Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден! Разглеждах компютърни части и се натъкнах на картата 1070 ti turbo в изпълнение на ASUS. Доколкото знам (може и да се бъркам) охлаждането е турбинирано. Чудя се дали ще грее.

https://ardes.bg/product/asus-geforce-gtx-1070-ti-8gb-turbo-90yv0bj0-m0na00-101358

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, dito написа:

Добър ден! Разглеждах компютърни части и се натъкнах на картата 1070 ti turbo в изпълнение на ASUS. Доколкото знам (може и да се бъркам) охлаждането е турбинирано. Чудя се дали ще грее.

https://ardes.bg/product/asus-geforce-gtx-1070-ti-8gb-turbo-90yv0bj0-m0na00-101358

Ще грее и още как!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво разбираш под греене. 80 градуса е нормална температура в игри за този модел.Разбира се можеш да ги свалиш с по-агресивен профил за обороти на вентилатора, но тогава ще ти трябват антифони. Принципно не е проблем за картата, но при положение, че има това за същите пари - аз не бих се набутал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На хартия е по-слаба, да:wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да грее и да е малко по-шумна от картите с 2-3 перки, но едва ли ще прегрява. Зависи и какъв ти е въздушния поток в кутията. Както са ти казали, RTX 2060 е със същата мощност и по-добра в игрите, по-икономична, хладна, нова, по-евтина и поддържа RTX. Единствено е с по-малко VRAM, но все пак това се води най-ниския клас RTX, а и няма да ти се отрази това в игрите.

https://www.vario.bg/komponenti-video-karta?32[]=GTX 1070 Ti&32[]=RTX 2060&orderby=price-asc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, dito написа:

Така нареченият leaf blower дизайн. Силно наподобява референтния, а той, по принцип, не е от най-хладните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен греене е над 65 градуса. Ще се насоча към 2060, на същата цена е и е с по-нова архитектура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава видеокарта трудно ще намериш. Температури под 80 градуса са нормални, няма как компонент да не грее. За такива ниски температури ще трябва да си вземеш или направиш водно охлаждане или да не товариш картата изобщо. Дори и RTX 2060 отива до 70 градуса и ги минава при товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти прочете ли и осмисли ли предния ми коментар? Ако си вземеш GT 1030, може и да не загрява, ако и сложиш някой по-голям вентилатор. Ще ти държи 50 градуса под товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.01.2019 г. в 19:24, dito написа:

80-85 градуса при товар ще вдига най-вероятно.

Доста по-шумна е от нетурбинните карти.

Много по-малко се влияе от въздушния поток в кутията който да помогне за охлаждането.

Близо 800лв за такава карта не си струва. 1070/ti освен ползвана за 400-450лв. не си струва да се купува вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dito написа:

А 1060 ще грее ли?

Синко, КОЯ ОТ ВСИЧКИТЕ 1060 НА ТОЯ СВЯТ? Ето за 1070 хубаво посочи конкретен модел. Айде същото и за 1060, която те интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, hudyr написа:

Синко, КОЯ ОТ ВСИЧКИТЕ 1060 НА ТОЯ СВЯТ? Ето за 1070 хубаво посочи конкретен модел. Айде същото и за 1060, която те интересува.

https://ardes.bg/product/asus-geforce-gtx-1060-6gb-rog-strix-gaming-advanced-rog-strix-gtx1060-a6g-gaming-119168 тази, нали съм фен на АСУС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никоя от тези карти не съм чул/чел да прегрява, откъде ги измисляш тези глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Raze написа:

Такава видеокарта трудно ще намериш. Температури под 80 градуса са нормални, няма как компонент да не грее. За такива ниски температури ще трябва да си вземеш или направиш водно охлаждане или да не товариш картата изобщо. Дори и RTX 2060 отива до 70 градуса и ги минава при товар.

Защо да намери трудно ?  Асус StriX 1070Ti не минава 55-60 градуса при гейминг при къстъм фан крива. 55-60 градуса макс при не повече от 55% перки. Картата не се чува ,че работи. Препоръчвам му и МСИ GamingX , гарантирано няма да минава 60-65 градуса до 60% перки .  Отново много тиха карта.

Асус Cerberus 1070Ти вече споменах в друга тема е гореща. Минава 70 градуса без проблем.  Представям си тази турбина от първия пост каква температура ще вдигне (80+ гаранция) .   Човека има достатъчно избор от към карти , които ще му предоставят желаните градуси при нужната тишина. Алтернативни модели са още: Gamerock , Jetstream , Evga FTW Ultra silent , Phoenix . (говоря ако е решил да се спре на 1070Ти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То варианти - много. Ама има и условия. Не знаем каква кутия ще се ползва. Кутията в каква среда ще бъде? В игри ли се гонят ниски температури? Кои игри? Ползвателя запознат ли е с различните програми, посредством които може да се регулират оборотите на вентилаторите? Какви са допустимите нива на "шум"? Въобще - каква е целта на темата?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, firestarter написа:

В игри ли се гонят ниски температури?

Къде другаде?  Температурите, които споделих са от тесовете на fire strike , Time spy ,Heaven (всичко ultra) и няколко популярни  заглавия от предходната година .  Честно казано повечето игри не развиват по високи температури от въпросните бенчмаркове. Тук там се натъкнах на 1-2 изключения , но за 1-2 градуса разлика едва ли е нужно да се коментира.  На мен тестовия ми компютър е с deepcool ducase (с други думи нисък/до среден клас кутия).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване