Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно потребителски кредит за друго лице

Препоръчан отговор

Здравейте! Ако съм теглил кредит за свой познат от мое име и той престане да плаща, а аз не мога, какви са ми опциите? Освен, разбира се, да вразумя въпросния "познат".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опциите ти са да водиш преговори с тези дето са ти дали кредита и да се разберете какво да правиш!

А ако още не си теглил такъв кредит,по-добре не го прави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ivan_pop написа:

Опциите ти са да водиш преговори с тези дето са ти дали кредита и да се разберете какво да правиш!

А ако още не си теглил такъв кредит,по-добре не го прави!

Няма и намерение. Просто този случай е на мои познати и ми беше интересно има ли някакви правни варианти за разрешаване на ситуацията. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдия изпълнителя да опише имуществото на поръчителя и/ или гаранта на кредита и същия и неговите наследници да го изплащат кредита до гроб. Пази Боже това да не се случва. Ако правиш опит да вразумиш някого , то той ще те насади където трябва от дела и съд. Не ти завиждам. Всичко ще ти конфискуват и пак ще плащаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го върнеш по един или друг начин кредита. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти е сигурен човека и сумата не е голяма, може и да рискуваш. Но пак си е относително и зависи какъв договор точно се подпише и къде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една възможна вратичка в такива случай на изплащане на стоки на кредит. Да заведеш дело срещу фирмата отпуснала кредит или магазин отпуснал стока на кредит под предлог , че си от малцинствата направо циганин и ти нарушават правата. Не се Базикам. Извинявам се. Търси не адвокат, а свой човек и то много добър адвокат. Бягай от адвокати некадърници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш опции. Ти си теглил и ти дължиш. Като си дал пари на някого (тези от кредита) имаш ли някакъв документ? И тоя като му трябва защо той не си е теглил кредита? Най-простото - не му дават заради липса на обезпечение и лоша кредитна история. Ти с какъв акъл задлъжня заради някой си?

За каква сума става въпрос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Ако ти е сигурен човека и сумата не е голяма, може и да рискуваш. Но пак си е относително и зависи какъв договор точно се подпише и къде.

Я не лъжи човека да му вземат имуществото заедно с ризата от гърба. Ти що не ходиш да станеш гарант обезпечител на кредит, а други караш. По- далече от заложни къщи. Кредита от банка или е от заложна къщи тарикат авторе на темата търсещ жертви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Varadin Angelov написа:

Я нелъ човека да му вземат имуществото заедно с ризата от гърба. Ти що не ходиш да станеш гарант обезпечител на кредит, а други караш. По- далече от заложни къщи. Кредита от банка или е от заложна къщи тарикат авторе на темата търсещ жертви.

Аз защо да го карам? Да не го бия по главата да ходи и да тегли или да става гарант? Пита и му отговарям! Преди години съм вземал на изплащане лаптоп за приятел, понеже беше на работа без договор, сумата беше към 1300 лева по спомен, моя човек си внасяше всичко редовно и накрая си изплати лаптопа без проблеми, но си беше сигурен човек, с който се познавахме от много време и все още сме добри приятели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам един познат дето беше поръчител на човек който тегли кредит и спря да го връща.

Та въпросния ми познат прехвърли всичко каквото има,кола,къща на брат си.И сега работи в сивия сектор без договор и официални доходи.

Имам и един друг познат дето купи кола на лизинг и не можеше да го плаща.Взеха му колата и пак има да плаща.И той вече няма имущество на свое име!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, udobenliedivana написа:

Здравейте! Ако съм теглил кредит за свой познат от мое име и той престане да плаща, а аз не мога, какви са ми опциите? Освен, разбира се, да вразумя въпросния "познат".

Банката не я интересува какво ще правиш с парите от кредита. Това, че си го дал на познат е твое решение. Кредитът е твой, на твое име, така че от теб ще бъде изискано да го платиш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, udobenliedivana написа:

Просто този случай е на мои познати и ми беше интересно има ли някакви правни варианти за разрешаване на ситуацията.

Има разбира се правни варианти.
Но е трябвало да питаш за това преди да теглят кредита.
А така сега като са се прекарали вече, кво да ти обяснявам ?
След дъжд качулка е сега.
Презервативът се слага преди акта, не се пита чак след това дали може да не ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване