Премини към съдържанието
peppone1

Маслен радиатор Tesy CB3014E01R прегрява (продължение)

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже предната тема се изроди в говорилня и тъй като ми остава още малко срок да рекламирам продукта или да го сменя, затова ми е нужно да направя справка с другите маслени радиатори. Въпросният радиатор не показва никакви признаци на дефект, това което ме притеснява (естествено пострадал от нагряващи уреди) е че ребрата на този радиатор загряват до много висока температура при максимална мощност, стигаща до 135 градуса, при което не изключва нито термозащитата, нито терморегулатора когато е в максимално положение, а и не съм го чакал повече от 1час, тъй като ме е страх да не стане нещо. Имам и един друг стар модел CB2512E01V, който е с 12 ребра и с вентилатор, но проблемът при него беше точно обратният- не топлеше достатъчно. Затова на него му смених терморегулатора и защитният термостат с такива на по-висока температура, съответно от 55 на 70 градуса и от 95 на 110 градуса за защитата. Така радиатора топли малко повече, но все още не му достига да отдаде максималната топлинна мощност, което предполага че и неговата температура ще стигне до 135 градуса. Очевидно са ограничили температурата заради вентилатора, който при работа може да изгори, тъй като е затворен плътно в пластмасова кутия. Което от своя страна пък не е добър избор на такъв радиатор.

Търся помощ от потребители които притежават маслен радиатор, да споделят как се държи техният и каква марка и модел е, както и размерите и теглото по които да се ориентирам горе-долу за обемът му. Ако той достига също такива температури и започне да мирише на нагряла се пластмаса или боя, не го пускайте повече на максимална степен и ако имате възможност измерете температурата на ребрата, но в улеите, където тя е най-висока. Аз съм я измерил с термометър за храни WT-1, като върха на сондата плътно, не силно го прилепвам, така че скосената част равномерно да се допре в ъгъла между ръба и основата на канала на реброто. Ако я мерим в средата на канала, термометъра няма добра опора и сцепление и при най-малкото разместване показанията му спадат драстично. В началото му намазвах върха с термопаста за по-добро сцепление, но тя после трудно се почиства и не променяше особено показанията. Доколкото можах да направя справка в интернет, маслените радиатори са напълнени с някакво специално масло, което не казват какво е. За изчистеното трансформаторното масло му дават работна температура около 90 градуса, но с някои нефтени добавки тя можела да се повиши. Над 150-200 градуса маслото се запалва и прочетох за възникнали пожари от маслени радиатори. Направих справка и за терморегулаторите със сонди за други марки радиатори и те регулират до 120 градуса, което е по-приемливо от 135. Направих запитване и в поддръжката на Теси, но оттам ме объркаха още повече и ми казаха само че производителя е сложил нужните защити. Но на български продукти трудно се доверявам, предвид и сравнението между двата модела. За удължаване живота на термоконтролерът му както и за икономия на ток съм свързал радиатора към външен стаен електронен термостат. Съветвам и вие да си купите такъв термостат, с него икономията на ток е по-голяма и ще запазите вграденият в радиатора за по-дълго време, като нов. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще тръгне да мери температурата, до която му загрява радиатора. Най-добре отиди в магазина или някой друг, поискай да ти пуснат освен твоя модел и 2-3 други модела/марки и сравни максималните температури, до които загряват. Така ще си сигурен дали проблема е в твоя радиатор или такава им е нормалната работна температура.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си връзка с производителя и да го питаш колко е (максималната) работна температура на изделието? https://tesy.bg/kontakti

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.