Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Помолиха ме тук да пусна отново темата и да оставя нещата някой специалист да ми помогне.  В лаптопа ми се появи сериозен проблем - вследствие на вируса GandCrab v5.1  доста файлове се прекодираха с разширение .puiuf и във всяка заразена папка се появи един и същи файл  с име PUIUF-DECRYPT.txt, в който се обяснява как да възстановя (декриптирам) файловете. Да инсталирам TOR браузъра и да отида на определен сайт, където след заплащане ще ми изпратят декодиращ код. В Интернет се предлага да се сканира най-вече с SpyHunter, но след това за пълното му функциониране трябва да се закупи. Пробвах с други различни анти програми и скенери, но няма резултат - не откриват GandCrab v5.1. Интересното е, че не всички папки са заразени. Повечето са от D: устройството. На 24.01.19 от един торент реших да инсталирам InPixio Photo Clip Professional 8.3.0 и тогава се получи историята с GandCrab v5.1. Прикачвам файла PUIUF-DECRYPT.txt.

Моля за помощ, благодаря предварително!

PUIUF-DECRYPT.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълнете инструкциите 

После изчакайте колега от екипът на HiJackThis 

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. За съжаление понастоящем изглежда, че няма начин за безплатно дешифриране на файлове. Това не означава, че съветваме потребителите да плащат откуп. Моля да изпратите тук : ID Ransomware (IDR) .. Файлът, който показва информацията за  плащане....( PUIUF-DECRYPT.tx )  +  Файл, който е криптиран и не може да бъде отворен ...(.. с разширение .puiuf )..Изчакайте за обртана информация и пишете тук за резултата..!

+ архивирайте 2-3 криптирани файла ( с разширение .puiuf ) и моля да ми ги изпратите на лично съобщение...! Благодаря..!

• Харесване 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли нужда все още от помощта ми...? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма обратна връзка с автора на темата..! Същата маркирам като приключена и затварям..! Ако автора иска да продължим моля да ме уведоми с лично съобщение..!

• Харесване 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че от днес има обновена версия на Bitdefender инструмента за декриптиране:

https://labs.bitdefender.com/2019/02/new-gandcrab-v5-1-decryptor-available-now/

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Pachonski
      Дали Bycelebian   е вирус?Щото като включа компа се отваря страница Bycelebian.com

• от Елионора
      Здравейте
      Антивирусната ми откри някаква заплаха, зададох да блокира въпросното нещо, но още няколко такива известия за заплахи ми излезнаха. На всички зададох да премахне или блокира дадената заплаха като на 2 от тях пишеше че е с “Много висока” опасност и когато натиснах да погледна по-подробно ми показа че вида на заплахата е “Троянски кон”. Започнах да търся из лаптопа и намерих едно приложение което не знам как е попаднало там, опитах се няколко пъти да го дейнсталирам, но все още си стои там и не се маха.
      Моля помогнете!

• от Aneliya Beaton
      Здравейте, 

Имам следния проблем.
      Закупих от eBay версиа на Adobe CS6, която ми я продадоха за лицензирана. Въпросната версия не търси активационен код, а върви само със сериен номер, което ми се видя съмнително, но понеже не претендитам, че знам всичко за активацията на адоб го приех за истина. 
      Свалих инсталационните файлове от тук  http://bit.ly/2HbpqYp ако това има някакво значение.
      След диспут с продавача, заради отказа му да се легитимира, като такъв, издавайки ми фактура, след като единия от серийните номера, които ми продаде не работи и след като инсталирах софтуера на няколко компютъра, започнах да се съмнявам, че софтуера му не е читав. Установих, че компютрите  почнаха да вървят бавно. Като се замислят забравят да спрат... Бавно зареждат самита програми на Адоб, но не само тях.... Като се опитам да включа Task Manager-ра той не се отваря веднага, а седи много дълго време като бяло квадратче на екрана, нещо което не се беше случвало преди. Също днес без предупреждение уиндоуса се бъгна и ми показа син екран.... и не започна да върти процентите, както обикновенно, а си остана на 0 поне 5-6 мин докъто не го резстартирах с копчето......
      Предполагам съм направила някои "подобрения" на системата след качването на Adobe.

Дезинсталирах пакета, но компютъра се държи по същия начин. На другите компютри още седи инсталиран.
      Интересува ме дали е вирус, това което бави машината(те).
      Възможно ли е "пипания" софтуер да рови из машината и да търси пароли и банкови сметки. Ако да, възможно ли е тези му "функции" да останат и след деинсталация?
      Също ако се установи нещо такова, може ли да се докаже времето, (дата, час) когато е качено.

та това ми е проблема.
      Ако тука се установи нещо ще го махна от всички машини (още 6) и ще се наложи да почистя и тях.

Благодаря предварително за помоща.
      Анелия

• от MisterDimchev
      Значи след инсталиране и ползване на Manjaro (сега се върнах на Windows 10) и ползването на Chromium това нещо от скрийншота не мога да го разкарам.
      Само Земана го открива, не вярвам дори да е вирус, Malwarebytes, Hitman Pro, Windows Defender - не го откриват или смятат за нещо зловредно.
      Но все пак, бих желал да го няма.
      Значи върнах настройките на Chrome (Default settings), изтрих всичко - история, сваляния, кукита....
      Това си стои.
      Предложения?

• от hjhj
      Здравейте.
      Вчера ОС-то тотално се скапа.
      Днес инсталирах Windows 8.1 всичко мина нормално. Образа е свален от сайта на Microsoft.
      Обаче след инсталацията при преглед на снимка видях, че всички снимки и текстови файлове са криптирани. До колкото видях в нета това е нов вирус. Имали начин да се декриптират файловете.
      Addition.txt FRST.txt
  • Дарение

• Добави ново...