Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

Може ли гъбички на ноктите да причинят такъв проблем?

Препоръчан отговор

Извинявам се, че пак ви досаждам с моите болежки. Но то никой не е застрахован от тях.

Напоследък ме боли много десният крак, едвам ходя, всъщност го влача, че и ми пари от коляното надолу. Според майка ми е от гъбичките на ноктите на краката. Знам, че трябва да се махат, но, предния път, в който ми ги махнаха,  бях все едно подложена на мъчение от Гестапо. На мен местните упойки хич не ми действат, имам нисък праг на болка. Едва ли и лекарите искат крещене, тип дране на кожа. А крещя дяволски силно.

Според вас може ли гъбичките на ноктите на краката да докарат такъв проблем на краката? Търсих  в нета информация за болките на краката, но чичко гугъл ми изплю други работи, а аз съм на 34, през март ще стана на 35,  не може чак толкова скоро да хващам здравословни проблеми, типични за много по - възрастните хора.

Дайте някакво инфо, че ще се побъркам от притеснение, а болката в крака е ужасна и трудно се спи. И да, темата е сериозна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

могат, ако са засегнали нерв.

примерно на мен ми се възпали нерв, след като ми биха упойка за зъб (бие се директно в нерва)... и 2 месеца бях много зле с постоянно главоболие и схваната уста, накрая невролог ми изписа лекарсва и проблема се реши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как се решава такъв проблем, особено при моя нисък праг на болка? да не говорим че и след като ми махнаха гъбичките, поне 2 седмици не можех да обуя обувка, взимах болкоуспокояващи, от които ми се доспиваше и едва стъпвах, направо си ходех с левия крак и с петата на десния, трябваше да се държа за нещо.Не ми се минава пак през същото - 2 седмици домашен арест и ще се побъркам съвсем от скука. :no-no:А и грижите по пръста побъркват майка ми, тя не може да се грижи много - много за мен вече, но и аз не мога да се грижа за себе си........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решава се като отидеш на лекар. Но не при личния, а при специалист...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При какъв? Да не говорим, че струва пари. Ходихме да ми махат ноктите чак като болката беше зверска. Не питайте после как се напъхах в ботушите, как стъпвах в снега до колата и как се качих до втория етаж у нас. апартаментът ни е малък семеен, нямаме асансьор.

За всеки случай го пиша : сама в болница не мога да стоя. Не мога да се гржа сам за себе си, не разбирам от медицински неща, документи и изследвания, а майка ми ще откачи, ако пак трябва да съм в болница. Още ми трие сол на главата за висенето в болница две години поред заради сплетени черва и веднъж заради бъбречна криза. Сега, ако трябва нещо сериозно, ще изкукурига съвсем.:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Anne написа:

Според вас може ли гъбичките на ноктите на краката да докарат такъв проблем на краката?

Според мене, не...Да си влачиш кракът от гъбички...паренето обикновено е от вените...разширени вени...Не знам де...не съм специалист, но би трябвало моментално да потърсиш лекарска помощ!

И даже аз бих чула две, три мнения на лекари!

Съдов хирург! Това парене....

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се чудех да не е от вените, ама според мама било от гъбичките...........Не разбирам де........... Не от мен зависи дали ще ходя по болници и изследвания, а от нашите. Целият ми живот е ходене по лекари и болници  и вече им е омръзнало, да не говорим и че струва пари, време, мотаене...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма как да се чудите, без да отидеш на лекар. И най-вече да знаеш, че в интернет пишат всякакви глупости на тема болести. Виждам, че те притесняват парите, но в крайна сметка здравето е най-важно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти лекар...и то специалист...и то спешно..както и да ти звучи...И не чети Гугъл, защото от Гугъл може да откачиш! Всеки пише най-различни работи! Не може от гъбички да имаш такива оплаквания!

Бих направила следното. Обаждам се на бърза помощ привечер когато личния лекар вече не е на работа, обяснявам какво ми е, и че не мога да се движа и боли, засилваш малко нещата, би трябвало да ти обърнат внимание, и да те закарат някъде в спешна помощ, а тогава е безплатно!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-добре е да се отреже и да се приключи въпроса с гъбичките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е чак спешно, но мама се е заинатила, че е от гъбичките. А аз от медицина нищо не разбирам.

Ако трябва да влизам в болница, мама ще ме овеква един месец после..........стига ми, че досега ми се нервеше, задето бях простинала и ме болеше гърлото.Сякаш, че аз съм виновна.

А проблемите с вените не ги ли имат много по - възрастните хора? Мен като ме погледнат, и ми дават по - малко години, на отколкото съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато ми се заби кърлеж и ми прехвъли всички познат,и и непознати болести, и  аз бях така.  С единствената разлика че се знаеше че е от кърлежа и бедрото ми беше  цялото червено 

Засегна ми нервите и не можех да спя 2 седмици от болки.

И все още не знам дали съм се излекувал от всичко .

преди 6 минути, Anne написа:

А проблемите с вените не ги ли имат много по - възрастните хора? Мен като ме погледнат, и ми дават по - малко години, на отколкото съм.

зависи от начина  живот, ако седиш по цялден е  нормално да имаш проблемис вените на ГЗ без  значение от годините .

преди 7 минути, Anne написа:

Не е чак спешно, но мама се е заинатила, че е от гъбичките.

защо не направиш нещо по въпроса да не ти се запаряват краката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

И аз се чудех да не е от вените, ама според мама било от гъбичките

Извинявай, но си на 34-5, а се държиш като 5-8 годишна!
Иди на съдов хирург да ти направят Доплер на крака. Така описан проблемът звучи като проблем на кръвоносната система на подбедрицата - артериален/венозен.
Уморяваш ли се на 40-100метра ходене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И питаш - вчера едва ходих пеш в Монтана, добре че беше баща ми да ме влачи почти на буксир. А говорим за разстояние, което принципно не ме уморява. А да стоя права повече от 5 минути - абсурд.

Доплер какво е, болезнено ли е?

преди 1 час, Vladokar написа:

защо не направиш нещо по въпроса да не ти се запаряват краката ?

Ами аз съм зиморничава, слаба и сама не мога да се топля, та зиме ходя с чорапогащник и дебели чорапи,  при по - студено време съм с два чифта - тънки и отгоре дебели.

Гъбичките ми се появиха, след като преди почти 10 години нещо ми изстиваха много краката и ме боляха от студ. Че и до студената тоалетна хич не ми се ходеше.

Явно ставам все по - зиморничава с годините. Ако вкъщи не е 30+ градуса, умирам от студ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това е един инструмент, който се движи по крака и шуми - обозначава движението на кръвта. Т.е. озвучава кръвотока.
Все едно да движиш по крака си дебел маркер с капачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ясно. Ми не знам,  аз не разбирам, мама трябва да прецени какво - що............Заинатила се е, че е от гъбичките и не знам дали не е вярно..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на съдов хирург и му казваш, че те боли подбедрицата и не можеш да ходиш - бързо се уморяваш. Абе, казваш си му всичко.
И не слушай майка си, ако не е медицинско лице!!!
Личен лекар -> съдов хирург!
И не го отлагай

преди 1 минута, Anne написа:

мама трябва да прецени

ТЯ МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ЛИ Е?

Да не те плаша, ама проблемът може да е изключително сериозен!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ама се грижи за мен и покрай здравословните ми проблеми доста се е поограмотила здравно.

А за съдов хурург ако трябва, трябва пак мъкнене до Монтана, ако трябва и операция, мама ще ме убие. Учителка е и не може да отсъства от работа. Чуе ли за хирург пак на луда ще ме направи.:( А и това сигурно струва пари.........не ми се мисли просто...........на мама вече и писна от моите здравословни проблеми..............

Берковица е малък град, не знам тук има ли такъв лекар.........

Ужас, пак ще ме овикват..........:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам думи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Anne написа:

Извинявам се, че пак ви досаждам с моите болежки. Но то никой не е застрахован от тях.

Напоследък ме боли много десният крак, едвам ходя, всъщност го влача, че и ми пари от коляното надолу. Според майка ми е от гъбичките на ноктите на краката. Знам, че трябва да се махат, но, предния път, в който ми ги махнаха,  бях все едно подложена на мъчение от Гестапо. На мен местните упойки хич не ми действат, имам нисък праг на болка. Едва ли и лекарите искат крещене, тип дране на кожа. А крещя дяволски силно.

Според вас може ли гъбичките на ноктите на краката да докарат такъв проблем на краката? Търсих  в нета информация за болките на краката, но чичко гугъл ми изплю други работи, а аз съм на 34, през март ще стана на 35,  не може чак толкова скоро да хващам здравословни проблеми, типични за много по - възрастните хора.

Дайте някакво инфо, че ще се побъркам от притеснение, а болката в крака е ужасна и трудно се спи. И да, темата е сериозна!

Гъбички по ноктите няма нищо общо с болките в коляното. Отиди на лекар да ти направят една снимка и да видят от какво е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, пак съм аз. Рекох да не правя нова тема.

Тшя гъбички на единия ми пръст на крака съвсем ме побъркват. Знам, че трябва да се махат, но предния път, когато ми ги махаха с месна упойка,  болката беше зверска, все едно бях подложена на мъчения.  Писна ми да ми се повтаря да търпя болки, не мога бе, просто не мога! Пръстът ми е зле и просто не знам какво да правя, като знам, че пак ще се проявят после тия гъбички............. Не ми се показва снимка, много са зле нещата, черни, едвам стъпвам като излизам на разходка...............

Кога тая медицина ще излезе от средновековието и ще спре да кара хората да търпят болки?:(

Просто искам да си реша тия проблеми веднъж завинаги, но без да ми струва много финансово.  И като си помисля, че няма как да си изхвърля маратонките и чорапите и да купя нови................. Яд ме, че се намери в кое време да ми се прояви този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С лазер пробвала ли сте да ги унищожите тези гъбички?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпо ли е? А безболезнено ли е? Щото не се шегувам, имам нисък праг на болка. Само дето никой не ми вярва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.06.2019 г. в 2:36, Anne написа:

Скъпо ли е? А безболезнено ли е? Щото не се шегувам, имам нисък праг на болка. Само дето никой не ми вярва.

Нямам идея дали е скъпо само съм чел за тази процедура,виж в нета как става точно,аз съм се борил с мазила и промивки една седмица и минаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не исках да показвам, но явно положението при мен е тежко. Знам, че ще отнеса много подигравки, но грам не ми пука, тъй като снимката обяснява по - добре от моя беден речник.  Пробвала съм горните неща и не вършеха работа, тия гъбички пак се връщат. Майка ми не иска да помисли за лазер, втълпила си е, че ще ми режат пръстите.

А  не съм аз виновна,  че имаше студени зими, в които не пускаха печката в стаята ми, защото токът бил скъп, в тоалетната ми беше студено, краката ми направо замръзваха и по тази причина се стисках и не ходех до тоалетна. Защото зимата тя е студена, подът беше със твърда и студена настилка и краката ми буквално се вледеняваха. А си имам проблеми с изхождането понякога и клеченето един- два часа в тоалетната си е доста вледеняващо. За най - студените зимни дни, в които и парното не беше достатъчно, а печката не можело да се пуска, защото токът бил скъп, за това, как съм заспивала с болки в краката от студ, как съм плакала и съм търпяла вледеняващия студ и не съм си усещала топли стъпалата и пръстите, просто не ми се говори.

DSC09951.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...