Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет, имам една дъртичка видеокарта AMD radeon R9 от 200 серията, на която преди години и изгорих 1 от вентилаторите на охлаждането и след като по сервизите ми бяха обадили "най-добра цена" за ново охлаждане от 180лв си я карах на 1 вентилатор с основно почистване на 6месеца.
Преди две години си побългаросглобих екстра охлаждане от вентилаторче от захранване и го закрепих на мястото на заминалото, като разбира се бачка на 12v и бучи "кат такоа". За мое удивление и до ден днешен нямам проблем с картата, но ми се иска да я почерпя едно охлаждане като хората преди да я оставя на баба си - да и доразкаже играта.

Проблема е че незнам как да се насоча към какво охлаждане би трябвало да взема, че да си бие по-към оригинал и дали би било добре да меря някакви дупки по стария радиатор за да е търся ново с тези габарити или просто да разпробия него за да му сложа нови вентилатори. 
Всички съвети са добре дошли :)

По спомен старото е (/беше) с 2 вентилатора по 5.55 и извод за допълнително захранване 6+4 пина - информацията подлежи на ъпдейт.

IMG_20170715_115111.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси по магазините - amazon, ebay, aliexpress - намират се резервни части и не е скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени перката с някоя с по-ниски обороти и по-тиха. Потърси в продавалник продават разни развалени видеокарти или само охлаждания, или по сервизите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, killchain написа:

Потърси по магазините - amazon, ebay, aliexpress - намират се резервни части и не е скъпо.

Има, дори тук в България са доста местата с подобни части онлайн (на сносни цени), но по-скоро се притеснявам данеби да не пасне и незнам как да проверя предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба ти ако не играе игри и не тормози картата или ако и с едната перка само работи нормално направо я махай тази неоригиналната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба пуца скайрим, та сериозно ще си поиграя да я направя както трябва че е с няква умряла 5570 от HD сериите на radeon, просто разпитвам за напътсвия от гурутата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, whitegambit написа:

Има, дори тук в България са доста местата с подобни части онлайн (на сносни цени), но по-скоро се притеснявам данеби да не пасне и незнам как да проверя предварително :)

Е кое те притеснява. Работи ли сега системата или не?? И не знам баба ти да се явява на конкурс за красота с тази машина. Странни хора сте!

току-що, whitegambit написа:

Баба пуца скайрим, та сериозно ще си поиграя да я направя както трябва че е с няква умряла 5570 от HD сериите на radeon, просто разпитвам за напътсвия от гурутата :)

Е като пуца има ли проблем с видеокартата и с нейните температури или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е кое те притеснява. Работи ли сега системата или не?? И не знам баба ти да се явява на конкурс за красота с тази машина. Странни хора сте!

Е като пуца има ли проблем с видеокартата и с нейните температури или не?

не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

не

Е тогава, защо си усложняваш живота?????????? Знам, че искаш да е оригинално, но като гледам охлаждане за този модел поне не намерих, така че карай със сегашното. И евала, че имаш технически умения и може да мислиш!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е тогава, защо си усложняваш живота??????????

Така съм си решил .... 

Ако нищо неможете да добавите по темата, няма да се сърдя.

И се пак за да отговоря на въпроса, предпочитам да дам 50 - 60 - 100лв. сега и да знам че GPU-то дето съм ползвал с години ще изкара още толкова, отколкото да чакам да се случи нещо с него и да купувам ново, за човек който ще го ползва от дъжд на вятър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така съм си решил .... 

Ако нищо неможете да добавите по темата, няма да се сърдя.

И се пак за да отговоря на въпроса, предпочитам да дам 50 - 60 - 100лв. сега и да знам че GPU-то дето съм ползвал с години ще изкара още толкова, отколкото да чакам да се случи нещо с него и да купувам ново, за човек който ще го ползва от дъжд на вятър.

Не, че не мога. търсих само вентилатори за този модел и никъде не ми излизат. Излизат охлаждания за по 50-100 долара, което за мен поне е безмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма гаранция, че ако му направиш перфектно охлаждане ще изкара още толкова или дори и 1 ден. Това е техника и винаги може да се повреди, независимо дали е чисто нова или не. Затова ако всичко е наред с температурите под товар, няма за какво да се притесняваш. Сложи му хубава термопаста (МХ-4), почисти го и си го ползвай, каквото такова. Относно шума, по-горе ти казах какво да направиш и как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

https://goo.gl/J7tD5m
https://goo.gl/7kLVdW

Ако купуваш единичен вентилатор му съобрази начина на захващане (2/3 винта) и разстоянието между тях.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване