Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Инсталирах си един рутер TP-Link, смених името на безжичната мрежа. Но, на рутера когато го включа чрез кабел ми изписва старото име което е дадено преди много време. А не това което въведох в настройките и се вижда на Wi-Fi. Искам да са еднакви (де е същото като на безжичната мрежа).

Моля, кажете как да стане. Иначе рутера си работи добре, имам интернет и с кабел и с Wi-Fi. Нои, не разбрах как да сменя това има на кабела.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое имаш предвид не схванах ?

Ако е името на самата мрежа в трея - не няма начин. Само името на безжичния адаптер можеш да смениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Името на безжичната се смени и е добре, но си остана старо име от преди на връзката когато е вързан лаптопа с кабела. И не знам как да го направя и него да е със същото име като Wi-Fi мрежата.

Рових през всякакви настройки, но няма опция да се смени името. По принцип, като пренастроих мрежата не съм връщал фабричните настройки. Може ли без това, да се смени и това име?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се смени от netsh, но няма особен смисъл......

Стартирай cmd като администратор и изпълни:

netsh interface set interface name = "Local Area Connection" newname = "NewName"

без кавичките, където сменяш Local Area Connection и NewName с това, което е при теб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, не. Искам в рутера да сменя името. Аз смених на безжичната, но не знам как на връзката по кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, aoxomoxoa написа:

Хора, не. Искам в рутера да сменя името. 

Не можеш! Това не SSID! Ресетни winsock-a и ще видиш, че при следващо свързване по LAN, името ще бъде "Local Area Connection"

Да не говорим, че при WiFi, "името на мрежата", не определя принадлежността на даден NIC към дадена мрежа/субмрежа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не мога да обясня.

Например, стандартно името на мрежата(било чрез кабел от рутера или безжична) е ТПЛИНК-12345. Сменено е името преди, и двете мрежи са с например ТПЛИНК6789. Сега аз от настройките смених името на Wi-Fi на например ТПЛИНК 11. Но не се смени името на връзката чрез кабела. Като го включа кабела в лаптопа, мрежата е пак  ТПЛИНК-12345. А аз искам сега да е като новата на Wi-Fi , т.е. ТПЛИНК 11.

И питам как да го направя. Това е от настройките на рутера. Не през лаптопа и Уиндоуса. 

Чрез връщане на заводските настройки, мисля че ще стане. Но, друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом така мислиш - успех!

Явно не правиш разлика, между lan  и wifi конекции. От рутера, нищо не можеш да направиш. А дублирането на имената е станало при едновременно свързване към рутера с двата NIC

Казах ти начина. Това си е запис в регистрите на бозата

Ето, ако искаш - чети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще, пробвам по начина ти: netsh interface set interface name = ТПЛИНК-12345 newname = ТПЛИНК 11, 

... -разбрах какво ми се обясняваше по-горе. Просто си мислех че е от WAN -настройката от рутера. Защото името ТПЛИНК-12345, е присвояно от настройката на рутера, защото и Wi-Fi -я беше със същото име. Но, после реших да сменя имената и не се получи при кабелната връзка..То и няма кака, защото в рутера аз смених името в настройките на Wi-Fi . Но, се чудех в лесното меню на рутерите TP-Link, не открих къде да сменя името на мрежата през кабел от рутера до лаптопа. 

Благодаря за вниминието и се извинявам  за това че бавно загрявам, или въпросите ми за повечето хора са глупави. Но, знам че тук ще ми се даде съвет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване