Премини към съдържанието
Optium

Възстановяване на изтрито приложение в CD card на андроид ?

Препоръчан отговор

Молбата към участниците във форума е да ми се обясни как да възстановя изтрито

приложение /aWallet/ намиращо се в CD картата на телефона ми андроид - версия №5 !

В него  имаше ценна за мен информация и бе изтрито по погрешка от неправилно зададена команда

от приложението Anti-Theft /срещу кражба/ на антивирусната AVG 6.7.1 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да закачиш картата на компютъра в някой четец или да свържеш телефона с кабел, така че да има пълен достъп до картата и да пробваш с Recuva какво ще намери. Не храни големи надежни, особено ако след това си записвал нещо по тази карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си запазил някъде (в облак или на компа) data.crypt файла, просто инсталирай наново приложението от GooglePlay и направи Restore  на данните!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Raze написа:

Може да пробваш да закачиш картата на компютъра в някой четец или да свържеш телефона с кабел, така че да има пълен достъп до картата и да пробваш с Recuva какво ще намери. Не храни големи надежни, особено ако след това си записвал нещо по тази карта

Това което ми го казвате вие,

сутринта ми го каза един човек с който се свързах по телефона и работи

в "GSM сервиз" в близост до хотел Плиска в столицата.

Това ще се опитам да си го направя сам, тъй като ако ми го направи той в сервиза

ще ми иска пари, пък аз съм безработен !

Белята стана снощи, така че няма нищо записвано отгоре , освен че изтеглих отново на тази карта това 

приложение от Google Play, влязох с паролата му отново в него /но тъй като е без свързан към него акаунт/

то си бе абсолютно празно и кухо . . . отвътре !?

Recuva я нямам инсталирана на компютъра ми, но имам:

MINI TOOL POWER DATA RECOVERY с персонален лиценз

дали ще ми свърши работа . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай, само гледай по възможност да не записваш върху картата, а само да четеш от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, street racer написа:

Ако си запазил някъде (в облак или на компа) data.crypt файла, просто инсталирай наново приложението от GooglePlay и направи Restore  на данните!

За съжаление на по-специалните и платени приложения за телефон пазя ".apk" файловете им в архив,

след което ги инсталирам бързо !

Но за беля на това приложение не съм направил архив . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото нещо, което ти трябва е файла който ти казах преди! Ако нямаш bacup на този файл, нищо не можеш да направиш! Bacup на този файл  се прави редовно от менюто на приложението и се пази на поне 2 различни места

Не ти трябва инсталационното "apk" - него си го има в магазина! Трябва ти копие на твоя data.crypt файл. Този файл (работния му вариант) не е на външната памет на устройството - там се пази негово копие, ако си направил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, street racer написа:

Единственото нещо, което ти трябва е файла който ти казах преди! Ако нямаш bacup на този файл, нищо не можеш да направиш! Bacup на този файл  се прави редовно от менюто на приложението и се пази на поне 2 различни места

Не съм архивирал този файл предварително, но къде са тези 2 места за които споменавате вие

и как бих ги открил на CD card с тази програма:

Interfeys_na_programa.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пуснеш програмата да сканира картата намира ли нещо? Махни го този магьосник и просто дай да ти сканира картата. Изтегли и инсталирай Recuva и пробвай и с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Optium написа:

Не съм архивирал този файл предварително, но къде са тези 2 места за които споменавате вие

Тези 2 места, са тези, които ти си избрал! Ако нямаш архив на data.crypt файла, нищо не можеш да направиш! Този файл се намира в Android/data/org.awallet.free/files/, независимо къде/от къде е инсталирано приложението! Така, че каквито и инструменти за възстановяване да ползваш, те просто няма какво да намерят на сд картата! Ако си с root права, виж с някой file explorer (примерно RootExploer) дали случайно data файла не е в посочената папка. Но дълбоко се съмнявам в това, защото, след повторната инсталация, оригиналния файл е заместен от "нов", празен такъв!

ПС: Облачните услуги, са измислени за да се ползват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, street racer написа:

Тези 2 места, са тези, които ти си избрал! Ако нямаш архив на data.crypt файла, нищо не можеш да направиш! Този файл се намира в Android/data/org.awallet.free/files/, независимо къде/от къде е инсталирано приложението! Така, че каквито и инструменти за възстановяване да ползваш, те просто няма какво да намерят на сд картата! Ако си с root права, виж с някой file explorer (примерно RootExploer) дали случайно data файла не е в посочената папка. Но дълбоко се съмнявам в това, защото, след повторната инсталация, оригиналния файл е заместен от "нов", празен такъв!

ПС: Облачните услуги, са измислени за да се ползват!

Тъй като до преди час обиколих няколко офиса на Mtel и Vivacom в центъра на София, 

с опит да събера някаква компететна информация по въпроса, но уви . . .

Никъде не успях да открия поне един грамотен служител с техническо образование,

който да ми даде някакъв сносен отговор ! 

Единствено шефката на офиса на Mtel на бул."Мария Луиза", 

ми каза да не си губя времето и да се свържа с техн.отдел на фирмата

създала този продукт:

https://support.avg.com/?l=en

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друго се сетих - в карантината на тази "антивирусна" има ли нещо? И защо изобщо ползвате подобни боклуци като антивирусни за анрдоид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Optium написа:

Тъй като до преди час обиколих няколко офиса на Mtel и Vivacom в центъра на София, 

с опит да събера някаква компететна информация по въпроса, но уви . . .

Никъде не успях да открия поне един грамотен служител с техническо образование,

който да ми даде някакъв сносен отговор, единствено шефката на офиса на Mtel на 

бул."Мария Луиза" ми каза да не си губя времето и да се свържа с техн.отдел на фирмата

създала този продукт:

https://support.avg.com/?l=en

Абсолютно точно са ти казали! Първо, това не е техен проблем и второ - няма какво да се направи, без архив на data файла! Запознай се с начина на работа на Pssword Manager-ите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

И друго се сетих - в карантината на тази "антивирусна" има ли нещо? И защо изобщо ползвате подобни боклуци като антивирусни за анрдоид?

Всеки знае че тези антивирусни за андроид са като на "свинче звънче" . . .

Аз я инсталирах заради това че бе Pro version и на нея имаше някои интересни опции за ползуване,

като системата срещу кражба !

Жалкото в случая е че тя бе инсталирана на изтритата CD card и пропадна заедно с другите приложения и данни

които се намираха там . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Optium написа:

Всеки знае че тези антивирусни за андроид са като на "свинче звънче" . . .

Аз я инсталирах заради това че бе Pro version и на нея имаше някои интересни опции за ползуване,

като системата срещу кражба !

Жалкото в случая е че тя бе инсталирана на изтритата CD card и пропадна заедно с другите приложения и данни

които се намираха там . . .

Пиеш една студена вода! За защита от кражба си има Cerberus!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, street racer написа:

Пиеш една студена вода! За защита от кражба си има Cerberus!

Така си е, спор по въпроса няма !

И за финал към сагата:

все пак като сме "дебелоглави българи" и не се ползуваме с "добро име",

към кой от следните адреси за подръжка на AVG да се обърна за съдействие,

където може и да ми се обърне някакво внимание:

1./ САЩ

2./ Холандия

3./ Швейцария

4./ Англия

5./ Канада

6./ Чехия

7./ Германия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е CD, а SD. Направи ли това, което ти казах? Къде е резултата? Какво стана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накачулил си хиляда излишни програми и те естествено ти създават проблеми. Ограничи се до базовите функции на андроид и си записвай важните неща на хартия. Така проблемите ти ще намалеят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване