Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Шумът е ужасен були ме главата. Иначе не бих писал поредната 10 тема за няколко дни

Когато го включих за първи път беше толкова тих. Едвам се въртяха вентилатора на кутията задния. Но смених термопастата и добавих един преден fan посредством рязане на жици, а задния е към дъното с мисля 4 пина. Гледах 1000 клипа за биос настройки, нямам нищо от това, което имат хората. Monitors cpu fan абе нищо нямам... Инсталирах speed fan същата работа. Влизам където те, при мен не ми позволява в някой настройки даже ... имате ли идеи как да не хвърля компютъра през прозореца? Благодаря! :)

20190202_235151.jpg

20190202_235219.jpg

20190202_235246.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя козата си иска пръч. Не знам какви жици си рязал, но занеси компютъра в сервиз, за да видят какво си сътворил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на дънната платка? Какви вентилатори си включил и къде/как? Ако са повредени или стари и шумни е нормално да бучат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От коя перка се чува най-много шум?

Каква е видео картата ти?

От студен старт пак ли е така шумен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълна трагедния е машинката ми...

Ветилаторите са обикновени. Задния там си беше и както казах отначало едвам се чуваше, а сега най-силно той се чува. Под бучене имам предвид нетърпимо силно е, не са развалени просто се събират и са силни. 

От студен старт е. Картата е с пасивно охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Raze написа:

Марка и модел на дънната платка? Какви вентилатори си включил и къде/как? Ако са повредени или стари и шумни е нормално да бучат.

Ето дъното 

20190203_003850.jpg

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Я покажи какво вижда CPUID HWMonitor за системата ти.

Кога се промени така звученето му?

Когато махнах радиатора да сменя рамта и сложих предния вентилатор. Може би са се върнали настройките на дефулт не знам. Ето инфото.

20190203_004348.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче, тия машини са толкова безшумни, че не се разбира работи ли.
Не знам какво си чоплил и пипал, но явно си се омазал качествено!
Другият вариант е да си заразил машината още с инсталациите.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това орязано и старо марково дъно нищо не можеш да направиш. Защо изобщо си се мъчил да чупиш фабричното охлаждане, със сигурно си е работело добре. И не виждам отговор на другите въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Пълна трагедния е машинката ми...

Ветилаторите са обикновени. Задния там си беше и както казах отначало едвам се чуваше, а сега най-силно той се чува. Под бучене имам предвид нетърпимо силно е, не са развалени просто се събират и са силни. 

От студен старт е. Картата е с пасивно охлаждане.

Компютърът ти излита, отвори му прозореца!!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Ветилаторите са обикновени.""

Защо не направиш една добра снимка на вентилаторите но да се вижда добре стикера и колко проводника излизат от самите вентилатори. Искаш помощ, а не отговаряш на зададените въпроси. Трябва добре да ти е ясно, че този тип компютри при включено състояние трудно можеш дА чуеш вентилатора да "бучи" дори да си на 5см от него. Въобще вентилаторите на такива машини са на необходимото ниво  и не са въобще обикновени , както си написал.И те посъветваха - намери добър майстор, почерпи го докато ти прави машината и не купувай чаркове за които дори не знаеш, че не могат да се слагат на такава машина. Мен ме интересува снимката със вентилатора, но честно, без да се опитваш да хитруваш.

И какво значи за теб това, явно само ти си знаеш: 

"как да ги сложа 1+1+2+2 с новата или както си е сега 2+1+2+1" Погледни слотовете на дъното. Има светли и поне един тъмен или чер. Защо са с два цвята, а не са всички бели, примерно?

•  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мамка му че съм ненормалник. Нали взех несъвместима рам понеже в олх пишеше че е на 1333 мгхз а се оказа 1060 нещо такова. И като се наиграх вместо през слот ги сложих едон дп друг 2те работещи плочки. Сега ги сложих през един слот и да прав си дарк, както в началото едвам се чува. Ако някой има някога такъв проблем да знае!

Въпрос: като ми дойде новата рам памет как да ги сложа 1+1+2+2 с новата или както си е сега 2+1+2+1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Raze написа:

С това орязано и старо марково дъно нищо не можеш да направиш.

Ракети в Космоса няма да изстрелва! Сигурно ще браузва, гледа, слуша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид за контрол и свързване на допълнителни вентилатори. Иначе ми е много странно как според това на кой слот е сложена паметта ще има промяна в оборотите на вентилатора, дори ми се струва много невероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Колев60 написа:

""Ветилаторите са обикновени.""

Защо не направиш една добра снимка на вентилаторите но да се вижда добре стикера и колко проводника излизат от самите вентилатори. Искаш помощ, а не отговаряш на зададените въпроси. Трябва добре да ти е ясно, че този тип компютри при включено състояние трудно можеш дА чуеш вентилатора да "бучи" дори да си на 5см от него. Въобще вентилаторите на такива машини са на необходимото ниво  и не са въобще обикновени , както си написал.И те посъветваха - намери добър майстор, почерпи го докато ти прави машината и не купувай чаркове за които дори не знаеш, че не могат да се слагат на такава машина. Мен ме интересува снимката със вентилатора, но честно, без да се опитваш да хитруваш.

Извинявам се не е нарочно за въпросуте. Побърках се тия дни. Сменям стара с новата машина завършвам проекти чупя хардискове. Само главата си не счупих още. Не ги снимах щото ме беше срам.

20190203_013133.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Имах в предвид за контрол и свързване на допълнителни вентилатори. Иначе ми е много странно как според това на кой слот е сложена паметта ще има промяна в оборотите на вентилатора, дори ми се струва много невероятно.

Пламен беше му препоръчал да си потърси майстор, което за него е най разумното. Ако го дочакаме до час, ще напиши и че се е подпалило импулсното захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Извинявам се не е нарочно за въпросуте. Побърках се тия дни. Сменям стара с новата машина завършвам проекти чупя хардискове. Само главата си не счупих още. Не ги снимах щото ме беше срам.

20190203_013133.jpg

Това ти е оригиналният вентилатор на машината, но не се вижда с колко проводника е, макар, че аз го зная. Аз питах, ти какви си поставил!!! Това, твое изобретение ли е? Рязал, надил и накрая нищо. Скоростта на вентилаторите се поддържа автоматично в зависимост колко и как е натоварен процесора. Така е и със задният вентилатор. Не ти се карам. Ти сам съсипваш машината в желанието си да направиш нещо. Сервизните специалисти на компютри не ти се месят в твоята работа, защото им е ясно, че ти по я разбираш от тях. Говоря за това, което ти работиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SmartSelect_20190203-013306_Gallery.jpg

преди 5 минути, Raze написа:

Като Шерлок Холмс махах промените от мен една по една. От рамта е. Още по време на преиннсталирането като се рестваше компа почваше да пиука продължително пип ... пип ... и го изключваш вклчвах и така продължаваше инсталацията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и го изключваш вклчвах и така продължаваше инсталацията..."

По си добър от Георги Парцалев. Нали го помниш кой беше той!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Колев60 написа:

Това ти е оригиналният вентилатор на машината, но не се вижда с колко проводника е, макар, че аз го зная. Аз питах, ти какви си поставил!!! Това, твое изобретение ли е? Рязал, надил и накрая нищо. Скоростта на вентилаторите се поддържа автоматично в зависимост колко и как е натоварен процесора. Така е и със задният вентилатор. Не ти се карам. Ти сам съсипваш машината в желанието си да направиш нещо. Сервизните специалисти на компютри не ти се месят в твоята работа, защото им е ясно, че ти по я разбираш от тях. Говоря за това, което ти работиш!

Това е предният и го добавих аз виж нагоре снимки с кабели нарязани. Той оригинално дойде със задния вентилатор има го на снимките. Сега всичко се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Cvetanov Posveteniat написа:

Сега всичко се оправи.

Което какво значи? Т.е. какво направи, та спря да бучи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, DarkEdge написа:

Което какво значи? Т.е. какво направи, та спря да бучи?

Рамта беше  0 0 1 1. Аз я сложих 0 1 0 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване