Премини към съдържанието
Гост

Xiaomi Redmi 5 забраняване/деинсталиране на приложения

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте, имам горепосочения телефон от година и от доста време се чудя защо не е активна възможността за забраняване на приложения които не може да бъдат деинсталирани, а не използвам? По- долу ще видите от снимката. До сега не съм имал андроид устройство на което да е било така. Има ли начин това да се промени без Root? ОС е Андроид 8.1 MiUi 10.

IMG_20190202_132910.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не го изтриеш направо? Задържаш иконката и горе на екрана трябва да ти се появи кошче. Слагаш иконката там и с това действие се деинсталира приложението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, firestarter написа:

А защо не го изтриеш направо? Задържаш иконката и горе на екрана трябва да ти се появи кошче. Слагаш иконката там и с това действие се деинсталира приложението.

Ако китаеца е решил да набута приложението, като системно в ROM-a, без root права не можеш нито да го "замразиш", нито да го деинсталираш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 25 минути, firestarter написа:

Опитах ама не става. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, AAUUXX написа:

Опитах ама не става. 

Последната половин година Хромата я промениха много, даже и за Windows. Изчезнаха много опции! Стана почти неуправляема.

И при мене е така след последната актуализация...Трябваше да я направя защото не ми отваряше нета, без актуализация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, barbuncela написа:

Последната половин година Хромата я промениха много, даже и за Windows. Изчезнаха много опции! Стана почти неуправляема.

И при мене е така след последната актуализация...Трябваше да я направя защото не ми отваряше нета, без актуализация...

Тя беше просто за пример, иначе ползвам Опера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

Е, то ще е много тъпо, ако гугъл, са направили инсталатора така, че да се набутва като системно! Сега ще пробвам на тестовия таблет....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, street racer написа:

Е, то ще е много тъпо, ако гугъл, са направили инсталатора така, че да се набутва като системно! Сега ще пробвам на тестовия таблет....

Не е системно, на таблета я спирам. 

Screenshot_20190202-144658.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в случая street racer е прав! Явно имат някакво споразумение с Гугъл за техните приложения. Но пък забелязах, че Хрома не е използвал никакви ресурси на телефона ми(ползвам Опера). Същото се отнася и за Hangouts, за който пише, че дори не е стартиран на телефона(което не съм и правил де).Аз съм си направил папка за приложения, които не ползвам и въобще не им обръщам внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм с Опера, изхвърлих хромата.

Не знам...нямам таблет. Или не е актуализирана!

В Windows например, повече не можеш да добавяш сайтове за флеш. Опцията изчезна, отиде в специалното меню по едно време, сега и там я няма повече....

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е направена ОС на телефона - приложението не позволява да го изтриеш или деактивираш без ROOT достъп. Или сменяш софтуера с някой custom ROM, правиш ROOT или караш така както е - това са ти възможностите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пробвах по- горе метода от линка който дадох, за да се получи трябва да се смени езика на  United states както и региона, след това по описания начин позволява да забраниш приложенията които не се ползват. Изпробвно и работи, след което върнах отново езика и региона  на Български. 

Благодаря на всички които взеха участие в темата :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По метода, който дадох пише, че може и да се деинсталират, но не съм пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, lupis написа:

По метода, който дадох пише, че може и да се деинсталират, но не съм пробвал.

И аз не го пробвах да не счупя нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да се счупи, просто правиш ресет , ако изтриеш програма, която сметнеш, че е нужна. На ТВ Сони с андроид по подобен начин изчистих доста боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, lupis написа:

Нищо не може да се счупи, просто правиш ресет , ако изтриеш програма, която сметнеш, че е нужна. На ТВ Сони с андроид по подобен начин изчистих доста боклук.

Ясно, но реших проблема. Не искам да го Root- вам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xiaomi-тата са страшно популярни и не случайно имат страшно активен development на чист андроид. Сам можеш да се сетиш защо. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къв е проблема да си роотнеш талафоня ?Знаеш ли колко необятни настройки и глезотийки има :) .Лесно е и поемаш пълен контрол над устройството .И телефона и таблета ми са рутнати и съм махнал всички гугъл тъпотии и излишни неща................па колко къстъм ромове има..ум да ти зайде :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, Иво Димов написа:

И къв е проблема да си роотнеш талафоня ?Знаеш ли колко необятни настройки и глезотийки има :) .Лесно е и поемаш пълен контрол над устройството .И телефона и таблета ми са рутнати и съм махнал всички гугъл тъпотии и излишни неща................па колко къстъм ромове има..ум да ти зайде :)

Няма смисъл от Root от моя гледна точка, не експерементирам с ромове, исках просто да разкарам приложенията които не ползвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесния начин да го разкараш е като роотнеш телефона и после с приложения от гугъл плей за премахване на системни файлове да го деинсталираш.В андроид потребителя може да деинсталира неща само които той е инсталирал :)

Screenshot_2019-02-04-15-13-29.png

Чиста работа ,нищо излишно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване