Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 21 часа, petie1 написа:

Батак не го ли отбелязахме оня ден ,даже и възтановки имаше на Априлското възстание?

Не, беше за Копривщица и Панагюрище където е започнало въстанието, а на 5 май се отбелязва Батак, тъй като тогава става най - голямото зверство там - клането в църквата. В Батак трагедията е най - голяма, прочетете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anne написа:

Не, беше за Копривщица и Панагюрище където е започнало въстанието, а на 5 май се отбелязва Батак, тъй като тогава става най - голямото зверство там - клането в църквата. В Батак трагедията е най - голяма, прочетете!

Аз знам че  се отбелязват всички градове тогава а за Батак може на местно ниво да си отбелязват 5 май , и други години не съм чул Батак да се отбелязва официално иначе историята я знам много добре хехе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, petie1 написа:

Аз знам че  се отбелязват всички градове тогава а за Батак може на местно ниво да си отбелязват 5 май , и други години не съм чул Батак да се отбелязва официално иначе историята я знам много добре хехе

Батак трябва да го знае цяла България

но не е удобно по Планът Ран-Ъп такива умиления

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, haidukpikaso написа:

Ново 20 . Какво пише в плана Ран и Ът за Батак ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, haidukpikaso написа:

Батак трябва да го знае цяла България

Батак го знае цяла България и цяла Европа четете малко повече английски списания за история и се пише Ран -Ът  не Ран -Ъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, miro20 написа:

Ново 20 . Какво пише в плана Ран и Ът за Батак ? :)

ъп ли е ът ли е тоя втория терминатор все не мога да го запомня

и нарочно с малка буква го пиша повече не заслужава

е няма начин да не е заложено и това - заличаване на историята ни

преди 21 минути, petie1 написа:

Батак го знае цяла България и цяла Европа четете малко повече английски списания за история и се пише Ран -Ът  не Ран -Ъп

да де ът ъп ли е през път и у дерето до дъното

нали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 37 минути, haidukpikaso написа:

е няма начин да не е заложено и това - заличаване на историята ни

Чи къ . Няма начин. Щом казваш. :)

а единия дори е с едно око. Щото е бил пират и мрази българите

пп

Спрямо темата, наистина понякога ме е срам че съм българин и слушам подобни простотии като твоите.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, haidukpikaso написа:

да де ът ъп ли е през път и у дерето до дъното

нали

Чела ли си този план та знаеш какво е заложено в него? Това че Европа не познава цялата ни история се дължи най вече на творците и историците ни,виж да речем една Великобритания бълват исторически филми на поразия Мерлин ,Доктор Кой и др,е те тези два филма не са баш исторически ама стигат да събудят интереса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Чела ли си този план та знаеш какво е заложено в него?

Чела съм го - заложено е унищожаването на България и българите като етнос.

Не става ли а - става и още как мамицата им

:angry22:

Папата бежанци ще ни праща да ни оплождат прираст да ни правят ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, haidukpikaso написа:

Чела съм го - заложено е унищожаването на България и българите като етнос.

Не става ли а - става и още как мамицата им

:angry22:

Папата бежанци ще ни праща да ни оплождат прираст да ни правят ...

То този митичен план трябва да е създаден още при освождението от османско иго защото още тогава Алеко К и други описват продажноста на българския политически елит което всъщност е проблема а не някакъв си митичен план хехе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Защо ме е срам че съм българин

Слово

Цитат

"О ,неразумни и юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш, и не говориш на своя език? "

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Много сте зле с асоциациите - признак за висша мисловна дейност ! :nono:

Раунд Ъп се казва (Ран Ът е печатна грешка , копирана и размножена от тъпаците ! :lol6:) - нищо живо наоколо си не оставя !  :lol6:

Иначе си има и хубавата страна - (пак) зорлем ще си обогатяваме гения фонд....от зад , от пред , от където падне....даже глави може да се режат ! А това е на всеки Бог драго  ...! Справка може във всяка история да се прави..... :lol6:

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и пояснения за Раунд Ъп (:)) :

"....Начин на действие: системен хербицид.
Приложение: За борба с плевели....." - тук е важно да се вземе предвид гледната точка - що е то по дефиниция и за кого е плевел ! :lol6:

http://bulgariabezgranici.com/планът-за-разорение-на-българия-про/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

:lol6:Ама то е така бе ! Никакъв спор няма ! :lol6:Но на пръв поглед ! А ти си само до тук !  :nono:

Само , че нямаш никакъв достъп за мислене ! :nono:

И веднага се аргументирам ! :nono:

На тези господа с безспорен авторитет им е много добре известно , че :

Исус Христос е проповядвал : " Ако ти ударят едната страна , обърни и другата ! " ( Ран и Ът)

И в негово име са изтрепани индианците в Америка .....а после и сега даже по целия свят продължава ! (от последователи)

Пита се сега , виновен ли е Христос и Библията за случилите се и случващите се безчинства ? Моят отговор е : " Проповедницитебезусловно "Да" ! (ако ти трябва , ще ти го обясня допълнително)

Основната причина е , че приказките им нямат никаква връзка с действителността !.....Или по-точно тя е не това което се проповядва , а е нещо съвсем друго ! :nono:

Доказателство днес сме не само ние , но и прехвалената в клипа Естония - днес какъв й е хала ? За Украйна и дума не отварям .......! :nono:

..........................................

Така се правят и се случват големите политики по света !  :nono:

Друго , но същото ! Тези дни Папата също проповядва у нас благи думи ......! Никакъв спор няма , че са благи ! Но само на пръв поглед ! :nono:

Ти обаче , никак не си в състояние да "смелиш" , какво в същност ти казва да правиш и какви са следствията от това......индианците в Америка , у нас след 10-тина години ще са бледа картинка....Ако се случат благите думи на Папата....

.................................................

За това , както тук е добре известно , за теб черното е бяло , а бялото - черно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, by_chechi написа:

И веднага се аргументирам ! :nono: 

Не видях аргументи. Въпросите в 1 2 3 4 си остават :)

И за да съм по ясен и кратък  - Проблема на плана на икономистите не е че е въведен /и с това съсипал България/ , а именно че за нищо не са ги послушали, а някои от мерките са въведени прекалено късно , което пак дава негативен резултат.

А тези страни на които са били също консултанти , са били успешни в реформите си .

Разбираш ли колко неадекватно звучат  на този фон всичките ви простотии ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, miro20 написа:

(1)Не видях аргументи. Въпросите в 1 2 3 4 си остават :)

(2)И за да съм по ясен и кратък  - Проблема на плана на икономистите не е че е въведен /и с това съсипал България/ , а именно че за нищо не са ги послушали, а някои от мерките са въведени прекалено късно , което пак дава негативен резултат.

(1) С помощта на моя пост би следвало да се справиш . Сам казваш , че не си успял ! :)

(2) Благодарение на разбиране и исторически опит , те много добре са знаели какво в същност ще се случи ......То се и случва ! А това е и целта на тяхното занятие ! :nono:

.....Не се и опитвай да разбираш ! Това за теб е Тъмна Материя ! А казват , че тя е 95% от Космоса....! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не спориш по същество, ти спориш само за "да тролиш Миро" :)

"аргументите" ти са за всичко друго, за 95% от тъмната материя, но не и по същество за плана Ран-Ът, който никой никога не е въвеждал или да ги е послушал :)

Последното го казвам с огромно съжаление.

Да, с нашия манталитет и цоциалистически зависимости, нямаше да сме Сингапур, Хонконг, които също са се консултирали с Ран и Ът,  и виждаме къде са сега, но.... поне близко до прибалтийсктие републики можеше да сме като стандарт.

Просто разликата е че в тези страни няма такива идиоти и фенове на лъжи и пропаганда, каквато се шири тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

Не видях аргументи. Въпросите в 1 2 3 4 си остават :)

И за да съм по ясен и кратък  - Проблема на плана на икономистите не е че е въведен /и с това съсипал България/ , а именно че за нищо не са ги послушали, а някои от мерките са въведени прекалено късно , което пак дава негативен резултат.

А тези страни на които са били също консултанти , са били успешни в реформите си .

Разбираш ли колко неадекватно звучат  на този фон всичките ви простотии ??

по твойта логика излиза че Луканов затова са го убили - щото не е слушкал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, petie1 написа:

Клането в Батак е било няколко дена, вземи чети. Постави се малко на мястото на тези хора, явно не можеш. Аз обаче мога, сигурно защото в предишен живот съм била свидетел и жертва на геноцид. От видяното в църквата  ми стана ясно, че не е било просто клане, а цял геноцид! Следите от куршуми са огромни, като за куршуми за глигани!

Само си го представи - хората затворени в църквата, вътре жега, няма храна, няма вода.............За кладенеца не ми стига въображението да разбера как са го изкопали с голи ръце............Мислех, че става дума за малко гьолче, а тоази огромна дупка, която видях, ме остави безмълвна.........Такова нещо и аз не съм виждала................... Опитали са да им хвърлят кошер, пълен с пчели през комина, подпалили тавана през комина............Хората са изнемогвали, накрая отворили вратите, влязъл свеж въздух, но зоедно с това, влезли и турците, почнали да стрелят, да  да размахват ятагани...............

Не на мене тия, че Батак е мит...............Мога да си представя подобна дивашка жестокост, "Ислямска държава" не са по - различни................

Копривщица и Панагюрище честват началото на въстанието, а Батак си спомня за жертвите от клането в църквата, извършено на 5 май..............Защо ли? Защото е единствената останала сграда от онзи Батак и защото най - страшното варварство се е случило в християнския храм............. Гледайки Батак, няма как да не направя асоциацията с Лидице и с едно френско селце (забравих му името). И двете села са подпалени и унищожени от нацистите а жителите им - зверски убити. Лидице бил отмъщение за смъртта на Хайдрих, а френското селце - за действията на френската съпротива. Но тия събития се случват през 20 век, има снимки и документи и затова никой не смее да ги оспорва, докато геноцида в Батак е извършен към края на 19 век, когато фотографията е била статична и примитивна...............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Клането в Батак е било няколко дена, вземи чети. Постави се малко на мястото на тези хора, явно не можеш. Аз обаче мога, сигурно защото в предишен живот съм била свидетел и жертва на геноцид. От видяното в църквата  ми стана ясно, че не е било просто клане, а цял геноцид! Следите от куршуми са огромни, като за куршуми за глигани!

Само си го представи - хората затворени в църквата, вътре жега, няма храна, няма вода.............За кладенеца не ми стига въображението да разбера как са го изкопали с голи ръце............Мислех, че става дума за малко гьолче, а тоази огромна дупка, която видях, ме остави безмълвна.........Такова нещо и аз не съм виждала................... Опитали са да им хвърлят кошер, пълен с пчели през комина, подпалили тавана през комина............Хората са изнемогвали, накрая отворили вратите, влязъл свеж въздух, но зоедно с това, влезли и турците, почнали да стрелят, да  да размахват ятагани...............

Не на мене тия, че Батак е мит...............Мога да си представя подобна дивашка жестокост, "Ислямска държава" не са по - различни................

Копривщица и Панагюрище честват началото на въстанието, а Батак си спомня за жертвите от клането в църквата, извършено на 5 май..............Защо ли? Защото е единствената останала сграда от онзи Батак и защото най - страшното варварство се е случило в християнския храм............. Гледайки Батак, няма как да не направя асоциацията с Лидице и с едно френско селце (забравих му името). И двете села са подпалени и унищожени от нацистите а жителите им - зверски убити. Лидице бил отмъщение за смъртта на Хайдрих, а френското селце - за действията на френската съпротива. Но тия събития се случват през 20 век, има снимки и документи и затова никой не смее да ги оспорва, докато геноцида в Батак е извършен към края на 19 век, когато фотографията е била статична и примитивна...............

Къде твърдя че Батак е мит? Ане Ане доста си странна знаеш ли? Ако съдя правилно имаш доста развито въображение пробвала ли си се в изкуството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я стига, всички помним скандала от 2007, когато една уж българка излезе и каза, че Батак бил мит. Още от от тогава опитваха да ни подменят историята. Не сме толкоз късопаметни и тъпи. Батак си има отделна дата и точка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, haidukpikaso написа:

по твойта логика излиза че Луканов затова са го убили - щото не е слушкал

Не е това "мойта логика" . А че ако беше послушал англичаните-икономисти, можеше да сме Сингапур или Хонконг на Балканите.

А го убиха за съвсем други работи, и то по линия  руски служби и руска мафия. То е едно и също де.

Все пак , предполагам знаеш,  Луканов си бе техен човек http://razuznavane.com/?p=18921

преди 7 часа, Anne написа:

Я стига, всички помним скандала от 2007, когато една уж българка излезе и каза, че Батак бил мит. Още от от тогава опитваха да ни подменят историята. Не сме толкоз късопаметни и тъпи. Батак си има отделна дата и точка!

Да, да :) Помним . Активна манипулация  с цел лов на шарани като теб :)

Все пак това е зората на фалшивите новини, и нямахме такъв имунитет и предпазливост в четенето на подобни  спекулации манипулации и т.н.

Някои обаче, като теб, продължават и с охота се ловят на такива фейкове.

На, чети : https://www.dnevnik.bg/analizi/2007/04/26/334647_mitut_batak_ili_kak_ni_zabatachiha_v_porednata/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Anne написа:

Абе кой от нас в темата твърди че Батак е мит бе? Що не разкажеш малко и за твоя град Берковица? Там също е имало погром

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

😮 Какъв погром? За първи път чувам? Там е работата, че никой в нашия град не знае как е станало така, че всички турци са се изселили (не, че ми пука за тях) и джамията е унищожена. Ншият град не участва в Априлското въстание, не знаем да е имало погром или клане тук, изобщо пълна мистерия и тишина е, какво е станало тук, че турците са си обрали крушите.

Въстание е имало, Чипровското, но то не е било близо до нас, не е имало засегнати наши граждани. И ние имаме вкопана църквичка като тази в Батак, само че е без стенописи, но не е била унищожавана. За погром не знаем.

Иначе селото, в което израснах като малка, Боровци, се оказва, че се е местило на два пъти заради турците. Научих го от наскоро издадена книга и ахнах от изненада. Не знаех, че селото първоначално е било по - нависоко.  Сегашното село е от 19 век, та нищо чудно, че няма руини и старинни неща.

Абсолютно нищо не знаем за периода на въстанията в Берковица. Пълна тишина е.

Както и с евреите. След войната просто си зарязали къщите и магазините и беж в Палестина, а пък синагогата я няма, мистерия е какво и се е случило и къде се е намирала, даже снимки няма, само писмено споменаване. А аз живея в бившия еврейски квартал, апартамента ни обаче е нов, от 60 те.

Днес тук няма ни мюсюлмани, ни евреи. Имаме две православни църкви и близък манастир. Градът е тотално променен след 9 септември, но за добро.

Джамията се знае къде е била, но, за наш късмет, мястото е застроено.:D Не от нас, де. Но още си е мистерия къде е била синаггата и как е изглеждала. Еврейския квартал е почти същия,  старите сгради са ни архитектурно наследство, ама да не казвам как са ги боядисали собствениците.:emoji_smiley-55:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Anita Hristova Trifonova
      Стефан Данаилов и Veronique Jano   Comon sava 1983

Почина легендата на българското кино Стефан Данаилов. Той си отиде на 76-годишна възраст. От месец той беше в интензивното отделение на Военномедицинска академия, където беше поставен в медикаментозна кома и на командно дишане.
      От ВМА потвърдиха, че въпреки усилията от лекарите, в 00:15 часа тази нощ Ламбо е напуснал този свят.
      Данаилов е български актьор с над 150 роли в киното, театъра и телевизията. През 1975 г. става заслужил артист, а през 1983 г. получава и отличието за народен артист.
      Стефан Данаилов е носител на множество международни отличия, награди "Аскеер" и ордени "Стара планина" и "Златен век". Бивш министър на културата и депутат от левицата. Данаилов е и зам.-председател на БСП.
      Той се превърна в идол на поколения още от първия си филмов хит "На всеки километър", където изигра майор Деянов. Умееше да носи по няколко дини под една мишница - киното, театъра, депутатството, партията. А партията го викаше на помощ все в тежки моменти - Ламбо беше този, който опитваше да внася мир между лагерите, да обединява, а не да разединява социалистите.
      Той е дългогодишен преподавател по актьорско майсторство за драматичен театър в НАТФИЗ. За своите студенти той бе известен с прозвището Мастера.
      Роден е на 9 декември 1942 г. в София. Мечтае да стане моряк в гражданския флот, защото морето винаги го е привличало, макар че няма „морска“ кръв. Майка му Евдокия Данаилова (1911 – 1963) е от Ловеч, а баща му полк. Ламби Данаилов (1905 – 1976) от Родопите, с. Райково, сега квартал на Смолян. Дядо му Васил Данаилов е деец на ВМОРО. Стефан има сестра – Росица Данаилова, също актриса, която е 9 години по-голяма от него.
      Съпругата му е Мария Димитрова Данаилова. Има син от актрисата Ирен Кривошиева – Владимир Данаилов (р. 27 юли 1986 г.). Има доведен син от брака си с Мария Данаилова.
      През ноември 2018 г. Данаилов разкрива, че е диагностициран с болестта на Паркинсон. Преди няколко години се лекува от лимфом, а през лятото Данаилов пострада изключително тежко след падане в апартамента си в Приморско. При инцидента той счупи тазобедрената си става. Последва успешна операция.
      Още като дете участва в игралния филм „Следите остават“ (1956). Докато е в казармата, смята да кандидатства история, но актьорът Иван Кондов, който тогава е съпруг на сестра му, го съветва да следва във ВИТИЗ „Кр. Сарафов“.През 1963 г. е приет в класа по актьорско майсторство на проф. Стефан Сърчаджиев. След неговата смърт Данаилов учи при Методи Андонов и проф. Анастас Михайлов. Завършва през 1967 г. и започва работа в Пловдивския театър „Н. О. Масалитинов“ (1967 – 1968). Работи в СИФ (1968 – 1973).Първите му роли в киното са във филмите „Понеделник сутрин“, „Морето“ и „С дъх на бадеми“. Популярността идва още след участието в ролята на Иван Загубански от филма „Първият куриер“, но избухва с невиждана сила, когато на телевизионния екран се появяват сериите от филма „На всеки километър“ (1969). С ролята на майор Деянов го запомня масовата аудитория в България. В периода между първите и вторите серии се снима в „Князът“ и „Черните ангели“.За малко напуска театъра и се отдава изцяло на киното. Има участия в повече от 80 филма, множество награди от национални театрални и филмови фестивали. Има награда за най-добра мъжка роля в „Князът“ и „Черните ангели“ на Фестивала на българските филми, Варна през 1969 г. Определен е за най-популярния актьор в Чехословакия за 1976 г.
      През 1973 г. се връща отново на сцената, за да се присъедини към трупата на Театъра на народната армия, а от 1979 г. постъпва в Народния театър „Иван Вазов“. Продължава да се снима много в киното и телевизията. На Стената на славата пред Театър 199 има пано с отпечатъците му.
      Данаилов бе министър на културата в правителството на Сергей Станишев от 17 август 2005 г. до 27 юли 2009 г. и депутат в XXXIX, XL, XLI, XLII, XLIII и XLIV народно събрание.

ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА МУ!
      https://www.youtube.com/watch?v=f2iU0Pfxrb4
      На всеки километър (1969) филм 1 - еп.10
      https://www.youtube.com/watch?v=QJ89BwsHrww
      Тайната на шифъра  - 5 серия

https://www.youtube.com/watch?v=9ZZbr7agpnY

Всяка неделя: събеседник по желание Стефан Данаилов
      НАРОДЕН ТЕАТЪР - "ИВАН ВАЗИВ" - "СТЕФАН ДАНАИЛОВ ни напусна тази сутрин ... Думите ги няма, за да изразим мъката от тази загуба...
      Българският театър, кино, култура вече не са същите.
      Светъл път, СТЕФАНЕ, приятелю! Почивай в мир!"

От Съюза на артистите в България цитираха негови слова:"Животът ми не мина в преследване на цели. Аз съм артист и умея да давам, затова и получавам.".
      Благодарим ти за всичко, което остави след себе си! Благодарим ти за ролите, за уроците, за талантливите ученици, за мъдрите слова и за отношението! Оставаш в сърцата ни като един от най-обичаните и най-уважаваните!
      Поклонението ще бъде на 2 декември от 11:00 часа във фоайето на Народен театър "Иван Вазов".

Корнелия Нинова: "България загуби един от големите си синове!"

Бойко Борисов се прости с Ламбо: "Сбогом! Беше голям мъж!"

А.Х.Т.sekirata cekupama

• от Anita Hristova Trifonova
      За теб Българийо днес плача - авторово поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
    • от Анита Христова Трифонова
      Българийо, сълзите си изтрий , срамът измий - авторово поезия песен  музика текст изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama
      Независимост - голяма лъжа за България - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
      https://www.vbox7.com/play:ca2e99f47c

Съединение на Източна Румелия с Княжество България 06 септември 2019 заря Пловдив

• Дарение

• Добави ново...