Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, предстои ми купуване на телевизор. Бюджетът ми е между 1300 и 2000лв. Ще се използва много за интернет, гледане на филми от флашки и разбира се гледане на телевизия.

Бих искал да има следните характеристики:

• Ultra HD 4k
  • HDR
  • Dolby Vision/Audio
  • Размер на екрана 49 или 55 инча
  • Честота на опресняване : 120 Hz.
  • Поне 4 HDMI порта
  • Плосък екран
  • Вграден браузър за интернет

За момента съм се насочил към тези двата телевизора:

TCL: https://www.amazon.de/TCL-U55P6046-Fernseher-Ultra-Triple/dp/B06VW5FFLD/ref=sr_1_5?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1548843865&sr=1-5&keywords=tcl+tv

Samsung QE49Q6FNATXXH 49" QLED SMART LED телевизор : https://edigital.bg/led-televizori/samsung-qe49q6fnatxxh-49-qled-smart-led-televizor-p563012

TCL го дават навсякъде, че е най-добрият телевизор за цена - качество. Но никъде не намерих да доставят този телевизор до България.

Имате ли някакви предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самсунга който си избрал е 50Hz, 55 инчовия е 100Hz.

TCL също е 50Hz.

Най  доброто за твойте пари е този 

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/sony/bravia-kd-49xf9005b-p402635899/

Или 55 ихчовия вариант на Самсунг модела който си избрал защото той е 100херца но с Edge Led подсветка, по лошия избор между него и Сонито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сигурно не разбирам колкото теб от телевизори, но не знам защо игнорираш oled тв... Един комшия има  това sony bravia. И сравнявахме образа,звука , youtube, браузер.....бързина и други неща. По всички показетели  моя  lg oled c8  е по-добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета на питащия нали виждаш колко е !

Ползваш ли Оледа за монитор на комп, за PS4 можеш ли да го държиш 24часа на някой тв. канал без да те интересува за телевизора дали ше прогори ?

Още вчера ти казах за картината че е най добра там няма какво да говорим.

Но аз за себе си не бих си купил Олед, очаква се МикроЛед да е по добра от Олед тогава ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за микролед ....сега ще прочета. Но миналата година четох някъде ,че самсунг ще пускат  някакъв такъв тв. или беше олед ли .... и ще бъде с 100,200 долара по-евтин от lg oled :)

Но аз имам и 2 лсд тв и трябва да ти кажа ,че разликата в предаването на мачовете от световното по футбол в Русия беше в  огромна разлика в полза на оледа. Да аз тогава гледах мачовете по един холадски сателитен  4к канал / битрейт 40000/.   А  тези 4к сат. канали  в момента ...повечето са ъпскейл с изключение на един португалски.... е сигурно има и други ама аз не мога да ги гледам. Та мисълта ми беше ,че мога да направя сравнение между лсд и олед....поне доколкото аз разбирам.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, PigManu написа:

Ползваш ли Оледа за монитор на комп, за PS4 можеш ли да го държиш 24часа на някой тв. канал без да те интересува за телевизора дали ше прогори ?

За това говоря, не за картината.

Аз искам да ползвам тв. за всичко.

За това се очаква МикроЛед да бъде по добър в това, но ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато написах за микролед тв. имах в предвид това:

Тъй като надпреварата за водеща технология с плоски панели от висок клас се загрява, Mini LED се появява като определен кандидат, твърди изследване на Trend Force.
Според доклада на New Display Technology Cost Analysis някои производители са се съсредоточили върху разработването на Mini LED, чиято архитектура е подобна на тази на сегашната LED подсветка в LCD дисплеи и че всичко е на път да се изправи пред пряката конкуренция от OLED в сектора на потребителска електроника като смартфони и телевизия, особено в големите телевизионни арена в краткосрочен план.

Ако погледнем възможностите,TrendForce отбеляза, че на телевизионния пазар технологията за оцветяване с OLED цветове все още не е изчерпана, докато степента на използване на материалите на настоящия процес на изпаряване е само 20-30%. Той добави, че ако се използва изпаряване, за да се направи пълноцветен телевизор, проблемите вероятно ще са нисък добив и степен на използване на материалите. Поради това WOLED е основната техника, която се използва в момента, която се състои от жълти / зелени и сини светлинно-излъчващи устройства за излъчване на бяла светлина, а след това цветни филтри се използват, за да представят пълен цвят. Въпреки, че тази архитектура все още има предимства в контраст и дебелина, TrendForce вярва, че Mini LED с фоново осветление от фолио QD може да постигне същото ниво на цветно насищане, както WOLED.

Освен това, анализаторът изчислява, че като например 65-инчов Ultra HD OLED телевизионен панел като пример, производствената цена вероятно е между $ 950 - $ 1000. Що се отнася до 65-инчовия Ultra HD телевизор с мини светодиодна подсветка, който използва 30 000 до 40 000 светодиода, TrendForce вижда производствените разходи между $ 900 и $ 1000.

Като се има предвид, че консумацията на енергия не е приоритет за телевизията, а разходите за Mini LED всъщност са сходни с тази на OLED, това казва, че докладът е там, където Mini LED има възможност на пазара. Samsung Electronics и LGE вече са демонстрирали свързани продукти или обявиха, че планират да стартират големи светодиодни мини LED телевизори и търговски дисплеи.

https://postimg.cc/image/asd3n9nzr/

И за сведение на потребителите  led тв. има само в Япония на някакъв стадион. Всичко друго е лсд тв. с  лед подсветка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потребителите се интересуват от това,  както и аз.

Недостатъкът на OLED? Тъй като те са направени с органични съединения, те са скъпи за правене, донякъде ограничени в яркостта и потенциално могат да пострадат при най-мъчителните сценарии за гледане.

Вълнуващото нещо в MicroLED е, че той също е излъчващ дисплей, но за разлика от OLED, той не разчита на органични съединения, за да направят светлина. На теория, дисплеите на MicroLED трябва да предлагат перфектни черни цветове, отличен цвят и почти перфектно гледане под ъгъл, точно като OLED, но те също трябва да са още по-ярки, много тънки, неподатливи на изгаряне и в дългосрочен план , по-евтино да се направи от OLED.

https://www.digitaltrends.com/home-theater/microled-vs-oled/

Проблема е в прогарянето на Олед технологията, за това става на въпрос.

С Микро Лед технологията се очаква да няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с прогарянето е описано / и сега не мога  да намеря  инструкцията за спазване/... но ще я намеря. Аз мога да кажа много неща , но хората от лг работят и  да не ти казвам ,че човек ако гледа нормално няма да има никакъв проблем.  Всичко е автоматично.Ти явно не знаеш за много функции в  лг 8 серия. Не съм имал никакъв проблем с каквото и да е било.  Стига да бъде настроено  както трябва./ това е важно/. Да използвал съм монитора на тв.  за комп.за повече от 24ч./ бях се напил и станах на другият ден/..,   никакъв проблем. В  тв. има интелигентна система,която  следи за тези и ред други неща. За това е скъп.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вече съм се насочил към 55 инчовия самсунг. Не съм мислил за OLED, понеже цените вече достигат вече до 3000, но евентуално ще обмисля и този вариант.

А какво мислите за QLED технологията и по точно TCL телевизорите, специално този: https://www.amazon.de/TCL-U55X9006-Fernseher-Triple-Tuner/dp/B0773M685W

Хвана ми окото, понеже в много статии казват, че е най-добрия за тези пари. Знаете ли дали доставят отнякъде за България, понеже доста търсих и не намерих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да видиш образ и звук ....олед. Аз бих гледал  sony....  e скъпо е ...... Ама  sony oled ....по-възможност последната версия.

преди 12 минути, ARCS написа:

Най-вече съм се насочил към 55 инчовия самсунг. Не съм мислил за OLED, понеже цените вече достигат вече до 3000, но евентуално ще обмисля и този вариант.

А какво мислите за QLED технологията и по точно TCL телевизорите, специално този: https://www.amazon.de/TCL-U55X9006-Fernseher-Triple-Tuner/dp/B0773M685W

Хвана ми окото, понеже в много статии казват, че е най-добрия за тези пари. Знаете ли дали доставят отнякъде за България, понеже доста търсих и не намерих.

Оледа при качествен входяш сигнал ще даде по-добър образ от всички други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ARCS написа:

Пак е 50hz телевизор.

Аз не знам въобще тези тв дали имат сервиз в БГ.

преди 1 час, valseat написа:

Това с прогарянето е описано / и сега не мога  да намеря  инструкцията за спазване/... но ще я намеря. Аз мога да кажа много неща , но хората от лг работят и  да не ти казвам ,че човек ако гледа нормално няма да има никакъв проблем.  Всичко е автоматично.Ти явно не знаеш за много функции в  лг 8 серия. Не съм имал никакъв проблем с каквото и да е било.  Стига да бъде настроено  както трябва./ това е важно/. Да използвал съм монитора на тв.  за комп.за повече от 24ч./ бях се напил и станах на другият ден/..,   никакъв проблем. В  тв. има интелигентна система,която  следи за тези и ред други неща. За това е скъп.   

Както и да е, щом ти харесва си го ползвай.

преди 1 час, valseat написа:

В  тв. има интелигентна система,която  следи за тези и ред други неща. За това е скъп.  

Докато е нова всяка технология цената е висока.

А колкото до интилигентната система няма начин да е без нея.

От миналата година насам цените падат.

С времето се види дали Олед ще остане на пазара дали ще я подобрят или ще я замести друга технология.

За момента за мен най доброто си е Led телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за мен мен не е така. Това е абсолютна глупост.  Ти си пълен нещастник ако мислиш така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, valseat написа:

Това за мен мен не е така. Това е абсолютна глупост.  Ти си пълен нещастник ако мислиш така.

"Щасливец" нещо започна да обиждаш, а уж беше културен Worry

Никой не го интересува телевизора ти, най малко пък мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, PigManu написа:

"Щасливец" нещо започна да обиждаш, а уж беше културен Worry

Никой не го интересува телевизора ти, най малко пък мен.

Съжелявам ако си ме разбрал  погрешно.    Не съм в този форум да давам  акъл/ аз имам  много пари/... Не се обижда'//

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя човек Filipov , спря една хубава дискусия за телевизори.. а  пишеше глупости за 4к .

Ako сат. канал  е качествен/ горе -долу/...имам в предвид  средна хубост то  картината се вижда  с една идея п о-добре отколкото на фулл хд и като качество и като размер./ имам в предвид,че се вижда повече от терена  на мача примерно/Сега зависи от сигнала ,който се подава.  Картината може да се направи много по детайлна ... без да има артфекти и др. ,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, valseat написа:

Тоя човек Filipov , спря една хубава дискусия за телевизори.. а  пишеше глупости за 4к .

Ako сат. канал  е качествен/ горе -долу/...имам в предвид  средна хубост то  картината се вижда  с една идея п о-добре отколкото на фулл хд и като качество и като размер./ имам в предвид,че се вижда повече от терена  на мача примерно/Сега зависи от сигнала ,който се подава.  Картината може да се направи много по детайлна ... без да има артфекти и др. ,

Ама за сигнал от канал 4К ли се изказваш, или за сигнал Фуул ХД на 4К телевизор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от prolife
      Здравейте,
      За в момента съм се спрял на бранда LG и по-точно на следния им модел телевизор: LG 49UK7550MLA (4K-Ultra-HD-LED)

Мога ли да същите пари да си взема нещо по-добро от това, което съм споменал.

По здрави,
      Георги К.
    • от Zhin
      Максимална сума, с която разполагам е 5.000 лв, която не включва периферия, вече си имам такава. 

Идеята е да се ползва за игри на 144hz 4к монитор WoW, Reforged, Path of exile.

Държа да е сравнително тих и да не стържи колкото стар китайски вентилатор (ако може да събуди ленива котка, не е ОК).

По възможност с 2080 / TI rtx msi/rog и интел процесор.

500 gb ~ ssd като hdd не е нужно да е повече от 2 tb , 16 / 32 ram 
    • от IvanDG
      Не мога и немога да направя така че да чете субтитри от усб, не ги показва въобще. Моля за помощ.

Не дава никакви опции за добавяне на субтитри. 
    • от kickaha
      Здравейте! Имам нужда от компетентен съвет и помощ.
      Преди време, след като прочетах теми в различни форуми за минималните изисквания за възпроизвеждане на 4k x265 HEVC филми, сглобих следната конфигурация:
      AMD Ryzen 3 2200G + AMD Radeon Vega 8 Graphics / 8GB DDR4 RAM
      (Хард дискове – от стария компютър 1 SATA3 и 2 SATA2)
      Филмите се гледат през MPC-HC64, който си върви с K-Lite кодеците като плейърът е конфигуриран да декодира видеото с madVR, както съветват на страницата на кодек пака.
      На единични 4K филми досега не е имало проблеми, но когато пуснах 4K епизодите от документалната поредица Planet Earth 2, се появи проблем. Епизодите вървяха един след друг и в края на третия епизод видеото блокира, замързна, а аудиото си продължи (при следващите проби разбрах, че ако оставя плейъра така, епизода си завършва и при зареждане на следващия епизод видеото тръгва нормално). Епизодите са с продължителност около 50 минути, кодирани HEVC, а големината на файловете е 14-15GB. Пуснах втори път поредицата и следих натоварването в системата през таск мениджъра. Видях, че натоварването на процесора е слабо, за сметка на това вградената видеокарта се натоварва почти изцяло - 95-96%, отделената за него памет се използва напълно и тъй като недостига, системата заделя допълнително от системната памет, но дори и така, заетата RAM е приблизително половината.  Ето скрийншотове – първият и вторият – когато видеото върви нормално, а третият и четвъртия – секунди след като блокира. Последният скрийншот е статистика от рендирането, но със съжаление 10-ина секунди след замръзването на картината.
      скрийншот_01     скрийншот_02     скрийншот_03      скрийншот_04
      Моля, ако някой има обяснение и препоръка, да ми каже какво да направя, за да реша този проблем!
    • от npax
      Здравейте,
      В службата са ме нагърбили със задачата да намеря ниско-бюджетна техника за ежеседмични конферентни видео разговори.
      Не е задължително да е със скъпи и платени софтуери, както и хардуера не е задължително да бъде професионална техника.
      Ако е надеждно може дори да използваме Телевизор със Скайп + Уеб Камера + Микрофон и Тонколони. (което не знам колко надеждно и функционално ще бъде).
      Моля дайте някакви насоки и мнения, защото съм притиснат от времето !
      Благодаря предварително !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване