Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Изгоря ми захранването което е 460 вата имам едно старо атх захранване което е 350 вата с него тръгва но дали е удачно да го ползвам.Конфогурацията е 

Дъно gigabyte h55m-s2

Процесор intel core i3 540

Видео asus eah 4650 1gb

Ram две плочки 2 и 4 гб общо 6 гб

Хард seaget 500gb

Двд записвачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, dsfdsf24234 написа:

малко е поне 800

Направо да слага 1 kw :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо и няма на конфигурацията, едва ли минава общо 200 вата под товар. То не си струва да влагаш пари в тази антика, която общо едва ли струва повече от 100 лева. Карай така пък ако и другото захранване гръмне, ще го мислиш, и двете са китайски бомбички и са стари, дано второто захранване изкара малко повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да сваляме? Трудно ли е да напишеш моделите? 350W са предостатъчни, ако са истински.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимах ги за да ги видите.Ок ще карам с това захранване.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледа се 12V линия колко ампера е и се умножава х12.  Захранването което си сложил е 18А тоест може да отдаде максимум 216W според производителя му.

Предполагам си наясно че и двете са боклук но нямаш средства за читаво? Иначе консумацията под товар на видеото е около 55W а общата под 150W.

Значително по-малко при нормално ползване за това и нямаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата харчи максимум 50 вата, процесора го водят до 73 вата, не повече от  20-25  вата харчи всичко останало

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9B

Вижда се, че с идентичен процесор, консумацията при натоварване е около 82 вата на системата без дискретна видеокарта. Така че, не виждам начин компютърът на автора на темата да достигне, камо ли да надхвърли 150 вата консумация, при ползуване на щатни честоти. По-скоро ще е доста надолу, понеже написаните по-горе стойности са максималните. Реално при нормална употреба, предполагам че машината му ще консумира около 100-110 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете захранвания могат успешно да се ползват по празници - за визуално акустични цели!

Ако държиш да ползваш тази система поне докато сама се предаде - вземи си ново качествено захранване!

И тъй като много ме съмнява преценката ти - виж си бюджета, прецени от къде би купил - кварталния супер маркет/гараж или on-line и ще ти предложим вариант за покупка.

Ако не - не оставяй системата пусната без надзор и направи коридор от входната врата до компютъра за пожарникарите.

П.П. За всички по-горе гледащи W, A и т.н.!

Гледа се и етикета! Аз и на двете виждам "китайска бомба със закъснител"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене целия компютър не струва колкото едно посредствено захранване (около 60 лв.) а ти го съветваш да си купи качествено?

При положение че няма пари и за такова мислиш ли че има за нов компютър понеже това е единствения смисъл от покупката на качествено захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/protsesori-intel-core-i3-540-3-06-ghz-4mb-cache-soket-1156-CID632-ID7DFUg.html#83c6647f4d - 15 лв.

https://www.olx.bg/ad/asus-amd-radeon-eah5450-silent-di-1gd3lp-CID632-ID7HPan.html#14b73f30fb - 25 лв.

за дъно има доста обяви, точно това  или подобно не повече от 40-50 лева. Горните части може и да се спазарят на по-ниски цени или да се намерят и по-евтини. RAM памет около 30 лева за 2+4 GB DDR3. Като сложиш кутия 10-20 лева (има и без пари или по-евтини), диск 500 GB втора употреба е около 20 лева, всичко излиза около 140-150 лева без захранване, стига някой да купи подобно нещо, реално и 100 лева не струва. Не е 60 лева, малко повече може да се дадат за подобна система, но 150 лева дори и с включено захранване ми се виждат много, при условие че за около 200 лева се намира маркова машина втора употреба с I5 2/3 поколение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест такава система за 60 лв. няма.

И ако човека не иска да му се наложи да хвърли едни 150 - 200 лв. за да има същата работеща система е време да се ориентира и да й взема читаво захранване.

Ако толкова не може да си позволи ново има и употребявани, но пак - бюджет, от къде - за да се види какво най-добро може да се вземе за парите и после е риска и късмета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, valyo_93 написа:

https://dox.abv.bg/download?id=6d9744e548# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=2f705443c3# - Линк за сваляне

Първата снимка не е фокусирана и се вижда почти нищо.

преди 4 часа, valyo_93 написа:

Изгоря ми захранването което е 460 вата имам едно старо атх захранване което е 350 вата с него тръгва но дали е удачно да го ползвам.

Как точно изгоря първото ти захранване и нанесе ли щети по компонентите ? Казваш че работи, но аз бих го сменил, особено ако компонентите са ми скъпи. Бих добавил и едно 240GB SSD. Първото със този надпис ''Jar'' не вдъхва много доверие. Ако е нискокачествено може да си е оставило отпечатъка върху компонентите, особено ако си го ползвал дълги години.

преди 3 часа, Raze написа:

Нищо и няма на конфигурацията, едва ли минава общо 200 вата под товар.

200W ако процесора и картата са на течен азот/phase change или на ежедневна система ?

преди 1 час, Raze написа:

https://www.olx.bg/ad/protsesori-intel-core-i3-540-3-06-ghz-4mb-cache-soket-1156-CID632-ID7DFUg.html#83c6647f4d - 15 лв.

https://www.olx.bg/ad/asus-amd-radeon-eah5450-silent-di-1gd3lp-CID632-ID7HPan.html#14b73f30fb - 25 лв.

за дъно има доста обяви, точно това  или подобно не повече от 40-50 лева. Горните части може и да се спазарят на по-ниски цени или да се намерят и по-евтини.

А аз си мислех че дъната за сокет 1156 са редки. Във Ebay намирам едва няколко  h55m-s2 и цената им е над 40-50 лева. Картата му не е HD 5450. HD 4650 също е сравнително рядка, особено AGP версията, която е една от най-бързите AGP карти. Тя струва доста повече от 25 лева.

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

П.П. За всички по-горе гледащи W, A и т.н.!

Гледа се и етикета! Аз и на двете виждам "китайска бомба със закъснител"!

Би ли разяснил на буквален език какво точно ти говори етикета и как стигна до заключенията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Inno написа:

Би ли разяснил на буквален език какво точно ти говори етикета и как стигна до заключенията ?

П.П. Как се съкращава послепис?

W - ватове

А - ампер

Разглобявал съм стотици захранвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Очевидно нямах това на предвид.

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Разглобявал съм стотици захранвания.

Какво прави неговото Colorsit  китайска бомба със закъснител ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е изгоряло поради нещатна промяна на напрежението по електрическата мрежа, т.е да е прецакан от EVN, или който там му доставя тока, а не щото му е било захранването "пуканка", или "чипс". Много се вдълбавате на тема маркови и не толкова "маркови" захранвания, когато става дума за евтина стара  машина, с  потребление колкото на малко по-мощна крушка за осветление от тия с нажежаема жичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Inno написа:

Очевидно нямах това на предвид.

А кое? Разбрах те и съм го дал вече: "китайска бомба със закъснител"

Много правилно го каза - неговото!

То и като ново не е било стока, а сега 12-14 години по-късно надали е станало по-добро.

Китайско е - така, че тук няма какво да се спори, бомба - защото някой доста шумно си отиват, а със закъснител защото все още пали.

Употребата на такова захранване може да погуби всичкия хардуер!

Ти такова захранване би ли ползвал? И за каква система?

преди 2 минути, sliderum написа:

Може да е изгоряло поради нещатна промяна на напрежението по електрическата мрежа, т.е да е прецакан от EVN, или който там му доставя тока, а не щото му е било захранването "пуканка", или "чипс". Много се вдълбавате на тема маркови и не толкова "маркови" захранвания, когато става дума за евтина стара  машина, с  потребление колкото на малко по-мощна крушка за осветление от тия с нагреваема жичка.

Ти сериозно ли?

Jar захранване - смях в залата! 460W ама само с попътен вятър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

А кое?

Много правилно го каза - неговото!

То и като ново не е било стока, а сега 12-14 години по-късно надали е станало по-добро.

Китайско е - така, че тук няма какво да се спори, бомба - защото някой доста шумно си отиват, а със закъснител защото все още пали.

Употребата на такова захранване може да погуби всичкия хардуер!

Ти такова захранване би ли ползвал? И за каква система?

Ти сериозно ли?

Jar захранване - смях в залата! 460W ама само с попътен вятър.

Троле, по-горе направихме сметки колко му харчи кошницата. Я сега препоръчай един нов Сийсоник 650 ватов златен за 200 кинта, или платинен за 400 кинта,  че да успокоиш напрежението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Троле, по-горе направихме сметки колко му харчи кошницата. Я сега препоръчай един нов Сийсоник 650 ватов златен за 200 кинта, или платинен за 400 кинта,  че да успокоиш напрежението.

Етикети не слагам, но ...

Ти защо вярваш на етикета на едно жълто китайско захранване, а знаеш ли какво е състоянието му вътре?

Никъде не съм казал да взема

преди 1 минута, sliderum написа:

нов Сийсоник 650 ватов златен за 200 кинта, или платинен за 400 кинта

Казах да си прецени възможностите и от къде би желал да закупи захранване и тогава да го мислим! Това е много по-различно от казаното от теб - аз думи си имам, не ми слагай твоите в моята уста (клавиатура).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, valyo_93 написа:

Изгоря ми захранването което е 460 вата имам едно старо атх захранване което е 350 вата с него тръгва но дали е удачно да го ползвам.

...

Снимай го подробно. Под различни ракурси, макро. Старай се надписите по детайлите да бъдат четими/различими.  Близкия план ще покаже наличие на защити по вход и по изход, Филтри по вход и по изход, Какъв точно инвертор работи ( маркировка на ИС-а). Площ на радиатори, сечение на трафа, че дори от изолация му може да се направи извод. Обем на кондерите, колко предпазителя ( един или два на линия, стъклен или пластмасов, едноразов или възстановяващ се), термистори, варистори, симфазни дросели, Х-кондензатори, Y-кондензатори, феромагнитни дросели или такива на сплав, и все такива въпроси, касаещи качеството на захранването.

Ватовате са ватове, амперите - ампери и тук жълтите печатат лепенки като за олимпиада, но истината е една, когато се закачи електронен товар, имитиращ консумацията на компа и към него волтметър с осцилограф. Волтметътър ще засече пада на напрежение, а на осцилографа ще цъфнат амплитудите на паразитните пулсации. Те са бич за твърдите дискове и филтрови кондери. После да се погони около час два и да се огледа с пирометър, за да се види къде точно китайоза е "иконимисал от кибритени клечки".

Дерзай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване