Премини към съдържанието
Anne

Може ли гъбички на ноктите да причинят такъв проблем?

Препоръчан отговор

Извинявам се, че пак ви досаждам с моите болежки. Но то никой не е застрахован от тях.

Напоследък ме боли много десният крак, едвам ходя, всъщност го влача, че и ми пари от коляното надолу. Според майка ми е от гъбичките на ноктите на краката. Знам, че трябва да се махат, но, предния път, в който ми ги махнаха,  бях все едно подложена на мъчение от Гестапо. На мен местните упойки хич не ми действат, имам нисък праг на болка. Едва ли и лекарите искат крещене, тип дране на кожа. А крещя дяволски силно.

Според вас може ли гъбичките на ноктите на краката да докарат такъв проблем на краката? Търсих  в нета информация за болките на краката, но чичко гугъл ми изплю други работи, а аз съм на 34, през март ще стана на 35,  не може чак толкова скоро да хващам здравословни проблеми, типични за много по - възрастните хора.

Дайте някакво инфо, че ще се побъркам от притеснение, а болката в крака е ужасна и трудно се спи. И да, темата е сериозна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

могат, ако са засегнали нерв.

примерно на мен ми се възпали нерв, след като ми биха упойка за зъб (бие се директно в нерва)... и 2 месеца бях много зле с постоянно главоболие и схваната уста, накрая невролог ми изписа лекарсва и проблема се реши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как се решава такъв проблем, особено при моя нисък праг на болка? да не говорим че и след като ми махнаха гъбичките, поне 2 седмици не можех да обуя обувка, взимах болкоуспокояващи, от които ми се доспиваше и едва стъпвах, направо си ходех с левия крак и с петата на десния, трябваше да се държа за нещо.Не ми се минава пак през същото - 2 седмици домашен арест и ще се побъркам съвсем от скука. :no-no:А и грижите по пръста побъркват майка ми, тя не може да се грижи много - много за мен вече, но и аз не мога да се грижа за себе си........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решава се като отидеш на лекар. Но не при личния, а при специалист...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При какъв? Да не говорим, че струва пари. Ходихме да ми махат ноктите чак като болката беше зверска. Не питайте после как се напъхах в ботушите, как стъпвах в снега до колата и как се качих до втория етаж у нас. апартаментът ни е малък семеен, нямаме асансьор.

За всеки случай го пиша : сама в болница не мога да стоя. Не мога да се гржа сам за себе си, не разбирам от медицински неща, документи и изследвания, а майка ми ще откачи, ако пак трябва да съм в болница. Още ми трие сол на главата за висенето в болница две години поред заради сплетени черва и веднъж заради бъбречна криза. Сега, ако трябва нещо сериозно, ще изкукурига съвсем.:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 42 минути, Anne написа:

Според вас може ли гъбичките на ноктите на краката да докарат такъв проблем на краката?

Според мене, не...Да си влачиш кракът от гъбички...паренето обикновено е от вените...разширени вени...Не знам де...не съм специалист, но би трябвало моментално да потърсиш лекарска помощ!

И даже аз бих чула две, три мнения на лекари!

Съдов хирург! Това парене....

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се чудех да не е от вените, ама според мама било от гъбичките...........Не разбирам де........... Не от мен зависи дали ще ходя по болници и изследвания, а от нашите. Целият ми живот е ходене по лекари и болници  и вече им е омръзнало, да не говорим и че струва пари, време, мотаене...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да се чудите, без да отидеш на лекар. И най-вече да знаеш, че в интернет пишат всякакви глупости на тема болести. Виждам, че те притесняват парите, но в крайна сметка здравето е най-важно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти лекар...и то специалист...и то спешно..както и да ти звучи...И не чети Гугъл, защото от Гугъл може да откачиш! Всеки пише най-различни работи! Не може от гъбички да имаш такива оплаквания!

Бих направила следното. Обаждам се на бърза помощ привечер когато личния лекар вече не е на работа, обяснявам какво ми е, и че не мога да се движа и боли, засилваш малко нещата, би трябвало да ти обърнат внимание, и да те закарат някъде в спешна помощ, а тогава е безплатно!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-добре е да се отреже и да се приключи въпроса с гъбичките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е чак спешно, но мама се е заинатила, че е от гъбичките. А аз от медицина нищо не разбирам.

Ако трябва да влизам в болница, мама ще ме овеква един месец после..........стига ми, че досега ми се нервеше, задето бях простинала и ме болеше гърлото.Сякаш, че аз съм виновна.

А проблемите с вените не ги ли имат много по - възрастните хора? Мен като ме погледнат, и ми дават по - малко години, на отколкото съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато ми се заби кърлеж и ми прехвъли всички познат,и и непознати болести, и  аз бях така.  С единствената разлика че се знаеше че е от кърлежа и бедрото ми беше  цялото червено 

Засегна ми нервите и не можех да спя 2 седмици от болки.

И все още не знам дали съм се излекувал от всичко .

преди 6 минути, Anne написа:

А проблемите с вените не ги ли имат много по - възрастните хора? Мен като ме погледнат, и ми дават по - малко години, на отколкото съм.

зависи от начина  живот, ако седиш по цялден е  нормално да имаш проблемис вените на ГЗ без  значение от годините .

преди 7 минути, Anne написа:

Не е чак спешно, но мама се е заинатила, че е от гъбичките.

защо не направиш нещо по въпроса да не ти се запаряват краката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

И аз се чудех да не е от вените, ама според мама било от гъбичките

Извинявай, но си на 34-5, а се държиш като 5-8 годишна!
Иди на съдов хирург да ти направят Доплер на крака. Така описан проблемът звучи като проблем на кръвоносната система на подбедрицата - артериален/венозен.
Уморяваш ли се на 40-100метра ходене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И питаш - вчера едва ходих пеш в Монтана, добре че беше баща ми да ме влачи почти на буксир. А говорим за разстояние, което принципно не ме уморява. А да стоя права повече от 5 минути - абсурд.

Доплер какво е, болезнено ли е?

преди 1 час, Vladokar написа:

защо не направиш нещо по въпроса да не ти се запаряват краката ?

Ами аз съм зиморничава, слаба и сама не мога да се топля, та зиме ходя с чорапогащник и дебели чорапи,  при по - студено време съм с два чифта - тънки и отгоре дебели.

Гъбичките ми се появиха, след като преди почти 10 години нещо ми изстиваха много краката и ме боляха от студ. Че и до студената тоалетна хич не ми се ходеше.

Явно ставам все по - зиморничава с годините. Ако вкъщи не е 30+ градуса, умирам от студ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това е един инструмент, който се движи по крака и шуми - обозначава движението на кръвта. Т.е. озвучава кръвотока.
Все едно да движиш по крака си дебел маркер с капачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ясно. Ми не знам,  аз не разбирам, мама трябва да прецени какво - що............Заинатила се е, че е от гъбичките и не знам дали не е вярно..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на съдов хирург и му казваш, че те боли подбедрицата и не можеш да ходиш - бързо се уморяваш. Абе, казваш си му всичко.
И не слушай майка си, ако не е медицинско лице!!!
Личен лекар -> съдов хирург!
И не го отлагай

преди 1 минута, Anne написа:

мама трябва да прецени

ТЯ МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ЛИ Е?

Да не те плаша, ама проблемът може да е изключително сериозен!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ама се грижи за мен и покрай здравословните ми проблеми доста се е поограмотила здравно.

А за съдов хурург ако трябва, трябва пак мъкнене до Монтана, ако трябва и операция, мама ще ме убие. Учителка е и не може да отсъства от работа. Чуе ли за хирург пак на луда ще ме направи.:( А и това сигурно струва пари.........не ми се мисли просто...........на мама вече и писна от моите здравословни проблеми..............

Берковица е малък град, не знам тук има ли такъв лекар.........

Ужас, пак ще ме овикват..........:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам думи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Anne написа:

Извинявам се, че пак ви досаждам с моите болежки. Но то никой не е застрахован от тях.

Напоследък ме боли много десният крак, едвам ходя, всъщност го влача, че и ми пари от коляното надолу. Според майка ми е от гъбичките на ноктите на краката. Знам, че трябва да се махат, но, предния път, в който ми ги махнаха,  бях все едно подложена на мъчение от Гестапо. На мен местните упойки хич не ми действат, имам нисък праг на болка. Едва ли и лекарите искат крещене, тип дране на кожа. А крещя дяволски силно.

Според вас може ли гъбичките на ноктите на краката да докарат такъв проблем на краката? Търсих  в нета информация за болките на краката, но чичко гугъл ми изплю други работи, а аз съм на 34, през март ще стана на 35,  не може чак толкова скоро да хващам здравословни проблеми, типични за много по - възрастните хора.

Дайте някакво инфо, че ще се побъркам от притеснение, а болката в крака е ужасна и трудно се спи. И да, темата е сериозна!

Гъбички по ноктите няма нищо общо с болките в коляното. Отиди на лекар да ти направят една снимка и да видят от какво е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване