Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Още колко ли ядове има да изтърпя, след като не съм дал 2000 лв за PC ...

След няколко опита за създаване оценка от уин 7 ми излиза все тази грешка. Хард диска ли е прецакан? Понеже и забелязвам леко засичане при нормална работа, при която като съм бил с много по слаба машина нямах такъв проблем. От sentinel не показва проблем с хардовете.

От какво е тази грешка някакви идеи?

20190203_002826.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще си използваш компютъра или ще се занимаваш с глупости. И няма как в момента конфигурация с Windows 7 да струва 2000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или от проблем във файловата система на някой от дяловете - стартирай 
echo y chkdsk c: /f
chkdsk d: /
chkdsk e: /f
....
Като свършиш, рестартирай да се направи проверка на системния дял.
Ако не помогне, си поискай поправка от Microsoft:
https://goo.gl/NcvjzF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази антика не си струва да се дават излишни пари. Едва ли си дал повече от 100 лева, а ако си ги дал наскоро са те излъгали здраво. Фирмите ги изхвърлят на боклука вече тези антики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като започнете да пишете колкото да не заспите...
Я пакажи къде ги изхвърлят или продават по 2 за лев!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Така като започнете да пишете колкото да не заспите...
Я пакажи къде ги изхвърлят или продават по 2 за лев!

Нищо лично и не се заяждам. Уважавам всяко твое мнение и съвет, защото в тази области, както и във всяка друга си номер едно, но няма как да дам 2000 лева за конфигурация с Windows 7, както и никога не съм се интересувал от мнението на Windows колко ми е надеждна системата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз поста му го разбирам като - машината ми не струва 2000лв и затова ли бера ядове.
Между другото не знам каква е причинно-следствената връзка, но машина под Win 7 с минал (направен) WEI работи и по-стабилно и "по-чевръсто" отколкото не минала теста.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

У нас едва ли, в белите страни ги продават на килограм. Иначе в нас имам няколко дъна сокет 775 и двуядрени процесори, чудя се дали да не ги засиля към казаните скоро време, че само ми се пречкат. Реално подобна конфигурация не струва повече от 100 лева, при условие че за малко над 200 лева се взема маркова машина с I5 2 поколение или по-нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не видях конфигурацията му каква е и защо пък непременно е била боклук...кристалната топка ли не ми работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако му струваше 2000 лева машината, едва ли щеше да има подобни проблеми, въпреки че съдейки по предната му тема с това рязане на кабели кой знае какво е направил по другите части, може и да не е монтирал правилно охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

. Реално подобна конфигурация не струва повече от 100 лева,

Каква? Къде видя каква е конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

У нас едва ли, в белите страни

Мислех, че темата е сериозна, а не да почесваме клавиатури!
На запад този, който се освобождава от тази техника си плаща да го направи. Аре стига с тия изхвърляния и подобни глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nikssi написа:

Каква? Къде видя каква е конфигурацията?

Виж му предната тема с няколко минути по-стара е от тази :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikssi написа:

Аз пък не видях конфигурацията му каква е и защо пък непременно е била боклук...кристалната топка ли не ми работи?

В темата за speedfan.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът е написал че НЕ е дал 2 000 лв. В смисъл трябва ли да има проблеми след като не е дал куп пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Мислех, че темата е сериозна, а не да почесваме клавиатури!
На запад този, който се освобождава от тази техника си плаща да го направи. Аре стига с тия изхвърляния и подобни глупости!

С тези негови отговори и оскъдна информация, дори и след като му казваме какво искаме, не виждам какво и е сериозното на темата. Реално хората за да се оттърват от подобна техника я даряват някъде, ако се намери кой да я вземе или я дават без пари на нашите фирми, които я продават у нас като рециклирана с огромни надценки.

преди 2 минути, Roujin Z написа:

Човекът е написал че НЕ е дал 2 000 лв. В смисъл трябва ли да има проблеми след като не е дал куп пари.

Той проблемите сам си ги създава. А и при вората употреба винаги риска от проблеми е по-голям, дори и в началото всичко да изглежда перфектно.

:offtopic_s:

Те хората са го казали:

"Не съм толкова богат, за да си купувам евтини неща."
Марко Поло

Евтиното е претупано. Евтиното е мръсна работа. Евтиното е за еднократна употреба.

Евтиното се чупи.

Евтиното струва пари. Струва пари, за да бъде поправено. Струва пари, за да бъде заменено.

Евтиното изглежда като добра идея в началото, но те предава когато се нуждаеш най-много от него.

Евтиното е повърхностно и незадоволително.

Евтиното е неефективно.

Евтиното в един момент застава на пътя и пречи.

Евтиното коства време и загубени клиенти.

Евтиното винаги излиза скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

В темата за speedfan.

Видях я. Ама пък чак пък боклук да е машината му. Старичка но ние в офиса работим с две такива  Lenovo ThinkCentre M58p но с по 8 ГИГА рам. Работят като пушки и двата. Според някои (без да визирам тебе) наистина трябва да съм с някаква супер скъпа техника, че да я ползвам изобщо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен че скъпо значи здраво но в случая говорим за над 10 годишна машина и е нормално в един момента да почнат проблемите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikssi написа:

Според някои (без да визирам тебе) наистина трябва да съм с някаква супер скъпа техника, че да я ползвам изобщо. 

Всеки ползва машина според нуждите и възможностите си.

преди 1 час, DarkEdge написа:

Или от проблем във файловата система на някой от дяловете - стартирай 
....

А обратна връзка ще има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писледното ми желание е да създавам тема, в която не отговарям на въпросите, за което се извинявам. И за да не се карате повече за тази антика... Стара евтина машина. Не ми се наливат много пари засега в конфигурация. И за да разбуля мистерията е купена от олх за 70 лв. Q8200 с 4 гб рам и хард диск. Мислех си, че щом е четриядрен ще лети... сами си правете изводите колко разбирам и дали съм готов за съвременна скъпа машина.

Обаче наистина съм ви благодарен че ми отговаряте в глупавите теми. :) уча се простете не е нарочно. Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Raze написа:

Реално подобна конфигурация не струва повече от 100 лева

Струва толкова, за колкото се търгува. Ако не е на цената си няма да с продава.
Таа, къде каза продават M58p  с Q8200  за 100(сто) лева?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Писледното ми желание е да създавам тема, в която не отговарям на въпросите, за което се извинявам. И за да не се карате повече за тази антика... Стара евтина машина. Не ми се наливат много пари засега в конфигурация. И за да разбуля мистерията е купена от олх за 70 лв. Q8200 с 4 гб рам и хард диск. Мислех си, че щом е четриядрен ще лети... сами си правете изводите колко разбирам и дали съм готов за съвременна скъпа машина.

Обаче наистина съм ви благодарен че ми отговаряте в глупавите теми. :) уча се простете не е нарочно. Лека вечер.

Никой не е искал да те обиди. Бъди уверен, а всеки се е постарал с нещо да ти помогне. Лека нощ от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да "лети" е много относително, зависи какво се прави с машината, какъв софтуер се ползва, каква е ОС и останалия хардуер. Ако се направи клок на процесора до към 3.5 или повече GHz (това зависи от дъното и охлаждането, но с това в момента overclock е невъзможен), сложи се SSD и някоя сравнително добра видеокарта, машината ще се държи доста добре. Правил съм си експерименти с двуядрен E8400 и като се направи да работи на 3.7 GHz осезаемо се променя работата на машината.

преди 3 минути, DarkEdge написа:

Струва толкова, за колкото се търгува. Ако не е на цената си няма да с продава.
Таа, къде каза продават M58p  с Q8200  за 100(сто) лева?

Той си каза, че го е купил от олх за 70 лева, даже и 100 лева няма, цената е добра за такава машина. Те тези машини може и за 500 лева да ги продават, но това не значи, че някой ще ги купи/купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

По начало тези машини ползват процесори със  занижена мощност (Т серията). Та този проесор е нечие направи си сам творение.  А и като гледам рязаните кабели...

преди 4 минути, Raze написа:

Те тези машини може и за 500 лева да ги продават, но това не значи, че някой ще ги купи/купува.

Ето виж - сам си го казваш в потвърждение на твърдението ми по-горе. Цената е сумата, на която СЕ ИЗВЪРШВА сделката. Иначе може да се предлага и на 10000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Cvetanov Posveteniat, изпълни тази команда в cmd с админски права:
winsat diskformal -idiskinfo
и покажи изхода.

Направи ли проверката? какъв е резултатът?

преди 4 часа, DarkEdge написа:

....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване