Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здр-те на всички от форома,можели да ми кажете заразен ли съм със някакъв вирус,защото преди няколко седмици ми излезе грешка на декстапа ми изтрих я и сега неми се явява вече общо казано,принципно не ползвам антивирусни програми,не влизам кой знае каде,за да хвана вирус,ама все пак да ми отговорите,как съм със ОС,като цяло мерси предварително.

Untitled.png

FRST.txt

Addition.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, jega96 написа:

....не ползвам антивирусни програми

Здравейте..! Не ползвате антивирусна , ама се виждат остатъци от Avast..Премахнете ги по следния начин:

Изтеглете  avastclear.exe на вашия работен плот 
Стартирайте Windows в безопасен режим ( Safe Mode )
Стартирате   програмата за деинсталиране 
Щракнете върху REMOVE 
Рестартирайте компютъра

GfiJrQ9.png&key=c8330b952021a3c1e5ae3771  Сканиране с Malwarebytes Anti-Malware (MBAM)

Моля изтеглете  Malwarebytes Anti -Malware и я запазете на вашия десктоп.

• Стартирайте файла  mb3-setup-consumer-x.x.x.xxxx.exe и следвайте указанията за да инсталирате програмата.
  • След като инсталацията приключи програмата ще стартира автоматично.
  • Отидете до табът Settings => Protection > и под категорията Scan Options включете опцията "Scan for rootkits" като преместите плъзгача надясно.

xTvORSF.png

• Отидете до табът Scan, и изберете Threat Scan и след това натиснете бутона Start Scan.

RUSrqgW.png

• Ще започне проверка за зловреден софтуер.

4CJ90KI.png

• При някои инфекции можете да видите съобщението:
  • "Could not load DDA driver"
  • Натиснете "Yes" на това съобщение за да позволите драйвера да се зареди след рестарт.
  • Разрешете на компютъра да се рестартира и след това продължете с останалите инструкции.
  • След като проверката приключи ще се появи списъка с резултатите (ако има намерени обекти). Ако програмата е минимизирана докато сканира ще се появи следното съобщение ако има открити заплахи. Натиснете бутона View Scan Results.

37b.png

• . Натиснете бутона Quarantine Selected.

2CfXEk1.png

• Изчакайте да се появи прозореца подканващ ви да рестартирате и след това натиснете бутона Yes.

8Jc9dl9.png

• След рестарта, стартирайте отново Malwarebytes Anti-Malware.
  • Отидете то табът Reports и отворете лог файла с името Scan Report.

X0ha4sd.png

• Натиснете бутона Export и след това =>  "Copy to Clipboard"

fE9qzai.png

• Сега вече поставете съдържанието на лог файла с клавишната комбинация Ctrl + Vи го публикувайте в следващия си коментар.

pfNZP4A.png  Дневници

В следващия си отговор, моля да включите следните дневници:

• Дневник от Malwarebytes Anti -Malware
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази програма знам отдавна,че действа,но незнам да си изтегла ли антивирусна да имам за всеки случай,иначе си плзвам от време на време Firewall,благодаря все пак за всичко,Поздрави

New Text Document.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, icotonev написа:

Здравейте..! Не ползвате антивирусна , ама се виждат остатъци от Avast..Премахнете ги по следния начин:

Изтеглете  avastclear.exe на вашия работен плот 
Стартирайте Windows в безопасен режим ( Safe Mode )
Стартирате   програмата за деинсталиране 
Щракнете върху REMOVE 
Рестартирайте компютъра

GfiJrQ9.png&key=c8330b952021a3c1e5ae3771  Сканиране с Malwarebytes Anti-Malware (MBAM)

Моля изтеглете  Malwarebytes Anti -Malware и я запазете на вашия десктоп.

• Стартирайте файла  mb3-setup-consumer-x.x.x.xxxx.exe и следвайте указанията за да инсталирате програмата.
  • След като инсталацията приключи програмата ще стартира автоматично.
  • Отидете до табът Settings => Protection > и под категорията Scan Options включете опцията "Scan for rootkits" като преместите плъзгача надясно.

xTvORSF.png

• Отидете до табът Scan, и изберете Threat Scan и след това натиснете бутона Start Scan.

RUSrqgW.png

• Ще започне проверка за зловреден софтуер.

4CJ90KI.png

• При някои инфекции можете да видите съобщението:
  • "Could not load DDA driver"
  • Натиснете "Yes" на това съобщение за да позволите драйвера да се зареди след рестарт.
  • Разрешете на компютъра да се рестартира и след това продължете с останалите инструкции.
  • След като проверката приключи ще се появи списъка с резултатите (ако има намерени обекти). Ако програмата е минимизирана докато сканира ще се появи следното съобщение ако има открити заплахи. Натиснете бутона View Scan Results.

37b.png

• . Натиснете бутона Quarantine Selected.

2CfXEk1.png

• Изчакайте да се появи прозореца подканващ ви да рестартирате и след това натиснете бутона Yes.

8Jc9dl9.png

• След рестарта, стартирайте отново Malwarebytes Anti-Malware.
  • Отидете то табът Reports и отворете лог файла с името Scan Report.

X0ha4sd.png

• Натиснете бутона Export и след това =>  "Copy to Clipboard"

fE9qzai.png

• Сега вече поставете съдържанието на лог файла с клавишната комбинация Ctrl + Vи го публикувайте в следващия си коментар.

pfNZP4A.png  Дневници

• Дневник от Malwarebytes Anti -Malware

За тази програма знам отдавна,че действа,но незнам да си изтегла ли антивирусна да имам за всеки случай,иначе си плзвам от време на време Firewall,благодаря все пак за всичко,Поздрави

New Text Document.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

За тази програма знам отдавна,че действа ....

Верно ли..?  ;)

Моля, отново да направите свежо сканиране с:

Сканиране с Farbar Recovery Scan

• Моля изтеглете icon1337953436.pngFarbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe)
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона YClYkft.jpg.
  • Изчакайте търпеливо проверката да приключи.
  • Ще се създадат два лог файла с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа.
  • Копирайте съдържанието на файла FRST.txt в следващия си пост.Прикачете Addition.txt в коментар си (погледнете опцията Прикачване на файлове, когато публикувате мнение).

Дневници

В следващия си отговор, моля да включите (като копирате целите съдържания ) следните дневници:

• FRST.txt (копирате цялото съдържание)
  • Addition.txt (прикачате..) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.02.2019 г. в 22:07, jega96 написа:

Здр-те на всички от форома,можели да ми кажете заразен ли съм със някакъв вирус,защото преди няколко седмици ми излезе грешка на декстапа ми изтрих я и сега неми се явява вече общо казано,принципно не ползвам антивирусни програми,не влизам кой знае каде,за да хвана вирус,ама все пак да ми отговорите,как съм със ОС,като цяло мерси предварително.

Untitled.png

FRST.txt

Addition.txt

Е добре де нали тука съм ги качил,колко пътя !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото е необходимо ...Докато преценя че системата е чиста.....Що за въпрос..?  Запознайте се с правилата на този подраздел и ако искате да ви реша проблемите е добре да ги спазвате...!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ето,имате файловете,извинявам се ако съм ви нагробил със нещо,поздрави.......

FRST.txt

Addition.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще получали,сведения по темата или не ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фикс с Farbar Recovery Scan Tool

icon13.gif Изтеглете прикачения файл
 fixlist.txt и го запазете там, където сте свалили FRST.exe
Стартирайте отново FRST.exe и натиснете бутона Fix веднъж и изчакайте.

Press%20the%20FIX%20button_zpsdd5zi3mt.p

Ще се създаде нов лог файла FixLog.txt. Прикачете съдържанието му в следващия си коментар.

ЗАБЕЛЕЖКА: Този скрипт е написан специално за този потребител,и за тази конкретна машина. Изпълнението на фикса, на друг компютър може да доведе до увреждане на  операционната ви система

pfNZP4A.png  Дневници

• FixLog.txt
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете ми кака се държи компютъра ви сега..? Наблюдавате ли първоначалните проблеми поради които създадохте тема в този подраздел..?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми сега компютъра ми се държи перфектно,от време на време пускам Malwarebytes,да го почисвам от грешки вируси,но незнам да използвам ли антивирусна програма или не,защото сега неизползвам,само понякога пускам си Firewall,и благодаря все пак за изчерпателните отговори,Поздрави............

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

незнам да използвам ли антивирусна програма или не,защото сега неизползвам,

Въобще не е добра идея без антивирусна програма....! Прочетете тази тема и си изберете:

Безплатен антивирусен софтуер

Аз лично ви препоръчвам :

Kaspersky Free Antivirus

Malwarebytes  си я използвай за  периодично  сканиране системата си (поне един -два пъти в седмицата),като не забравяйте да обновите дефинициите и преди всяко сканиране

Остана само да премахнем програмите които използвахме  и приключваме:

За да премахнете правилно инструмента Farbar Recovery Scan Tool  , преименувайте изпълнимия файл FRST64.exe (или FRST.exe) в Uninstall.exe..!

image.png.9cf9e0ab76b122782aff3552f54c5829.png     =>     image.png.44f957ce25ef61c76206655a46425152.png

Стартирайте  файла Uninstall.exe. Ще бъдете уведомени, че трябва да рестартирате системата, за да изтриете инструмента ..!

image.png.abcc20b28654d54fae08e7451bb5dc3b.png

Изтеглете DelFix и го стартирайте. Сложете отметка пред:

• Remove disinfection tools <----- това ще премахне инструментите които сме използвали
  • Create registry backup <----- тази опция ще създадете резервно копие от регистъра на Windows
  • Purge system restore <---  това ще премахне всички предишни точки за възстановяване, ще бъде създадена нова точка  на състоянието на системата в момента.
  • Reset system settings <--- това ще нулира всички настройки на системата и по подразбиране, които са били променени или от нас по време на почистването или от зловреден софтуер / инфекция

DelFix.png

..и след това натиснете бутона Run

• След като операцията е завърши,ще се създаде дневник
  • Копирате го и го поставите в следващия си отговор

Инструмента ще се самоизтрие след като приключи своята задача!

pfNZP4A.png&key=0a487e0a7cff89c690a32d13  Дневници :

• DelFix 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

# DelFix v1.013 - Logfile created 09/02/2019 at 14:30:43
# Updated 17/04/2016 by Xplode
# Username : User - USER-PC
# Operating System : Windows 7 Professional Service Pack 1 (64 bits)

~ Removing disinfection tools ...

########## - EOF - ##########

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиста система...!  :)

Ами това е от мен ..!  Маркирам случая за "Решен"...! Пожелавам лека вечер и  безопасен интернет..!  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите адмирации,жив и здрав да си,Поздрави....................

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nikolaustirol
      Здравейте. Имам съмнение, че компютъра е заразен защото в мултитаскинг менюто виждам, че процесора е винаги натоварен поне на 46%, а паметта е заета над 65%. Случва ми се често страници да пишат, че липсва достатъчно памет и да искат обновяване. Компютърът е Фуджицо Сименс Еспримо с процесор Intel Core Duo E7600 3,06 GHz. Инсталирана памет 8 ГБ, но пише, че само 3 ГБ са използваеми. ОС е Уиндоус 7 Про, 32 бита. Имам оригинален диск.
      FRST.txt Addition.txt
    • от Усмихни_Се :)
      Компютъра днес стана страшно бавен , и отделно имам 7 папки, които не могат да се изтрият по никакъв начин ( пробвах през Safe Mode, и с програма за триене на папки )  Не се получава, стоят си папките на DSKTOPA..
      FRST.txt Addition.txt
    • от doktorkartar
      Здравейте, и честит Никулден на всички празнуващи!

Преди няколко дни почистих с AdwCleaner и от тогава Mozilla се шашна.  Отварям си някой сайт (без значение кой), и си го преглеждам в продължение на няколко мин. Изведнъж спира да ми зарежда страницата все едно няма нет. Каквото и да се опитам да отворя в сайта е без успех. Тръгва да зарежда но все не успява. Даже и да презаредя страницата пак не се получава. Обаче ако реша да отворя същия сайт или друг в нов раздел, всичко си е нормално до следващото забиване.
      Пример с youtube:
      Пускам някой клип върви си нормално и по едно време клипа спира и се опитва да го зареди но без успех. Цъкам на някой друг клип и се опитва да зареди в адресната лента но не успява. Общо взето от този раздел не може да се отвори нищо повече. Цъкам със скрола на мишката върху друг клип, за да го отвори в нов раздел и всичко си се зарежда нормално до следващото забиване на новия раздел.

С Хром страниците се отварят нормално и няма този проблем.
      Изтрих мозилата и я инсталирах на ново и пак същото.
      Пробвах с изключени добавки и отново без резултат.

Пусках JRT и malwarebytes, така че ето и техния доклад.
      Разполагам с диск за ОС.

JRT.txt mb1.txt Addition.txt FRST.txt
    • от Венцислав Бориславов
      Здравейте, току що си сложи флашката за да прегледам стара снимки и забелязах че има са заключени с .harma фаил и не помага нищо. 
      Пусках лаптопа в safe mode, свалях няколко тоолкита но нище помага, други решения има ли за проблема или утре да му бия преинстала, че и без това му е наближило. 😀
    • от grizly
      Здравейте, преди няколко дни пробвах едни дискове в какво състояние са и в един от тях ми се залепиха някакви вируси, касперски започва да ги дезинфектира и изтрива но мисля че не успя да се справи с тях напълно.
      Долу в систем трея иконата на касперски стои червена постоянно и пише защитата е застрашена,
      Открито MEM:Virus.Win32.Sality.Gen Обект: Системна памет, срещу него като чукна на бутон Изтрий не се случва абсолютно нищо и стои червен знак за внимание.
      Общо взето системата ми се държи добре и нормално но ме дразни много тази червена икона на касперски в систем трея долу.
      https://dox.abv.bg/download?id=8257cebfb2# - Линк за сваляне
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване