Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Робският труд при комунизма – гордостта на „народната власт”

Препоръчан отговор

преди 9 часа, M.Николов написа:

Трябва да разсъждаваш от гледната точка на времето в което протичат коментираните действия.Втората половина на 90-те от миналия век, двуполюсен свят, две затворени системи, западната по-голяма и икономически по-мощна по наследство.Ограничен легален достъп до технологии, просто това е бил опит да се придобият нови технологии и да не се изостава много от западния блок.

Как между другото вмъкваш някоя думичка, западната била по мощна по наследство. Айде обясни ми каква е разликата между наследството на западна и източна Германия.  Давам ти тях за пример,  защото са една държава преди и след соца.  Но 30 год след рухването на соца изтока още не може да настигне запада. 

Пак казвам,дори бай ви тодор правешкия призна че соца е недоносче. 

И продължавам да чакам примери за огромните известиции в края на соца. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 121
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сериозно???  И що са усмихнати тези девойки на снимката?? Глупако ти живял ли си през този строй и въобще знаеш ли какво е да вдигаш държава от смъртта. А мога да ти пратя снимки от преди 45 година ка

Фалшивата сигурност и благополучие на това блато, в което тънехме толкова години, сега ни излизат през носа. Защото същите тези комунисти си организираха много удобен за тях "преход" към капитализъм,

ако го немаше робския труд при комунизма сега  капитализма немаше кво да крадне

Публикувани изображения

преди 37 минути, Michigan111 написа:

Това е някаква тяхна нова опорка"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, dedidi написа:

Ха-ха.....

Факти и документи от любимите ти клоаки фактор, клуб зет, капитал и др. на хранениците на Сорос.

Гнус ме е даже да си обърша задника с тях.

Много мой коментари трият от Калдата форум. Никога не трият Брадва, Петел, Кликни тук и други достоверни сайтове цитирани многократно, като неоспорима истина на съдържанието в тях. За пример Миро незнам кой си.

31841642_205088750296458_7772143144912551936_n.thumb.jpg.f8b563a69cfb134bd737f3f0a6f0a9a8.jpg.7b9daca296f67220bfcbaeb4e93d8e77.jpg13876677_914281558699702_3042677383227749783_n.jpg.3901429b8806faae97bf3697f8b8325b.jpg.59c748a953847f87d51a28ef42727353.jpg

64995943_10211614275107183_1983999789506756608_n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Bozhidar Denkov написа:

Много мой коментари трият от Калдата форум. Никога не трият Брадва, Петел, Кликни тук и други достоверни сайтове цитирани многократно, като неоспорима истина на съдържанието в тях. За пример Миро незнам кой си.

Много от твоите коментари са крайно несериозни.Кога бе, Денков, ще схванеш, че социализъм, комунизъм, капитализъм са форми на  либералната идеология и са един дол дренки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, badr написа:

Много от твоите коментари са крайно несериозни.Кога бе, Денков, ще схванеш, че социализъм, комунизъм, капитализъм са форми на  либералната идеология и са един дол дренки. 

С леката поправка, че социализъм и капитализъм не са идеологии. МОдерните капиталисти обичат да се изживяват като либертарианци, по- захлупените и консервативни  като демократи...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Michigan111 написа:

Как между другото вмъкваш някоя думичка, западната била по мощна по наследство. Айде обясни ми каква е разликата между наследството на западна и източна Германия.  Давам ти тях за пример,  защото са една държава преди и след соца.  Но 30 год след рухването на соца изтока още не може да настигне запада. 

Пак казвам,дори бай ви тодор правешкия призна че соца е недоносче. 

Много е просто.Разликата е следната- ФРГ или Западна Германия е почти три пъти по-голяма от ГДР или Източна Германия, като след разделянето във ФРГ остават и по-големите индустриални фирми на Германия, а именно Крупс, Тисен, BASF, Bayer и т.н.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Окупация_на_Германия_от_Съюзниците

Иначе ако трябва да обяснявам защо Западния блок е бил по мощен по наследство, отговора отново е прост- поглеждаш кои страни влизат в него(всички  бивши колониални империи с изключение на Руската) и САЩ, които благодарение на ВСВ се превръщат в най-мощната икономически държава в онзи момент, и после поглеждаш кои страни влизат в Източния блок(предимно малки и сравнително бедни страни, отново с изключение на СССР)И като сложиш в сметките и това, че СССР е жестоко пострадала от ВСВ(но не участва в плана "Маршал")се получава, че още от старта едните са със сериозно предимство!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Николов правиш едни сравнения, дето на нийде. Една Корея къде беше, къде е сега - Хонконг, Сингапур, Япония, ако щеш дори Китай. Дори турците се справиха по- добре от съветските абдали, а даже ще спомена и Либия, щото Кадафи я направи сто пъти по- държава спрямо тях. Да имаш ти най- богата земя на света, пък да те дърпат направо сиромашни територийки спрямо Русия - резила е пълен, а оправданията, като на лапетии от детската градина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тъй - като не хващат дикиш обичайните лафове ще се окаже, че опонентите разсъждават елементарно. Наследството, та наследството - хората от нищо държави направиха, ти ще ми обясняваш, че на Русия нещо си им пречело. То и днес па така - все някой си нещо си на Русия бил направил, само не и техните вождове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е все едно да се родиш в заможно семейство и да се родиш в бедно семейство, нали?

Колкото и да ти го обясняват старта е различен, и да, има изключения някои успяват да минат в горната лига, но това са много редки изключения(в резултат на комплекс от късмет, труд и талант), колкото да се потвърди правилото.

И кой ти говори за Русия, говорим глобално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, M.Николов написа:

Много елементарно разсъждаваш.

хехе...  напротив. Елементарно е твоето наивно сравнение за "наследството "  и как някой е длъжен някому. То на цоциалистите винаги някой ви е длъжен. Хем да ви  дава пари, хем да ви се оправдават золумите и некадърното управление.

Соц системата като такава се срина именно заради начина на управление, независимо от държавите.

И мн добър пример ти даде за Япония, ХонКонг, Сингапур, и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

Много е просто.Разликата е следната- ФРГ или Западна Германия е почти три пъти по-голяма от ГДР или Източна Германия, като след разделянето във ФРГ остават и по-големите индустриални фирми на Германия, а именно Крупс, Тисен, BASF, Bayer и т.н.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Окупация_на_Германия_от_Съюзниците

Иначе ако трябва да обяснявам защо Западния блок е бил по мощен по наследство, отговора отново е прост- поглеждаш кои страни влизат в него(всички  бивши колониални империи с изключение на Руската) и САЩ, които благодарение на ВСВ се превръщат в най-мощната икономически държава в онзи момент, и после поглеждаш кои страни влизат в Източния блок(предимно малки и сравнително бедни страни, отново с изключение на СССР)И като сложиш в сметките и това, че СССР е жестоко пострадала от ВСВ(но не участва в плана "Маршал")се получава, че още от старта едните са със сериозно предимство!

Добре де,  какво значение има плана маршал,  колониалните империи и т.н., нали развития социализъм е икономически по оптимизиран от гнилите капитализъм,  ако ссср е сериозно пострадала страна във войната,  то Германия е срината и коя зона къде остава няма никакво значение,  всичко се изгражда наново.  Правиш се на луд,  овърташ,  но отлично знаеш, че недоносчето социализъм си фалира и се провали. Защото в тоталитарната държава се назначаваха началници,  обикновено прости люде,  но пък наши хора, партийни.  При капиталиста това няма как да стане,  там се търсят хора с качества,  които да развиват компанията, да увеличат производството,  да намалят разходите,  да извадят нов продукт,  нещо оновативно.  Затова капитализма движи живота напред,  създава новите технологии.  А болшевиците правеха външно търговски предприятия и крадяха технологии. Ей това е развития социализъм,  копиране на гнилия капитализъм.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Michigan111 написа:

Добре де,  какво значение има плана маршал,  колониалните империи и т.н., нали развития социализъм е икономически по оптимизиран от гнилите капитализъм,  ако ссср е сериозно пострадала страна във войната,  то Германия е срината и коя зона къде остава няма никакво значение,  всичко се изгражда наново.  Правиш се на луд,  овърташ,  но отлично знаеш, че недоносчето социализъм си фалира и се провали. Защото в тоталитарната държава се назначаваха началници,  обикновено прости люде,  но пък наши хора, партийни.  При капиталиста това няма как да стане,  там се търсят хора с качества,  които да развиват компанията, да увеличат производството,  да намалят разходите,  да извадят нов продукт,  нещо оновативно.  Затова капитализма движи живота напред,  създава новите технологии.  А болшевиците правеха външно търговски предприятия и крадяха технологии. Ей това е развития социализъм,  копиране на гнилия капитализъм.  

И аз не бих го казал по добре !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, M.Николов написа:

И кой ти говори за Русия, говорим глобално.

ай ся ново двайсе - не бил говорил за Русия, а глобално. По- нататък и за вселенски мащаби ще заговориш, ала неам ищах сега за такива майтапи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Michigan111 написа:

Добре де,  какво значение има плана маршал,  колониалните империи и т.н.

Ако не го разбираш, ще трябват много обяснения.

преди 13 минути, Michigan111 написа:

нали развития социализъм е икономически по оптимизиран от гнилите капитализъм

това кога съм го твърдял?

преди 16 минути, Michigan111 написа:

ако ссср е сериозно пострадала страна във войната,  то Германия е срината и коя зона къде остава няма никакво значение,  всичко се изгражда наново.

не е точно така всъщност големите немски индустриални заводи остават почти незасегнати от бомбардировките на САЩ и Англия

преди 21 минути, Michigan111 написа:

Защото в тоталитарната държава се назначаваха началници,  обикновено прости люде,  но пък наши хора, партийни.

Имаше го и този момент и всъщност това е много по-важен фактор от вида на икономиката за проблемите на предприятията.

Нещо като сегашните "бизнесмени" в капиталистическа България.

преди 4 минути, sound написа:

ай ся ново двайсе - не бил говорил за Русия, а глобално.

Ми, ако отново прочетеш отговора ми, от който ми опонира ще видиш, че е така!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, M.Николов написа:

това кога съм го твърдял?

За финансовата дисциплина на соца не беше ли твое твърдение? Или че икономиката на ссср е била по бързо растяща от тази на гнилия запад?  А че Маргарет Тачър получила безсънни нощи от съветската икономическа мощ,  кой го твърдеше,  аз или ти? 

преди 22 минути, M.Николов написа:

не е точно така всъщност големите немски индустриални заводи остават почти незасегнати от бомбардировките на САЩ и Англия

Изгледай малко клипчета в тубата какво представлява Хамбург след войната и тогава пак го напиши 

преди 24 минути, M.Николов написа:
преди 25 минути, M.Николов написа:

Нещо като сегашните "бизнесмени" в капиталистическа България.

Само да напомня,  че големите български капиталистически бизнесмени са всъщност същите тези болшевици,  деца и внуци на комунисти,  партийни величия,  активни бандити и тем подобни.  Имай го предвид като изтъкваш недостатъците на българския капитализъм ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Michigan111 написа:

За финансовата дисциплина на соца не беше ли твое твърдение? Или че икономиката на ссср е била по бързо растяща от тази на гнилия запад?  А че Маргарет Тачър получила безсънни нощи от съветската икономическа мощ,  кой го твърдеше,  аз или ти? 

Не четеш внимателно.Върни се и прочети отново какво съм написал.

Изгледай малко клипчета в тубата какво представлява Хамбург след войната и тогава пак го напиши 

Хамбург е от изключенията, за това и съм написал повечето, не всички.И Дрезден го изравниха със земята, но заводите почти не са засегнати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, M.Николов написа:

Хамбург е от изключенията, за това и съм написал повечето, не всички.И Дрезден го изравниха със земята, но заводите почти не са засегнати.

Да разбирам, че Дрезден е в Източна Германия,  но заводите на Дрезден с останали в Западна,  или? 

преди 6 часа, M.Николов написа:

Не четеш внимателно.Върни се и прочети отново какво съм написал.

Ми всъщност е работела и то не толкова лошо, щом според думите на самата Маргарет Тачър е представлявала заплаха за капиталистическия строй."

Дали не чета внимателно?  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че Дрезден е в Източна Германия

И аз къде съм написал, че заводите на Дрезден са в Западна Германия?

Ти ми даваш пример за Хамбург като разрушен град, аз ти давам пример с Дрезден като разрушен град, никъде не съм коментирал, който и да е град от двата в коя част от Германия е попаднал след разделянето!

Ми всъщност е работела и то не толкова лошо, щом според думите на самата Маргарет Тачър е представлявала заплаха за капиталистическия строй."

Дали не чета внимателно?  

И като четеш какво разбра, чий са думите, че плановата икономика представлява заплаха за пазарната икономика, мои или на М.Тачър?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

И аз къде съм написал, че заводите на Дрезден са в Западна Германия?

Ти ми даваш пример за Хамбург като разрушен град, аз ти давам пример с Дрезден като разрушен град, никъде не съм коментирал, който и да е град от двата в коя част от Германия е попаднал след 

Ти не обясняваше ли, че западна Германия е по развита, защото заводите останали там,  при което аз ти напомних че Хамбург е разрушен,  а ти ме контрира с да, но дрезден е разрушен, а заводите са запазени.  А Дрезден е в изток.  Дори да не си сбъркал географски  (от което струва ми се искаш да избягаш), пак си противоречиш, защото оказва се и на изток имало запазени заводи.  И пак се връщаме в началото,  че плановата икономика за 45 год изостана с поне още 45 от запада. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, M.Николов написа:

Всъщност това беше моя отговор, някъде да виждаш да пише Източна или Западна Германия в този отговор?

преди 16 часа, M.Николов написа:

А в предишния съм посочил заводите на кои фирми в Западна Германия имам предвид в поста.

Дори простата аритметика не ти ли подсказва, че в територия 3 пъти по-голяма от друга територия ще остане повече инфраструктура от колкото в по-малката част?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, а също и ще октане повече инфраструкнура за ремонт и въстановяване след войната. Оправдания до утре можеш да пишеш, но факта е че соц лагера фарира.  И българските болшевики ходеха в западни банки да просят кредити и накрая и те, уж алчните капиталисти , отказаха да им дават, защото видяха че наливат в каца без дъно.

Всяка една държава е така, като се управлява грешно потъва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване