Премини към съдържанието
Varadin Angelov

Предложение за допълнителни правила на под форум Автомобили.

Препоръчан отговор

Предполагам, че щом пускам нова тема остави ме ще си остане с убеждението да получа 1 точка завинаги и 48 часа бан минимум.

Истината, е че форумите за автомобили се следят до най- малката подробност най- вече от авто търговци или с подобен бизнес. Затова правя предложение питащите за избор на автомобил да съобщават възрастта си и ако е законно шофьорският си стаж. Да има въпрос, какво мислят за паркирането в София или други градове, както и колко хиляди километра на година ще изминават. Ако е над 20 000 км. на година има смисъл. До 5 000 км на година по- добре такси - вярно е, че ще му купиш ново такси. Ако живееш на село и пътуваш до града или друго село за пазар или работа има смисъл. Завистлив човек съм и мразя играта комбина между двама познати единия да търси в форум, а бро автоджамбазин да си хвали бебчетата. Прост и тъп човек съм и найстина ми писна от многократните изказвания на Франческо, че клиентите одобрявали бъзикането на километража или бастуна на бабата в багажника. По- лошо от пипнат километраж е удавен във вода автомобил на реални километри. За внос от малки държави, като Швейцария слагаш за всяка година от възрастта 30 000 км. изминати. За държави с по- голяма територия, като Германия, Англия и др. за всяка година от възрастта слагате 50 000 изминати километри, заради по- голямите разстояния. Вноса от Италия е почти целия под контрола на стария ортопед Асьов. Дупнишки окръг се управлява от Червената земя, а не от посочени за такива. Пари за италиански внос фамилия актриси Luna Lombardi и др. Внос от Франция голяма част е в ръцете на Врачански телефони и Монтански кристали. По- лошо от тях са сръбските малцинства в северозапада - доста от тях са рижи или руси със сини очи и са известни, като Влашки ц*****ни. Ресурса на съвременен бензинов Мерцедес е 400 000 км. за двигателя след, което двигателя отива на срап, защото си е свършил живота. На авто пазара, авто интернет сайтовете и авто обявите няма читав и запазен автомобил. Автомобил читав и запазен само от много близък роднина. Бягайте далеч от дизела. Една турбина за Рено Лагуна Дизел е 2 000лв.  без поставянето. Като счупи оста не подлежи на поправка. Като се счупи оста и насред пътя висиш, като прани гащи. Няма такова нещо автомобил за 7 000 лв. + смяна на ангренажи, вериги и др. само за 1 500лв. На година около 2 000 литра бензин + зимни и летни гуми - ако е за джип Мицубиши Паджеро около 600 до 1 000 лв. за гума. Плюс знайни и незнайни застраховки, каско, данъци, автокаско, разбити пътища, катаджии те спират на пътя и ти слагат книжката и талона под камък, почват да трошат орехи, гледат странно и правят физиономии. Като си шофьор не знаеш къде ще замръкнеш, нито на коя страна ще ти е главата или краката. Тираджиите се къпят, чрез избърсване с мокър парцал. Искам да кажа, че не е само да купиш автомобил, а трябва да имаш достатъчно доходи за гориво и ремонт за да не ти виси автомобила, като паметник обрасъл с бурени, защото нямаш пари за гориво или за части. Една жена казала нещо си на пазара от вида: на 5 000 км. или 10 000 км. се долива литър масло отгоре в двигателя. Ако доливаш 1 литър масло на 1000км. изминати, то този двигател не подлежи на ремонт и е за скрап. Внимавайте с покупката на автомобил, защото същия може да Ви разори от дългове. Извинявам се за глупостите. Моля не ме съдете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Определено не знам как стоят нещата с осъществяване на допълнителни правила в под форумните раздели ....

Доста обстойно резюме ....

Не мисля, че ще е възможно да се направят някакви по конкретни допълнителни условия ....

Този Форум е свободна зона в който принципно има основни правила и са еднакви за всички раздели ...

Определени раздели, теми и т.н. са под по-голямо моделиране и до известна степен се следят по-стриктно от администраторите и глобалните модератори .... и/или само модератори ....

Може да си направите група в която да си поканите желаните от Вас потребители и вътре да си обсъждате Вашите си проблеми и т.н. и по един или друг начин да формулирате вътрешни свои правила на групата ...

До толкова съм компетентен по въпроса....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох в съседна тема следното. Път с три платна. В средната лента или в най- лявата се движи джип. Дясната лента е свободна и от път в дясно навлиза автомобил в свободната дясна лента. В същия момент джипа от средната лента прави рязък завой на дясно и навлиза в дясната лента. Случва се удар между МПС. Със сигурност набеденият за виновен ще плати джипа. Със сигурност водачите на двете МПС са се познавали или е имало поръчка за ПТП. Или е имало дрогиран или надрусан участник в ПТП. От Кат мълчат за забранени субстанции. Пита се от къде идва удара или кой е дал поръчката. Намери си добър адвокат. Харесалиса те. Трябваш им за нещо. И със сигурност чрез изнудване и мушенничество ще те принудят или склонят да го извършиш. Ако дори и един път се поддадеш на изнудване, то много си го закъсал. Ще прерастне в спирала с много пъти изнудване. Другият вариант е шефът ти и Джипът да са авери с да те доят да плащаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не се спреш с излиянията? Разни такива несвързани лакърдии никак не са за четене, Предложения не видях.

преди 56 минути, Varadin Angelov написа:

Ако доливаш 1 литър масло на 1000км. изминати, то този двигател не подлежи на ремонт и е за скрап.

Глупости на търкалета. Разрови се из канала KPOWERtuning  https://www.youtube.com/user/KPOWERtuning/videos? Има достатъчно обяснение кое как се прави, кои са слабите места и кое колко струва.. Намери някой сервиз у нас да работи така. Основен ремонт на всякакви двигатели. вкл и нови заради скапан катализатор. И защо е по-добре да се ремонтира, отколкото да се търси боклук от скрапа.

В другата тема се изказваш как си TV техник, но не знаеш откъде върви тока и нещата ти ги ремонтира 75 годишен арабин. Не ми се търси, но май и в политическите теми си същия дървен философ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване