Премини към съдържанието
penman

Проблем с браузъра Maxthon 5

Препоръчан отговор

Здравейте. 

Ползвам браузър Maxthon от над 5 години и съм сравнително доволен, защото е много лек и с удобен интерфейс. 

Само че от няколко дни се появи досаден проблем. Не мога да гледам видео. Става дума за сайтовете на Voyo и онлайн телевизията на А1. 

Не дава никаква грешка. Стои си на черен екран и толкова. Не е проблем с флаша, защото мога да гледам телевизия на други сайтове ( Нова, БНТ).

Няма проблем и с видеочат. Иначе А 1 и  Voyo си работят на лисицата например. 

Дали само при тези сайтове има някакви промени? Някой ако случайно има преки наблюдения моля да сподели.

Свикнал съм да си работя само с Макстона и ми е търсене като се налага да се местя на друг браузър, за да гледам филми или телевизия. (знаете как е :( )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А операционната система коя е?
И версията на Maxton коя е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, DarkEdge написа:

А операционната система коя е?
И версията на Maxton коя е?

Windows 10 Enterprise Version 1803  Os build 17134.523

Maxthon v5.2.6.1000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз миналата година,лятото имах проблем с телевизията на А1 на Гугъл Хром.Други телевизии можех да гледам както и на ИЕ можех да гледам ТВ на А1.Това на Уин 8.1.След това нещата се оправиха от само себе си.Според мен моите проблеми бяха или от интернета или от А1!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пробвай в ретро режим дали ще работи.

Може да се пробва и с добавяне на useragent:

Settings > Advanced

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.73 Safari/537.36 OPR/42.0.2393.137 Maxthon/5.0.3.2000

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Пробвай в ретро режим дали ще работи.

Може да се пробва и с добавяне на useragent:

Settings > Advanced

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.73 Safari/537.36 OPR/42.0.2393.137 Maxthon/5.0.3.2000

Коя система да е в ретро режим? Windows или Maxthon? Трябва да ми обясниш по-подробно, защото така изобщо не ми става ясно 

какво да предприема. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Menu-View-Swtitch Browser Core Button и бутонът ще се появи в дясно на адресната лента.
switch.thumb.png.2b64df02c812c4672c8b9b1

За useragent:
Settings > Advanced
ua.png.8d9d0b7ba411a6ded44be5208a081b7f.

Списък с агенти, ако гореуказаният не върши работа:
тук

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Намерих ги нужните опции. На МХ5 менютата са малко по-различни, но се ориентирах.  Поиграх си с настройките, но не се получава.

Явно от А1 са направили някакви промени и затова точно тия два сайта не ги подкарва. Ще ползвам Мозилата.

Аз по принцип вече се оглеждам за друг браузър. За мене е важно да е лек и да се сърфира лесно и бързо.

Такъв беше в началото Макстона. Беше почти неизвестен, но си заслужаваше риска. Когато натрупа популярност 

обаче почнаха да правят промени. Прекалено много промени. Натруфиха го с разни екстри. Съвсем излишни екстри и

виждате какво се получава на практика. Жалко, но винаги така става.:( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя Макстон 5 не мога да го разбера. Наистина не мога да го разбера защо ми прави тези дребни мизерийки? :shock11:

Доста е изнервящо. Сега разбирам един колега от техническата поддръжка защо се изправя на нокти като му кажа, че 

има "дребен проблем" с някое устройство. :hush:  Той ми обясни, че предпочита нещо сериозно да е изгоряло, за да смени частта

отколкото да се балтае часове наред с някоя уж дреболия.

Пак пиша защото Макстона 5 се заяде с мене и при теглене на торенти. На практика вече с него не мога да тегля торенти и се налага да се 

местя на други браузъри. Там няма проблем. Какво ми дава ли? Ами знаете, че при теглене на филми от торент сайт първо се явява един торент файл, 

на който му даваме "open" и после ни отваря прозорец с файловете от филма и ни пита къде да ги свали. Само че сега на мене този първоначален торент файл 

ми дава грешка "Error parsing meta-file"  и  край на процеса.

А другите проблеми са непроменени и необясними. Значи при Voyo освен филми има и онлайн телевизия и радио. Те си работят с кристално качество, но 

отида ли в секцията да гледам филми и видеото не тръгва. Няма грешка, а екрана замръзва и толкова.

Същото е при телевизията на А 1. Дава индикации, че зарежда, но остава черен екран. А иначе отдолу ми се виждат настройките за сила на звука и дори мога да 

ги променям, но картината не се появява. Тия дни си пуснах спортния пакет Диема екстра. Ами той си върви и то с отлично качество. 

Значи не е от Флаша. Махнах ад блокера за проблемните сайтове. Чистих историята и бисквитките. Дори преинсталирах Макстона, но нищо не помага.

Вече не знам какво да направя? Пробвах други браузъри, но и там има неща с които не мога да свикна.

Мозилата например не винаги ми отваря нов прозорец, когато сърфирам в интернет. Аз съм свикнал да работя с няколко наотворени прозореца.

:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване