Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Разполагам със стар лаптоп lenovo R61e. Процесор - едноядрен Celeron М540, 1ГБ памет. Идеята ми е да служи като резервен вариант в случай на нужда. Доколкото чета максимума на това нещо е 4ГБ, двуядрен процесор и SSD с някакъв Мидълтън биос. Според вас има ли смисъл от цялата галимация? Цената е до 100 лева максимум. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пенсионирай го и си вземи за още малко пари реновирана машинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според форума на Lenovo:

https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-L-R-and-SL-series/CPU-Upgrade/td-p/3542549

това са възможните процесори за смяна:

Most Merom and Penryn CPU's should work, for example:

• T7700
  • T8100
  • T8300 
  • T9300 
  • T9400 
  • T9500 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

As for the CPU, you could definitely go for a
Merom CPU:
(T7300/7500/7700/7800).
Depending on the board revision, you
might or might not be able to utilize a Penryn CPU:
(T8100/8300/9300/9500).

Списък с резервни части, включващ поддържаните модели процесори.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор мога да намеря. За 9 лева има T7500 с доставката. Интересуват ме по-скоро другите работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

W7, 32. Няма проблеми, но е бавен. Има три лоши сектора, но това е от близо година и досега няма промяна. Ползва се само за интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ncl написа:

Процесор мога да намеря. За 9 лева има T7500 с доставката. Интересуват ме по-скоро другите работи...

Ако намериш и евтина рам ( гледам че поддържа до 4 гигабайта) може да му сложиш една седмица, но това са стари машини. Ще слагаш и стар хардуер, за който няма гаранция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тествал ли си я дали работи? Какъв е проблема, че е на по-ниска честота, няма да откриеш никаква разлика, особено с този процесор и при нормална работа. Евентуално ако го ползваш за игри или някаква по-тежка работа или при benchmark може и да откриеш някакви незначителни разлики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм я тествал. Беше без пари, само трябваше да платя доставката. Предполагам, че няма да има проблеми с нея. Лаптопът се ползва изключително само за интернет. Въпросът по-скоро е за SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобна машинка Т61 идеално вървеше с т 77 00 и 2 гб със 7 хоум ..............но тогава се запалих по линукс и и бях шибнал една Минт 13 .............кви времена бяха ....................: ) .Там има сериен номер по него ще разбереш дали ше запали Пенрин процесор ,някои са само на Мером .Цъкни у сайта на Леново и виж .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пенрин са от т8100 нагоре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване