Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
нуждая се от съвет за избор на лаптоп втора ръка до към 550лв.
Ще се ползва за стандартни неща: интернет, музика, филми, текстообработващи програми и чат пат някоя по лека игра. Имам някои изисквания: да не дразни очите (ще го полвам повече вечер в тъмна стая), процесор i5 или i7, ram 8gb, големина около 15 инча, щеше ми се да е Full Hd и IPS ама с този бюджет май няма да стане.
Насочил съм се към тези двата та ако може да ми кажете кой от двата е по-добър (характеристики, охлаждане, здравина и т.н.):

1) Fujitsu CELSIUS H700
ДИСПЛЕЙ 15.6" (39.62 cm) LCD HD (1600 x 900)
ПРОЦЕСОР Intel Core i7-620M Dual-Core (2.66 GHz, up to 3.33 GHz, 4 MB Cache)
RAM ПАМЕТ 8 GB DDR3
ХАРД ДИСК 320 GB HDD (с възможност за ъпгрейд или добавка на ссд)
ВИДЕО КАРТА NVIDIA Quadro FX880M 1GB
ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА Windows 10 Home - Инсталиран (Оригинален)
КАМЕРА Без камера: 0.00 лв.Външна Web камера 1.3 Mpixel: 10.00 лв.
БЕЗЖИЧНА ВРЪЗКА 802.11 b/g/n Wlan
МРЕЖОВА КАРТА 10/100/1000 Gigabit Ethernet
ПОРТОВЕ VGADisplayPort4 x USB 2.0
ЦВЯТ Черен
БАТЕРИЯ Работеща
ЧАНТА Без чанта: 0.00 лв.Нова здрава чанта за лаптоп: 15.00 лв.
МОДЕЛ Celsius H700
СТАТУС Лаптопа е тестван и годен за работа.
ГАРАНЦИЯ 12 месеца за лаптоп, 3 месеца за батерия
ДРУГИ БДС. Стикери за клавиатура: 5.00 лв.

2)IBM/LENOVO THINKPAD W510
Процесор: Intel Core i7 (Nehalem, Westmere)

Х-ки на процесор: i7-820QM, Quad, 8-Threads, 1.73-3.06GHz, 45W, 8MB

Големина на дисплея: 15.6" (16:9) Wide

Резолюция: 1600 x 900

Тип на дисплея: TN+Film, LED

Видеокарта: NVidia Quadro

Х-ки на видеокарта: FX 880M, 1024MB GDDR3, DX 10.1, OGL3.2, DP

RAM памет: 8192MB (8GB) DDR3

Твърд диск: 320GB SATA2 Hard Disk Drive

Оптично устройство: DVDRW

Комуникации: WiFi, LAN, Card Reader, Display Port, E-SATA, 1394

Клавиатурна подредба: QWERTY, разни

Клас: Workstation, CAD, CAM, 3D дизайн

Батерия: 6-Cell, 30-70% капацитет, 30-60мин. авт. работа

Статус: След корпоративна употреба, A (корпус), A- (LCD)

Гаранция: 6 месеца, доживотна консултация

Захранващ адаптер: 90 Watt, Original

Клавиатурата дали свети и на двата???

Цените им са близки, но първия е с 12 месеца гаранция и с Windows 10 Home, а пък втория с 6 месеца гаранция и без операционна система.

Отворен съм и към други предложения, ако има по-добри, както и магазини (за София става въпрос)

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сподели и на нас какви са цените защото това са дърти бангии ( знам бе знам - "дърти са ама качествени, вече не ги правят такива... бла бла бла....) и ако ще им даваш 500-550 лева не си струват. Втора употреба от магазини е добре защото имаш някаква гаранция. Лошото е, че там продават бизнес клас машини които не стават да си играеш на тях и ако ти е цел ще се разочароваш. Ако е от човек пък не го знаеш какъв тъп писюр е бил и какъв счупен боклук ще ти продаде.... и така нататък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цените и на двата са в диапазона 500-550 иначе съм склонен и нов да взема ама до към 600 бюджет не знам дали ще има нещо читаво просто не ми се дават повече (не че ги нямам имам си други приоритети). Игри едва ли ще стигна да играя и за това ги писах последно тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери си нещо с процесор на интел поне от 4-та генерация нагоре. Тези които си дал са на по 10 години. Ако си склонен на по-малък дисплей - разбирай 14 инча, има доста богат избор. "Задължително" SSD ако не ти трябва голям обем място за съхранение, а вграденото видео ще ти стигне за нещата които си изброил - особено ако рамта е в двуканален режим.

В момента пиша от едно леново с i5-4200m, 2х4 GB ram, 120 GB SSD сменило хибридния харддиск... върши ми работа за всичко.

Няма да ти посочвам конкретни екземпляри употребявана техника защото все пак е УПОТРЕБЯВАНА незнайно как - дори и магазинните (това означава, че ако ще се натаковаш с някой боклук - да се натаковаш сам и да не те е яд на чужди хора после). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за този какво ще кажете:
https://ardes.bg/product/acer-aspire...9ex-003-112024

мога да го намеря и на по-ниска цена и с тенденция за добавяне на по-късен етап на още 4gb ram и SSD диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На друго място ми препоръчват втора ръка на Lenovo тези модели: T440p или t450s като най-добро за бюджета ми, само че те са 14 инча, а пък аз принципно търся 15.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, първо реши наистина какво искаш. Новия от магазина с райзъна не е лош... е не е и хубав ама за тия пари.... Има и вариант на същия с ССД вместо харддиск - предимството е че го вземаш - инсталираш на ССДто и после просто слагаш и хард, вместо да преинсталираш пак от хард на ССД. 

Последните модели на леново на никой нищо не му говорят - всеки модел има различни конфигурации а и втория по-скоро бие  втора ръка на 1000+ лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване