Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Varadin Angelov

Робският труд при комунизма – гордостта на „народната власт”

Препоръчан отговор

преди 9 часа, M.Николов написа:

Трябва да разсъждаваш от гледната точка на времето в което протичат коментираните действия.Втората половина на 90-те от миналия век, двуполюсен свят, две затворени системи, западната по-голяма и икономически по-мощна по наследство.Ограничен легален достъп до технологии, просто това е бил опит да се придобият нови технологии и да не се изостава много от западния блок.

Как между другото вмъкваш някоя думичка, западната била по мощна по наследство. Айде обясни ми каква е разликата между наследството на западна и източна Германия.  Давам ти тях за пример,  защото са една държава преди и след соца.  Но 30 год след рухването на соца изтока още не може да настигне запада. 

Пак казвам,дори бай ви тодор правешкия призна че соца е недоносче. 

И продължавам да чакам примери за огромните известиции в края на соца. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Michigan111 написа:

Това е някаква тяхна нова опорка"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, dedidi написа:

Ха-ха.....

Факти и документи от любимите ти клоаки фактор, клуб зет, капитал и др. на хранениците на Сорос.

Гнус ме е даже да си обърша задника с тях.

Много мой коментари трият от Калдата форум. Никога не трият Брадва, Петел, Кликни тук и други достоверни сайтове цитирани многократно, като неоспорима истина на съдържанието в тях. За пример Миро незнам кой си.

31841642_205088750296458_7772143144912551936_n.thumb.jpg.f8b563a69cfb134bd737f3f0a6f0a9a8.jpg.7b9daca296f67220bfcbaeb4e93d8e77.jpg13876677_914281558699702_3042677383227749783_n.jpg.3901429b8806faae97bf3697f8b8325b.jpg.59c748a953847f87d51a28ef42727353.jpg

64995943_10211614275107183_1983999789506756608_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Bozhidar Denkov написа:

Много мой коментари трият от Калдата форум. Никога не трият Брадва, Петел, Кликни тук и други достоверни сайтове цитирани многократно, като неоспорима истина на съдържанието в тях. За пример Миро незнам кой си.

Много от твоите коментари са крайно несериозни.Кога бе, Денков, ще схванеш, че социализъм, комунизъм, капитализъм са форми на  либералната идеология и са един дол дренки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, badr написа:

Много от твоите коментари са крайно несериозни.Кога бе, Денков, ще схванеш, че социализъм, комунизъм, капитализъм са форми на  либералната идеология и са един дол дренки. 

С леката поправка, че социализъм и капитализъм не са идеологии. МОдерните капиталисти обичат да се изживяват като либертарианци, по- захлупените и консервативни  като демократи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Michigan111 написа:

Как между другото вмъкваш някоя думичка, западната била по мощна по наследство. Айде обясни ми каква е разликата между наследството на западна и източна Германия.  Давам ти тях за пример,  защото са една държава преди и след соца.  Но 30 год след рухването на соца изтока още не може да настигне запада. 

Пак казвам,дори бай ви тодор правешкия призна че соца е недоносче. 

Много е просто.Разликата е следната- ФРГ или Западна Германия е почти три пъти по-голяма от ГДР или Източна Германия, като след разделянето във ФРГ остават и по-големите индустриални фирми на Германия, а именно Крупс, Тисен, BASF, Bayer и т.н.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Окупация_на_Германия_от_Съюзниците

Иначе ако трябва да обяснявам защо Западния блок е бил по мощен по наследство, отговора отново е прост- поглеждаш кои страни влизат в него(всички  бивши колониални империи с изключение на Руската) и САЩ, които благодарение на ВСВ се превръщат в най-мощната икономически държава в онзи момент, и после поглеждаш кои страни влизат в Източния блок(предимно малки и сравнително бедни страни, отново с изключение на СССР)И като сложиш в сметките и това, че СССР е жестоко пострадала от ВСВ(но не участва в плана "Маршал")се получава, че още от старта едните са със сериозно предимство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Николов правиш едни сравнения, дето на нийде. Една Корея къде беше, къде е сега - Хонконг, Сингапур, Япония, ако щеш дори Китай. Дори турците се справиха по- добре от съветските абдали, а даже ще спомена и Либия, щото Кадафи я направи сто пъти по- държава спрямо тях. Да имаш ти най- богата земя на света, пък да те дърпат направо сиромашни територийки спрямо Русия - резила е пълен, а оправданията, като на лапетии от детската градина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тъй - като не хващат дикиш обичайните лафове ще се окаже, че опонентите разсъждават елементарно. Наследството, та наследството - хората от нищо държави направиха, ти ще ми обясняваш, че на Русия нещо си им пречело. То и днес па така - все някой си нещо си на Русия бил направил, само не и техните вождове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е все едно да се родиш в заможно семейство и да се родиш в бедно семейство, нали?

Колкото и да ти го обясняват старта е различен, и да, има изключения някои успяват да минат в горната лига, но това са много редки изключения(в резултат на комплекс от късмет, труд и талант), колкото да се потвърди правилото.

И кой ти говори за Русия, говорим глобално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, M.Николов написа:

Много елементарно разсъждаваш.

хехе...  напротив. Елементарно е твоето наивно сравнение за "наследството "  и как някой е длъжен някому. То на цоциалистите винаги някой ви е длъжен. Хем да ви  дава пари, хем да ви се оправдават золумите и некадърното управление.

Соц системата като такава се срина именно заради начина на управление, независимо от държавите.

И мн добър пример ти даде за Япония, ХонКонг, Сингапур, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

Много е просто.Разликата е следната- ФРГ или Западна Германия е почти три пъти по-голяма от ГДР или Източна Германия, като след разделянето във ФРГ остават и по-големите индустриални фирми на Германия, а именно Крупс, Тисен, BASF, Bayer и т.н.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Окупация_на_Германия_от_Съюзниците

Иначе ако трябва да обяснявам защо Западния блок е бил по мощен по наследство, отговора отново е прост- поглеждаш кои страни влизат в него(всички  бивши колониални империи с изключение на Руската) и САЩ, които благодарение на ВСВ се превръщат в най-мощната икономически държава в онзи момент, и после поглеждаш кои страни влизат в Източния блок(предимно малки и сравнително бедни страни, отново с изключение на СССР)И като сложиш в сметките и това, че СССР е жестоко пострадала от ВСВ(но не участва в плана "Маршал")се получава, че още от старта едните са със сериозно предимство!

Добре де,  какво значение има плана маршал,  колониалните империи и т.н., нали развития социализъм е икономически по оптимизиран от гнилите капитализъм,  ако ссср е сериозно пострадала страна във войната,  то Германия е срината и коя зона къде остава няма никакво значение,  всичко се изгражда наново.  Правиш се на луд,  овърташ,  но отлично знаеш, че недоносчето социализъм си фалира и се провали. Защото в тоталитарната държава се назначаваха началници,  обикновено прости люде,  но пък наши хора, партийни.  При капиталиста това няма как да стане,  там се търсят хора с качества,  които да развиват компанията, да увеличат производството,  да намалят разходите,  да извадят нов продукт,  нещо оновативно.  Затова капитализма движи живота напред,  създава новите технологии.  А болшевиците правеха външно търговски предприятия и крадяха технологии. Ей това е развития социализъм,  копиране на гнилия капитализъм.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Michigan111 написа:

Добре де,  какво значение има плана маршал,  колониалните империи и т.н., нали развития социализъм е икономически по оптимизиран от гнилите капитализъм,  ако ссср е сериозно пострадала страна във войната,  то Германия е срината и коя зона къде остава няма никакво значение,  всичко се изгражда наново.  Правиш се на луд,  овърташ,  но отлично знаеш, че недоносчето социализъм си фалира и се провали. Защото в тоталитарната държава се назначаваха началници,  обикновено прости люде,  но пък наши хора, партийни.  При капиталиста това няма как да стане,  там се търсят хора с качества,  които да развиват компанията, да увеличат производството,  да намалят разходите,  да извадят нов продукт,  нещо оновативно.  Затова капитализма движи живота напред,  създава новите технологии.  А болшевиците правеха външно търговски предприятия и крадяха технологии. Ей това е развития социализъм,  копиране на гнилия капитализъм.  

И аз не бих го казал по добре !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, M.Николов написа:

И кой ти говори за Русия, говорим глобално.

ай ся ново двайсе - не бил говорил за Русия, а глобално. По- нататък и за вселенски мащаби ще заговориш, ала неам ищах сега за такива майтапи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Michigan111 написа:

Добре де,  какво значение има плана маршал,  колониалните империи и т.н.

Ако не го разбираш, ще трябват много обяснения.

преди 13 минути, Michigan111 написа:

нали развития социализъм е икономически по оптимизиран от гнилите капитализъм

това кога съм го твърдял?

преди 16 минути, Michigan111 написа:

ако ссср е сериозно пострадала страна във войната,  то Германия е срината и коя зона къде остава няма никакво значение,  всичко се изгражда наново.

не е точно така всъщност големите немски индустриални заводи остават почти незасегнати от бомбардировките на САЩ и Англия

преди 21 минути, Michigan111 написа:

Защото в тоталитарната държава се назначаваха началници,  обикновено прости люде,  но пък наши хора, партийни.

Имаше го и този момент и всъщност това е много по-важен фактор от вида на икономиката за проблемите на предприятията.

Нещо като сегашните "бизнесмени" в капиталистическа България.

преди 4 минути, sound написа:

ай ся ново двайсе - не бил говорил за Русия, а глобално.

Ми, ако отново прочетеш отговора ми, от който ми опонира ще видиш, че е така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, M.Николов написа:

това кога съм го твърдял?

За финансовата дисциплина на соца не беше ли твое твърдение? Или че икономиката на ссср е била по бързо растяща от тази на гнилия запад?  А че Маргарет Тачър получила безсънни нощи от съветската икономическа мощ,  кой го твърдеше,  аз или ти? 

преди 22 минути, M.Николов написа:

не е точно така всъщност големите немски индустриални заводи остават почти незасегнати от бомбардировките на САЩ и Англия

Изгледай малко клипчета в тубата какво представлява Хамбург след войната и тогава пак го напиши 

преди 24 минути, M.Николов написа:
преди 25 минути, M.Николов написа:

Нещо като сегашните "бизнесмени" в капиталистическа България.

Само да напомня,  че големите български капиталистически бизнесмени са всъщност същите тези болшевици,  деца и внуци на комунисти,  партийни величия,  активни бандити и тем подобни.  Имай го предвид като изтъкваш недостатъците на българския капитализъм ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Michigan111 написа:

За финансовата дисциплина на соца не беше ли твое твърдение? Или че икономиката на ссср е била по бързо растяща от тази на гнилия запад?  А че Маргарет Тачър получила безсънни нощи от съветската икономическа мощ,  кой го твърдеше,  аз или ти? 

Не четеш внимателно.Върни се и прочети отново какво съм написал.

Изгледай малко клипчета в тубата какво представлява Хамбург след войната и тогава пак го напиши 

Хамбург е от изключенията, за това и съм написал повечето, не всички.И Дрезден го изравниха със земята, но заводите почти не са засегнати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, M.Николов написа:

Хамбург е от изключенията, за това и съм написал повечето, не всички.И Дрезден го изравниха със земята, но заводите почти не са засегнати.

Да разбирам, че Дрезден е в Източна Германия,  но заводите на Дрезден с останали в Западна,  или? 

преди 6 часа, M.Николов написа:

Не четеш внимателно.Върни се и прочети отново какво съм написал.

Ми всъщност е работела и то не толкова лошо, щом според думите на самата Маргарет Тачър е представлявала заплаха за капиталистическия строй."

Дали не чета внимателно?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че Дрезден е в Източна Германия

И аз къде съм написал, че заводите на Дрезден са в Западна Германия?

Ти ми даваш пример за Хамбург като разрушен град, аз ти давам пример с Дрезден като разрушен град, никъде не съм коментирал, който и да е град от двата в коя част от Германия е попаднал след разделянето!

Ми всъщност е работела и то не толкова лошо, щом според думите на самата Маргарет Тачър е представлявала заплаха за капиталистическия строй."

Дали не чета внимателно?  

И като четеш какво разбра, чий са думите, че плановата икономика представлява заплаха за пазарната икономика, мои или на М.Тачър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

И аз къде съм написал, че заводите на Дрезден са в Западна Германия?

Ти ми даваш пример за Хамбург като разрушен град, аз ти давам пример с Дрезден като разрушен град, никъде не съм коментирал, който и да е град от двата в коя част от Германия е попаднал след 

Ти не обясняваше ли, че западна Германия е по развита, защото заводите останали там,  при което аз ти напомних че Хамбург е разрушен,  а ти ме контрира с да, но дрезден е разрушен, а заводите са запазени.  А Дрезден е в изток.  Дори да не си сбъркал географски  (от което струва ми се искаш да избягаш), пак си противоречиш, защото оказва се и на изток имало запазени заводи.  И пак се връщаме в началото,  че плановата икономика за 45 год изостана с поне още 45 от запада. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, M.Николов написа:

Всъщност това беше моя отговор, някъде да виждаш да пише Източна или Западна Германия в този отговор?

преди 16 часа, M.Николов написа:

А в предишния съм посочил заводите на кои фирми в Западна Германия имам предвид в поста.

Дори простата аритметика не ти ли подсказва, че в територия 3 пъти по-голяма от друга територия ще остане повече инфраструктура от колкото в по-малката част?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, а също и ще октане повече инфраструкнура за ремонт и въстановяване след войната. Оправдания до утре можеш да пишеш, но факта е че соц лагера фарира.  И българските болшевики ходеха в западни банки да просят кредити и накрая и те, уж алчните капиталисти , отказаха да им дават, защото видяха че наливат в каца без дъно.

Всяка една държава е така, като се управлява грешно потъва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...