Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Искам предварително да се извиня ако има някъкви нередности по поста ми защото съм нов и все още не съм добре запознат с правилата.Такаа искам да попитам има ли вариянт да пусна ток на авто усилвател след импулсното му захранване защото то е изгоряло.Ако може как трябва да стане.

Усилвателя е caliber competition ca450.

Благодаря ви!!

E0C13F90-CF3B-4BB7-93FD-2184D741EFC4.png

A3746094-CEC2-470E-82B3-B8E2BC8E2412.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами целта ми е да го захранвам след импулсното.Без пари ми излезе усилвателчето и не искам да давам парички за него.Ако все пак е възможно де.

Преди време бях видял тук във форума някой да казва че става но с ризкове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може, като условието е че ще свири в къщи, нужен е и трансформатор. Повече информация като видим схемата. Ако искаш да го слушаш в колата ще трябва да се възстанови захранването му. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да вкъщи искам да го подкарам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какви технически знания имаш? Имаш ли на идея как да прекъснеш сегашното захранване и как да подадеш симетрично такова на филтровите кондензатори? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре, кажи ми с какво напрежение са филтровите кондензатори, тези дето са глоемите 6 на брой? Схема не намерих затова питам, из нета от снимките не видях такава на която да ги видя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Трабва ти трансформатор със симетрично захранвне 2х18V на минимум 4A и грец, прекъсвате сегашното импулсно захранване и подавате захранване от трансформатора на филтровите кондензатори. Ако не ви е ясно за какво става въпрос го занесете на някой който разбира да го направи, в противен случай има голяма вероятност да го изгорите, защото два пъти няма да има проба /грешка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях потъмняване около каналите.Това проблем ли е.

image.jpg

преди 5 минути, AAUUXX написа:

Трабва ти трансформатор със симетрично захранвне 2х18V на минимум 4A и грец, прекъсвате сегашното импулсно захранване и подавате захранване от трансформатора на филтровите кондензатори. Ако не ви е ясно за какво става въпрос го занесете на някой който разбира да го направи, в противен случай има голяма вероятност да го изгорите, защото два пъти няма да има проба /грешка. 

Много благодаря за отзивчивостта!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Без да се провери на място няма как да кажа от снимка, може би е най- добре да се погледне от човек който рязбира и  да го захрани с трансформатор, или да се ремонтира това импулсно ако го позволява. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако имаш наличен трансформатор ще е някакви дребни левчета за грец, ако се прави импулсното зависи 10-20лв грубо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

... Ако не ви е ясно за какво става въпрос го занесете на някой който разбира да го направи, в противен случай има голяма вероятност да го изгорите, защото два пъти няма да има проба /грешка. 

Ако въобще работи и усилвателната част?

Не, че не може да се поправи, но струва ли си вкъщи с автоусилвател?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Ако имаш наличен трансформатор ще е някакви дребни левчета за грец, ако се прави импулсното зависи 10-20лв грубо. 

Нямам трансформатор.Не е много.Все още чакам баща ми да се върне да видим какво ще става.

преди 21 минути, ice_lion__01 написа:

Ако въобще работи и усилвателната част?

Не, че не може да се поправи, но струва ли си вкъщи с автоусилвател?

Може би да може би не.Имам два пасивни субуфера от домашно кино на 4ома по 100 рмс и мисля че това стъпало ще върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изделието е прилично направено, не го съсипвай. Занеси го в сервиз да го ремонтират и го ползвай по предназначение в колата. Може и нищо да му няма, поне на снимката не се виждат изпушили неща. Може да не се оправяте със свързването / управлението.

За домашно няма да го подкараш - липсва ти подходящо захранване. И знания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Когато му се подаде ток гори бушона.Имам две захранвания по 20 ампера няма ли да го подкарат?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, Пресиян Димитров написа:

Не.Импулсни са.

Ако са със двуполярно захранване и не превишават 2х25V ще свърши работа. 

преди 9 часа, Пресиян Димитров написа:

Нямам трансформатор.Не е много.Все още чакам баща ми да се върне да видим какво ще става.

Може би да може би не.Имам два пасивни субуфера от домашно кино на 4ома по 100 рмс и мисля че това стъпало ще върши работа.

Щом нямаш трансформатор няма смисъл, ремонта на сегашното захранване ще е по-евтин от нужния трансформатор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всяко импулсно захранване може да работи при силно променлив товар какъвто е усилвател  Компютърните освен това са предназначени за разпределен товар по няколко линии,.

За домашно ползване можеш да си купиш домашен усилвател. Читави машини втора употреба бол,  а и евтини.

Чакай баща ти да донесе друг домашен усилвател и носете на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, AAUUXX написа:

Ако са със двуполярно захранване и не превишават 2х25V ще свърши работа. 

Щом нямаш трансформатор няма смисъл, ремонта на сегашното захранване ще е по-евтин от нужния трансформатор. 

На 12V са.

преди 6 часа, Филипов написа:

Не всяко импулсно захранване може да работи при силно променлив товар какъвто е усилвател  Компютърните освен това са предназначени за разпределен товар по няколко линии,.

За домашно ползване можеш да си купиш домашен усилвател. Читави машини втора употреба бол,  а и евтини.

Чакай баща ти да донесе друг домашен усилвател и носете на сервиз.

Добре,но за два суба какъв усилвател стерео?

А пък и този ми е без пари.Дават го 2 канала на бридж по 128 вата предполагам на 4ома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Пресиян Димитров написа:

На 12V са.

Не върши работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване