Мисля да си преинсталирам компютъра и се чудех какъв Windows да си сложа на компютъра. Аз си мислех да сложа Windows 10. Аз в момента съм с  Windows 7 64 bit. Процесора ми е 4 ядрен amd phenom II x4 955 3.2GHz да си остана с Windows 7 64 bit или да сложа Windows 10 или да сложа друг Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-стара ОС от сегашната няма смисъл да се слага, понеже вече не се поддържат старите ОС и не се знае какво ще работи на тях и как. Какви са другите параметри на машината - RAM памет, дискове, видеокарта, има ли SSD и за какво се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш 3 избора!

Windows 7
Linux
Widnows 10

Избираш спрямо нуждите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Танер Заит Расим написа:

Имаш 3 избора!

Windows 7
Linux
Widnows 10

Избираш спрямо нуждите си.

Защо какво му е на 8.1?

От кога Linux е единичен избор? Там има варианти свят да ти се завие и всичко е все Linux. А защо не BSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8(8.1), сървърните версии на windows, Mac OS (Hackintosh) - това вече за по-напреднали потребители и така нататък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Raze написа:

По-стара ОС от сегашната няма смисъл да се слага, понеже вече не се поддържат старите ОС и не се знае какво ще работи на тях и как. Какви са другите параметри на машината - RAM памет, дискове, видеокарта, има ли SSD и за какво се ползва?

Рам памет 8GB,има само един хард диск от 500GB ще го сменям хард диска,видео карта sapphire R9 270X,SSD няма но ще слагам някакъв,аз го ползвам за игри и филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играеш игри, особено някой от по-новите, ще трябва да минеш на windows 10, понеже има игри, които на друг windows не тръгват, а и след около година и windows 7 излиза от поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Windows 8(8.1), сървърните версии на windows, Mac OS (Hackintosh) - това вече за по-напреднали потребители и така нататък...

Ти сериозно ли?

Ще ти споделя от личният си опит!

Сървърни осове съм пускал на Laptop Asus K555LJ с intel i3, 8 GB DDR3L...
Пускал съм му 2008 R2, 2012, 2016 съответно тези сървърни осове са  интерфейси като на 7, 8 и 10.
Еми никак добре не вървят!

Разкарах ги всичките!

И ги мигрирах на VMWARE ESXI 6.5 a желязото отдолу е IBM X3650M3 с два Intel Xeon процесора и 24 GB RAM.

Сървърни има смисъл да пускате ако ще ползвате Микрософт технологии и ще администрирате Микрософт ИТ инфраструктура била то от 5 компютъра или до стотици.

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защо какво му е на 8.1?

От кога Linux е единичен избор? Там има варианти свят да ти се завие и всичко е все Linux. А защо не BSD?

Виж сега аз няма да му избирам линукса или уиндоуса, сам да си избере.
Сега ако ще изброяваме и дистрота няма да ни стигнат седмици сигурно.

Не те разбирам защо си толкова дребнав на моменти, кой ти твърди че линукс е единичен избор че се фокусираш точно над този мой изказ.
'Вие Линукс феновете сте доста чувствителни на тази тема, може би от там е всичко това,  ако почнем да си говорим с термини  от типа на UNIX, Linux, BSD, много ще те разбере юзъра в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пипай нищо сега!

Като си вземеш хубаво SSD (не е лошо да кажеш бюджет и да попиташ за съвет) закачаш само него и инсталираш W10.

На ниво биос можеш да си извираш 7 или 10 да ти зареди.

Чиста работа!

преди 1 минута, Танер Заит Расим написа:

Пускал съм му 2008 R2, 2012, 2016 съответно тези сървърни осове са  интерфейси като на 7, 8 и 10.

Много добре си работят!

Не съм Linux фен, не съм ничий фен.

Ти каза 3 избора, аз не ги виждам точно така.

А за дребнавост - щом казваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Танер Заит Расим написа:

Ти сериозно ли?

Ще ти споделя от личният си опит!

Сървърни осове съм пускал на Laptop Asus K555LJ с intel i3, 8 GB DDR3L...

Разкарах ги всичките!

И ги мигрирах на VMWARE ESXI 6.5 a желязото отдолу е IBM X3650M3 с два Intel Xeon процесора и 24 GB RAM.

Сървърни има смисъл да пускате ако ще ползвате Микрософт технологии и ще администрирате Микрософт ИТ инфраструктура била то от 5 компютъра или до стотици.

Всеки според потребностите, преди автора да беше дал повече информация за хардуера и какво ще прави със системата, всичко беше вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Жозеф написа:

...или да сложа Windows 10 

Ако няма да го плащаш, сложи си го, така си спестяваш нова преинсталация, когато гадовете от Сиатъл нарочно направят нещо, да ти пречат да ползваш 7-цата.
Освен това, разни нови версии на софтуери може и да не тръгвнат на 7.
Този филм вече сме го гледали няколко пъти, по-дъртите от нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не пипай нищо сега!

Като си вземеш хубаво SSD (не е лошо да кажеш бюджет и да попиташ за съвет) закачаш само него и инсталираш W10.

На ниво биос можеш да си извираш 7 или 10 да ти зареди.

Чиста работа!

Много добре си работят!

Не съм Linux фен, не съм ничий фен.

Ти каза 3 избора, аз не ги виждам точно така.

А за дребнавост - щом казваш!

Все едно, въпрос на интерпретация е колко избора има, но един юзър, който е с много ниско ниво изборът е ограничен до 7 и 10, а относно линукс дистрибуцииите изборът му е ограничен до най популярните с най много поддръжка със графичен интерфейс за начинаещи първолаци!

Относно сървърчетата, те са за сървърна архитектура не се предназначени за лаптопи или десктоп машини, освен ако десктопите не са работни станции наподобяващи сървърна архитектура ами че и дори със сървърна архитектура!

Пусни си един Microsoft Windows Server 2016 на лаптоп, пусни му един Exchange Server 2016, и ще си говорим пак, колко е оптимално, правилно да се ползват сървърни осове на устройства за които не са предназначени, а ползата от това за вас е никаква!

Най вероятно ти я ползваш за основна ос без включени фийчъри и роли на сървърните екстрички, които ти дават сървърните осове, и си пускаш wifi и аеро и си го ползваш.

Но като пуснеш WDS, WSUS, DHCP, DNS, AD и един Microsoft Exchange отгоре играта загрубява.
По принцип тези роли е редно да се пускат на отделни хостове а не да се блъскат в един, но един юзър не би ползвал нито една от тези роли или фийчъри у дома, нека не се заблуждаваме и съвсем излишно да се предлага като опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм предложил да си слага сървърна ОС!

Аз не ползвам сървърна ОС ако не ми е нужна, но се налага понякога да я слагаш не на желязото което желаеш нали?

Изброените по-горе услуги не са задължителни също - различна мрежа (или фирма или структура) им различни нужди, а както и ти сам си казал не всичко трябва да се блъска на една машина, както и не само една единствена  машина трябва да имаш за всичко.

Не намирам логика защо 8.1 е по-сложен от 7 и 10! А какво може и умее питащия не се наемам да казвам просто така гледайки в тавана!

Целта ми не е да споря с теб, но аз си имам мнение и си го изказвам както и ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Никъде не съм предложил да си слага сървърна ОС!

Аз не ползвам сървърна ОС ако не ми е нужна, но се налага понякога да я слагаш не на желязото което желаеш нали?

Изброените по-горе услуги не са задължителни също - различна мрежа (или фирма или структура) им различни нужди, а както и ти сам си казал не всичко трябва да се блъска на една машина, както и не само една единствена  машина трябва да имаш за всичко.

Не намирам логика защо 8.1 е по-сложен от 7 и 10! А какво може и умее питащия не се наемам да казвам просто така гледайки в тавана!

Целта ми не е да споря с теб, но аз си имам мнение и си го изказвам както и ти.

Да,  обикновено на VMWARE WORKSTATION 12  или Virtualbox  върху Windows или Linux ОС a желязото е някой десктоп или лаптоп с прилични параметри, но това е само за тестови цели  за малки неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно върху система определяща се като "офис машина" е работела сървърна ОС, но това са подробности.

Колкото за VM > ProxMoX върху система за 40 лв. - нямам какво повече да кажа по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В линукс света можеш да видиш всякакви изпълнения, аз съм виждал IPTV сървър върху контейнер върху iptv box приемник .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Танер Заит Расим написа:

В линукс света можеш да видиш всякакви изпълнения, аз съм виждал IPTV сървър върху контейнер върху iptv box приемник .

Не са ли ти казвали скоро, че си дървен философ? Обичаш да боравиш със сложни думички, които е съмнително доколко разбираш.
-------
До Автора - остани си с тази OS, която ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставаш или на 7 или 8.1 

8.1 е най стабилната OC, след 7

Windows 10 на своя отговорност при положение че постоянно се ъпдейтва и много други неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Оставаш или на 7 или 8.1 

8.1 е най стабилната OC, след 7

Windows 10 на своя отговорност при положение че постоянно се ъпдейтва и много други неща...

И какво става, като реши да играе някоя игра и играта иска поне windows 10 последен релийз? Пак ще инсталира отново ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

И какво от това се ъпдейтва. Хубаво е системата да е защитена.

Пък, който не може да си спира ъпдейтите и или да си ги инсталира, когато си поиска..е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, oic написа:

И какво от това се ъпдейтва.

И когато тези ъпдейти доста често са недоизпипани и все чупят нещо?Това го няма в нито една друга система(7 и 8.1) ъпдейтите толкова често да правят бели..........и хем трябва да си защитен,хем трябва да можеш и да си спираш ъпдейтите,кое по-напред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Слави Маринов написа:

И когато тези ъпдейти доста често са недоизпипани и все чупят нещо?Това го няма в нито една друга система(7 и 8.1) ъпдейтите толкова често да правят бели..........и хем трябва да си защитен,хем трябва да можеш и да си спираш ъпдейтите,кое по-напред?

От седем месеца ъпдейтвам 10-та И проблеми до сега не съм имал.

И аз бях скиптично настроен, за Windows 10 отначало.

За това и изчаквах да е инсталирам

Минал съм през всички ОС (Windows), от XP на сам.

Да, не говорим че сегашната ми конфигурацията ми ще направи 7 години. С някой малки ъпгрейти.

П.П. На 8.1, не харесвах че няма истинско старт меню. (това че при минимизиране на KODI), не показваше веднага десктопа,

а скапаното меню направо ми лазеше по нервите.:no-no: Иначе е доста по-добра ОС от 7-та.

How To Stop Windows 10 From Automatically Downloading & Installing Updates

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване