Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Таблица за пълномощни с exsel 2003

Препоръчан отговор

Как да направя таблица за пълномощни да се отделят по вид и да сумира общата сума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сортираш по колона Вид пълномощно, после под последната клета със сумите пишеш
=sum(
и маркираш клетките със сумите. Натискаш )
Ще се получи нещо такова примерно
=sum(C3:C50)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уви .... в момента ... не ми е под ръка една "таблица" която съм разработвал за друг вид дейност от която с положен труд от Вас може да Ви влезе в употреба ....

Ще потърся дали някъде съм я прикачвал в електронната поща, но не знам дали ще я намеря ...

Все пак .... за удобство и на другите ... ще помоля за някакви първични данни за това какво сте решили да правите.

Какво ще се въвежда в таблицата или таблиците... и т.н.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да обясниш по-нормално какво точно трябва да се случи? Пусни някоя картинка на таблицата и кажи, къде, какво......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има 5-6 вида пълномощни които ми трябват броя на определен вид например за НАП и сумата им.Така и за другите пълномощни например за Теленор пак брой и сума,и накрая на всички пълномощни брой и сума.IMG_20190130_142443.thumb.jpg.99d1985eca94756488f85d98e1b2d111.jpg

До сега го писахме на хартия и там е действие и там се описва с какъв печат се заверява че са 3 на различна цена.Искам да го направя на Ексел защото накрая на годината ми ги искат брой и сума за всеки вид и сега пада голямо броене да се отчета,поне догодина да ми е лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти примерен файл! Разбира се в колона А, където е пред кого е пълномощното, можеш да си го направиш с "Data Validation" и да си избираш от падащ списък, за по удобно и за да не стават грешки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На този пример дето ми го прати трябва да ми засече Теленор 2бр 22.40 лв

НАП 2 бр 55.40лв

Трябват ми по отделно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, valyo_93 написа:

На този пример дето ми го прати трябва да ми засече Теленор 2бр 22.40 лв

НАП 2 бр 55.40лв

Трябват ми по отделно

Точно така си е! Избираш си от филтъра НАП, МАП, каквото е въведено........

11.jpg

12.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Позволих си да добавя във файла в съседните три колони няколко формули, и там автоматично се сортират по типове, суми и брой.

По тези обяснения и теглене на думите една по-една ще е така. 

ExampleNew.xls

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, TRN написа:

Позволих си да добавя във файла в съседните три колони няколко формули, и там автоматично се сортират по типове, суми и брой.

По тези обяснения и теглене на думите една по-една ще е така. 

ExampleNew.xls

ДА! И това е вариант, но просто........"заданието" е странно (меко казано) написано! Изобщо, тази "задача"  не е съвсем за изпълнение в Excel! За оперативна работа, аз бих си спретнал една DB, пък дори и с помощта на Access :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, valyo_93 написа:

Благодаря ви за помощта.Какво имаш предвид с dp нa аccess

Имам впррдвид, че имаш доста данни и е по добре да се направи една база данни, с релации и т.н, така че да можеш да правиш по гъвкави справки, да отпечатваш съответните документи/извадки и т.нО

Освен това, справки по дати, минали периоди, .... Ами казуса  когато един човек има 2 или З пълноюмощни, за пред различни институции?

Та такива работи...

Пс: Допуснал съм грешка - имам в пррдвид DB, не dp :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да направя такава база Дани не ми е ясно нищо за първи път работя с access.

Ще има ли проблем да ползвам Ексел таблицата която ми направихте долу горе има около 500 пълномощни годишно ще даде ли някоя грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, valyo_93 написа:

Как да направя такава база Дани не ми е ясно нищо за първи път работя с access.

Първо с повечко четене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай предложението на @TRN, щом те устройва! Разбира се, можеш да си го доработиш по твой вкус, щом ексел-а ти е по-ясен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, street racer написа:

Ползвай предложението на @TRN, щом те устройва! Разбира се, можеш да си го доработиш по твой вкус, щом ексел-а ти е по-ясен

То добре, но формулите са малко специфични и ако не ги разбере, ще му дадат грешки. Ако само ги копира надолу без промяна за да обхване всички неповтарящи се редове няма да има проблеми, но ако реши да ги премества, ще трябва да внимава.

Ако пък умее да работи с бази данни, може да си ползва и Excel за тази цел с файл с базата на Access.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, TRN написа:

То добре, но формулите са малко специфични и ако не ги разбере, ще му дадат грешки. Ако само ги копира надолу без промяна за да обхване всички неповтарящи се редове няма да има проблеми, но ако реши да ги премества, ще трябва да внимава.

Ако пък умее да работи с бази данни, може да си ползва и Excel за тази цел с файл с базата на Access.

Не знам.....не съм фен на такива неща в ексел - няколко свързани таблици...както и да е. Акцес-а (със всичките кусури на mdb технологията) за подобни домашни си е перфектен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май нещо access 2003 не ми работеше каквото и да правех нищо не се променяше.Инсталирах си 2007 и стана.Мога лв да пиша на сумарния ред пресмята ми парите но мога ли да напиша сума преди числата и брой в другата колона преди числата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...