Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От почти 3 години играя една мобилна игра да разпускам след работа и в последствие започнах и да харча пари в нея.накратко за играта. Играта е ролева се води безплатна но в нея има хиляди виртуални предмети който не могат да бъдат взети без да закупиш виртуална валута за  истински пари или други само и единствено с пари. Въпросната игра не е никакъв приоритет на въпросната корпорация и тотално са занемарили поддръжката към нея от няколко месеца. И така много играчи напуснаха но други останаха включително аз. След известно време много неизправности започнаха да се появяват в играта. Например те продават предмети в специални събития в играта с които можеш да направиш други предмети, но функцията за  направа на тези предмети да не работи изобщо. Не в включена и те просто не желаят да го направят дори след множество репорти. Също така играта се оказа с несправедливост с която някой потребители включително аз злоупотребихме. Със нея можеме да си набавяме  виртуалната валута която може да се набавя безплатно в нищожни количества, но иначе струва пари. Много пари. И така. Аз не знаех за тази неизправност много време, но изпратих множество репорти да се предприемат мерки и им предоставих улики който могат да проследят и да премахнат бъг-а и съм готов да им съдействам с всякаква информация, но те не отрази ха и винаги получавах един и същ робот отговор "we are hardly trying fight against hackers bla bla" и в крайна сметка не направиха абсолютно нищо. След няколко месеца бъг-а стана публичен и много хора започнаха да го използват. Аз се бях отчаял от въпросния customer support на играта и липсата им на отношение към проблема  като разбрах колко абсурдно скъпа може да бъде играта реших да го използвам.   И така аз и другите играчи използвахме ненаказани бъга няколко седмици. Накрая компанията реши да направи нещо и забрани временно някой акаунта включително моя за няколко дена за да ни премахне нелегално взетите виртуални предмети. Поне това казваха те в имейлите. Но всъщност те просто премахваха няколко месеца от прогреса който си направил. С тази стъпка те премахнаха мой и на много други играчи предмети закупени честно и те отказаха да ги възвърнат. Това е като да си купя кола от автокъща и след няколко месеца да открадна друга кола от същата автокъща и те да ми вземат и 2те коли. Аз разбирам и знам, че съм нарушил правилата на играта, но това не е описано в "правила за ползване" И най-смешното в тази ситуация е, че те затвориха само една врата към неизправността, но не го премахнаха. Става дума за голяма американска утвърдена в бранша корпорация. За 3 години тази игра ми донесе много приятни моменти и приятели, но съм отвратен от корпорацията зад нея. Какво бихте ме посаветвали и мога ли да направя нещо в съда? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами колега не знам точно какъв съвет мога да ти дам за да получиш справедливост в случая, но според мен можеш да се заядеш с органите на реда, като се направи проследяване колко валута си вкарал във въпросната игра и какво точно си закупил.Всяка една игра в бранша която се води с закупване на неща с истински пари си има и хронология. Та хронология и тук има и самите админчета поради яд от това че си ползвал бъга са решили несправедливо да ти отнемат и честно закупените неща, та затова единственото нещо което можеш да направиш предполагам е първо да пишеш с добри чувства към тях като ги подканиш да проверят хронологията на вкараната валута и закупените неща от теб и съответно да ти бъдат върнати, ако не ще се оплачеш в съд.

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с това и те отказват да извършат проверката и заявяват, че няма предмет премахнат който е придобит легално. Също така въпросната игра има система която отчита колко точно виртуална валута си закупил и играчи които са инвестира ли солидно количества пари не са засегнати по никакъв начин. Това ме издразни и ме подтикна да си търся правата по друг начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами явно тази компания си има други по-печеливши проекти за да занемарят тази игра и да решат да не наливат пари в нея. Единственият начин да се осъзнаят е някой доста да ги ужили и да им покаже, че е опасно да остават дупки. Хората по принцип пари плащат за открити бъгове, има си такива програми. Това не е етично от тяхна страна. И по принцип при мобилните игри които държат постоянна връзка със сървър при тях е по-трудно да се ползват такива техники ама явно доста са изоставили фронта... Според мен ако сумата не е много голяма или няма много засегнати потребители много малко органи на реда биха обърнали някакво внимание. Ама е възможно да пръснат повече пари за оправяне на този "бъг" и за това да не им излиза сметката, може да е нужно да спрат за малко играта което ще им спре кранчето с парите от друга страна трябва да се плаща на хора да оправят проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напечелили са се, време е за следващата. Или не плащате достаъчно реални пари, а на програмистите и поддръжката се плаща с такива.

преди 7 часа, Noah Boomer написа:

мога ли да направя нещо в съда? 

Кой съд? Някъде в чужбина ли? Там се плаща с реални пари, на адвокатите също! И какво да е съдебното решебие - да ти върнат някакви виртуални предмети? Излез от филма и си го премести в другия крачол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заглавие, "имам гейм компания". Тъкмо го прочетох и си помислих да поздравя притежателя и да го питам наема ли на работа и почнах да чета разни съвсем различни неща в описанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма такова  нещо ,   ако сте прочел условията на играта пише, че всичките права са  на компанията

включително и  вашия акаунт е тяхна собственост , и по всяко време може да си правят каквото си искат с него .

ако ще и милиарди долари да сте давал за виртуални предмети .

като всъщност тези предмети се явяват пей ту уин  за да имате предимство пред потребителите, които  не дават пари

едни вид задоволяване на  ЕГОТО да сте по на челна позиция да сте ПО  и НАЙ от другите .   Обикновено в тези игри има класация на играчите по някакви точки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да направиш. Това е просто игра. Днес я има утре я спират. В повечето случаи така става с донаторските игри. Никой не те е карал да играеш насила или да купуваш предмети.

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога да ви предложа нещо съвсем безплатно и почти толкова вълнуващо. Натрупвате няколкостотин хиляди мнения във форума. Има страшно съдържателни теми, като например "Дума започваща с буквичка и завършваща със сричка", някоя и друга картинка в кулинарния раздел, някоя и друга снимка на котка и после започваш да си ги лайкваш. След като си ги вече лайкнал всичките, си правиш няколко мултиакаунта и започваш с тях да се лайкваш. Така ще бъдеш забелязан, като перспективен играч и ще те поканят в група по интереси. Съответно ще се наложи да лайкваш и хората от групата, но за сметка на това, ще получиш и тяхната подкрепа. Всичко това, ще те изхвърли на стената на срама, или на коледната елхичка, или на както там си го кръстиш. Ще намериш смисъл в живота, нови съюзи, разочарования и предателства. След години, ще завещаеш на племенниците си, един напълно пълноценен профил на върха на пирамидата. На племенниците си, защото съвсем естествено, няма да имаш време да създадеш семейство, или някаква връзка в реалния живот. Но това не е важно, може да си вземеш някой домашен любимец :)

Успех :)

Редактирано от Ma_ri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само не разбрах @Noah Boomer има (в смисъл притежава) гейм компания или има проблем да решава с някаква си гейм компания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.01.2019 г. в 13:56, Ma_ri написа:

Аз мога да ви предложа нещо съвсем безплатно и почти толкова вълнуващо. Натрупвате няколкостотин хиляди мнения във форума. Има страшно съдържателни теми, като например "Дума започваща с буквичка и завършваща със сричка", някоя и друга картинка в кулинарния раздел, някоя и друга снимка на котка и после започваш да си ги лайкваш. След като си ги вече лайкнал всичките, си правиш няколко мултиакаунта и започваш с тях да се лайкваш. Така ще бъдеш забелязан, като перспективен играч и ще те поканят в група по интереси. Съответно ще се наложи да лайкваш и хората от групата, но за сметка на това, ще получиш и тяхната подкрепа. Всичко това, ще те изхвърли на стената на срама, или на коледната елхичка, или на както там си го кръстиш. Ще намериш смисъл в живота, нови съюзи, разочарования и предателства. След години, ще завещаеш на племенниците си, един напълно пълноценен профил на върха на пирамидата. На племенниците си, защото съвсем естествено, няма да имаш време да създадеш семейство, или някаква връзка в реалния живот. Но това не е важно, може да си вземеш някой домашен любимец :)

Успех :)

Госпожо,  имам усещанeто, че завиждате на някой/някоя, че има повече харесвания от вас, дори без да е модератор. :clown:

ПП модераторка

Защо  сте в мъжки пол модератор, не е ли дискриминация спрямо жените  да няма табелка модераторка  ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване