Премини към съдържанието
ka111

Безопасно ли е да се чистят регистрите с CCleaner?

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Трябва да знаете какво правите иначе може да "омажете" Windows и да се наложи преинсталация.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След Scan for Issues излиза списък с много проблеми, но като не разбирам по-добре да няма клик върху Fix selected Issues...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега никога не съм имал проблеми с CCleaner и чистенето на регистрите с него.

Чистя абсолютно всички "проблеми" или не, като даже не правя и backup (резервно копие).

Леко извън темата:

Ако искаш да си освобиш повечко място на твърдия диск, освен CCleaner аз ползвам Clean Master for PC и DISM ++ ... последния освобождава доста пространство, но все пак зависи от начина на почистване и от системата. Аз наскоро си направих чиста инсталация на Windows 10 последна версия ( 1809 ) и вече са ми заети 44 от 100 ГБ на C:/ , та може по някое време и на тази система да пусна един DISM ++  ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не плашете човека,CCleaner е една от най-безопасните програми за почистване.

+1 за DISM ++  -само трябва да внимавате повече....

Стандартното почистване на дяловете да не би да е по-безопасно!?

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Freem@n написа:

Леко извън темата:

Ако искаш да си освобиш повечко място на твърдия диск, освен CCleaner аз ползвам Clean Master for PC и DISM ++ ... последния освобождава доста пространство, но все пак зависи от начина на почистване и от системата. Аз наскоро си направих чиста инсталация на Windows 10 последна версия ( 1809 ) и вече са ми заети 44 от 100 ГБ на C:/ , та може по някое време и на тази система да пусна един DISM ++  ...

Съвсем извън темата, но тези дни правих инсталация на W8.1 с ъпдейти до миналия месец и всички програми (като за обикновен потребител + малко отгоре) общо 30GB заети (да Dism++ можеше да освободи още 5-6GB, но прецених, че не е нужно).

Питащия - не споделя нито с каква ОС е, нито на колко време е тя, нито някакви проблеми има ли с нея.

преди 2 минути, NIKISHARK написа:

Поправи ме ако бъркам, но точно тази програма (конкретна нейна версия не правеше ли проблем или инсталираше "лоши" неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Поправи ме ако бъркам, но точно тази програма (конкретна нейна версия не правеше ли проблем или инсталираше "лоши" неща?

Всъщност бъркаш,но зависи от гледната точка.Беше открита уязвимост и бе използвана....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, NIKISHARK написа:

Беше открита уязвимост и бе използвана....

преди 20 минути, NIKISHARK написа:

най-безопасните програми за почистване

Както кажеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, NIKISHARK написа:

+1 за DISM ++  -само трябва да внимавате повече....

50502215_418729552203726_239123734428909568_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не плаша никой. CC Cleaner както и всяка друга програма пипаща регистрите може да омаже Windows. По-добре да каже какъв е точно проблемът.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, NIKISHARK написа:

Ако под стандартно имаш предвид cleanmgr - категорично да.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално няма да спечелиш нищо, освен ако компютъра/диска ти не е супер бавен и с малко памет. Почистващите програми премахват невалидни записи, останали от деинсталация на програми и записи към временни файлове. Можеш да си правиш system restore преди почистването, в случай че нещо се омаже или не работи след почистването да можеш да си оправиш системата. От много години ползвам ccleaner с опцията за почистване на регистри, на различни машини и системи и никога не съм имал проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, DarkEdge написа:

Ако под стандартно имаш предвид cleanmgr - категорично да.

Всъщност..няма застраховка от грешки..

Цитат

For the most part, the items in Disk Cleanup is safe to delete. But, if your computer isn’t running properly, deleting some of these things may prevent you from uninstalling updates, rolling back your operating system, or just troubleshooting a problem, so they’re handy to keep around if you have the space.

На мен ми изтри конфигурационен файл на AutoCAD...

Хубава статия,и полезна: https://www.howtogeek.com/266337/what-should-i-remove-in-disk-cleanup-on-windows/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид стандартно конфигурирания cleanmgr, а не с разширени настройки.
И, да - няма няма пълна сигурност. Особено на система с налични неотстранени проблеми.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, NIKISHARK написа:

Всъщност..няма застраховка от грешки..

На мен ми изтри конфигурационен файл на AutoCAD...

Хубава статия,и полезна: https://www.howtogeek.com/266337/what-should-i-remove-in-disk-cleanup-on-windows/

При почистване на регистри ли? Понеже за това се пита в темата......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

При почистване на регистри ли? Понеже за това се пита в темата......

Отговора беше за cleanmgr -а.

Надявам се само,питащия да не я подкара на" проба-грешка" с почистването...Предполагам,не..почти съм сигурен до къде ще стигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги, преди да изключа компютъра използвам CCleaner. Чистя регистрите, чистя  файлове и накрая проверявам Startup процесите. Това го правя от години на win8.1(преди това на 7). До сега не е имало никакви проблеми. Два пъти хващах някакви програми да слагат глупости в Startup и директно разкарах съответени програми. Отдавна не съм обновявл и самата програма, защото като се зачета в Changelog-a на поредната версия и не виждам нищо, което ще подобри работта й с Уин8. Забранил съм и всякакъв мониториг в реално време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ka111 написа:

Да, определено! От много години го използвам на различни компютри и системи и определено никога не съм имал проблеми.

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Не! Трябва да знаете какво правите иначе може да "омажете" Windows и да се наложи преинсталация.

Програми, като CCleaner са направени така, че човекът, който ги използва дори и да не знае какво прави, то няма да "омаже" системата, а да се стигне до преинсталация си е направо лукс!

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Не плаша никой. CC Cleaner както и всяка друга програма пипаща регистрите може да омаже Windows. По-добре да каже какъв е точно проблемът.

Всяка друга програма - да, но CCleaner не е от тях. Вярно, че програмата се промени в последните години, за да отговори на новите тенденции, но определено остава една от най-сигурните програми за почистване. Екипът зад нея е сериозен, а и програмата почиства останали обръщения към временни файлове и ненужни записи. Ако има проблем може и да не помогне почистването с CCleaner, но определено е безопасно да се прави. Ако има някакви притеснения, винаги може да се направи точка за възстановяване или бекъп на регистрите.

Лично мнение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване