Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мога ли да направя връзка между телефона си(или таблета) през рутера с настолен компютър?

И ако е да, как да го направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да минава през интернет:

- шерваш папка на настолния компютър, а от телефона с приложение поддържащо локална мрежа ( примерно ES File Explorer File Manager)

Ако искаш да имаш връзка от всякъде с "всичко" ползваш някой облак (примерно Google drive/backup).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на връзката? Дистанционно управление или обмяна на файлове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни по-точно за каква връзка говориш, преди да се чудим какъв съвет да ти дадем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Ако искаш да имаш връзка от всякъде с "всичко" ползваш някой облак (примерно Google drive/backup)

Или NAS, или закачен към рутъра USB диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прехвърлянето на файлове от мобилното устройство на РС-то без да закачам всеки път кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, zorbata написа:

Прехвърлянето на файлове от мобилното устройство на РС-то без да закачам всеки път кабел.

Явно кабелът лае и съска или те бие през ръцете. Винаги закачаш кабел, прехвърляш информацията и си ползваш устройствата, за да ти е сигурно. После да няма теми от рода нищо не правих ама ми изчезна безценната информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с wifi file transfer
Или през Google Drive (или някой друг от облаците)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Явно кабелът лае и съска или те бие през ръцете. Винаги закачаш кабел, прехвърляш информацията и си ползваш устройствата, за да ти е сигурно. После да няма теми от рода нищо не правих ама ми изчезна безценната информация.

Извинявай, но не мога да се въздържа. Стегни се Емо, моля те! Човека иска нещо конкретно, не го връщай в каменната ера. Дай му съвет как да си прехвърля файлове между телефона и компа безжично, кабела е пълна глупост и допълнителна създаваща неудобства занимавка.

п.п. Само на едно се ядосах на себе си, че вместо да напиша на човека как да го направи, трябваше да отговоря на теб. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, exwol написа:

Извинявай, но не мога да се въздържа. Стегни се Емо, моля те! Човека иска нещо конкретно, не го връщай в каменната ера. Дай му съвет как да си прехвърля файлове между телефона и компа безжично, кабела е пълна глупост и допълнителна създаваща неудобства занимавка.

п.п. Само на едно се ядосах на себе си, че вместо да напиша на човека как да го направи, трябваше да отговоря на теб. :) 

Е стига де!! Каменна Ера. И как кабелът е пълна глупост и що аз съм такъв глупак и при мен нещата си работя перфектно вече над 15 години. Явно аз съм StoneMan!!! Няма нищо по сигурно от устройство свързано с кабел и трансфер на данните от него. Наречи ме старомоден глупак. На безжични връзки особено в момента аз нямам никаква вяра!!!

Колкото до мен може и да ме напсуваш, твое право е, аз няма да се ядосам. Давам сигурно мнение от моя си опит. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам ето това приложение но за Андроид между телефона и компютрите и работи безупречно до сега повече от 4 години. Не ти трябват никакви "жици" стига да имаш и рутер. Share link   на Asus

https://softfamous.com/asus-share-link/ Преди инсталацията трябва да имаш задължително инсталиран  NET Frameworck  3,5 или 4.0

Всичко е много елементарно за инсталация и на компа и на трелефона. Има го в маркета на Google. Иконката трябва да е зелен цвят

Ако има нещо неясно, питай и ще помогна.

ScreenShot001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го sharelink в детайли:
https://www.asus.com/zentalk/thread-24134-1-1.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Ето го sharelink в детайли:
https://www.asus.com/zentalk/thread-24134-1-1.html

Точно това коментирах и аз. Като че ли имаше стара такава тема някъде по назад, но ти благодаря за подробната информация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Колев60 написа:

Точно това коментирах и аз. Като че ли имаше стара такава тема някъде по назад, но ти благодаря за подробната информация!

Няма лошо, приложения колкото искаш. Аз пък си ползвам кабел. Приложението ми е инсталирано, просто бодвам кабела отивам в папката с файловете и Copy/Paste. За няколко минути всичко е прехвърлено и после има едно просто Delete.Няма проблеми!! Да не говорим, че си имам карточетец, всичко се записва една 32 gb карта и мога и по този начин да си прехвърля информацията ако се налага!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Е стига де!! Каменна Ера. И как кабелът е пълна глупост и що аз съм такъв глупак и при мен нещата си работя перфектно вече над 15 години. Явно аз съм StoneMan!!! Няма нищо по сигурно от устройство свързано с кабел и трансфер на данните от него. Наречи ме старомоден глупак. На безжични връзки особено в момента аз нямам никаква вяра!!!

Колкото до мен може и да ме напсуваш, твое право е, аз няма да се ядосам. Давам сигурно мнение от моя си опит. 

Нито ще те псувам, нито някога съм го правил. Само казвам, че понякога даваш грешни заключителни мнения, базирани единствено на твоя опит, който допусни, че е възможно да не е достатъчно релевантен. В какво се изразява несигурността в безжичния трансфер, би ли ми обяснил?  

Сега аз да ти кажа, че повече от 5 години ползвам абсолютно безпроблемно удобството на безжичния траснфер и достъп до сървър с целия ми файлов архив, ей така както си седя на дивана и реша, че нещо ми трябва или искам да метна нещо на тоя сървър директно от телефона. Нито се занимавам да мушя кабели, нито да седя вързан за машината. Същото нещо го ползвам със същия успех и когато съм извън локалната си мрежа, т.е. достъпвам си всеки файл или мога да си кача такъв, без никакви грижи по всяко време и то доста надеждно, дори цялата комуникация минава през един от най-сигурните криптирани протоколи.

И след това да вземем да се върнем към основната питанка в темата, въпреки че твоето мнение заслужава да бъде оборено с факти, защото може някой да се подведе. Все още не съм дал мойте 5 ст. по конкретния въпрос в темата, защото други хора вече дадоха добри предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, exwol написа:

Нито ще те псувам, нито някога съм го правил. Само казвам, че понякога даваш грешни заключителни мнения, базирани единствено на твоя опит, който допусни, че е възможно да не е достатъчно релевантен. В какво се изразява несигурността в безжичния трансфер, би ли ми обяснил?  

Сега аз да ти кажа, че повече от 5 години ползвам абсолютно безпроблемно удобството на безжичния траснфер и достъп до сървър с целия ми файлов архив, ей така както си седя на дивана и реша, че нещо ми трябва или искам да метна нещо на тоя сървър директно от телефона. Нито се занимавам да мушя кабели, нито да седя вързан за машината. Същото нещо го ползвам със същия успех и когато съм извън локалната си мрежа, т.е. достъпвам си всеки файл или мога да си кача такъв, без никакви грижи по всяко време и то доста надеждно, дори цялата комуникация минава през един от най-сигурните криптирани протоколи.

И след това да вземем да се върнем към основната питанка в темата, въпреки че твоето мнение заслужава да бъде оборено с факти, защото може някой да се подведе. Все още не съм дал мойте 5 ст. по конкретния въпрос в темата, защото други хора вече дадоха добри предложения.

Ползваш, защото знаеш кое и как и няма да търпиш нещо, което не  настроено!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ползваш, защото знаеш кое и как и няма да търпиш нещо, което не  настроено!!

Добре, да допуснем, че не бих търпял да не работи както се очаква. Ровя, търся решения, греша, поправям се, сменям подхода, но съм се научил защото съм се опитвал да приложа дадена технология, което е довело до този резултат. Ако не бях се пробвал, щях ли да го знам, ами не. Сега е време да споделим опита си с други хора, за да им е по-лесно и те да имат възможността да си го развият според собствените нужди. Затова сме във форума. 

Щях да ти дам един пример, но се отказах. Ще кажа само, че ако говорим за теологии, от които не зависят човешки животи или не са глобално отговорни, не е необходимо да ги разбираме на 100%, за да се опитаме да ги прилагаме, с което на практика ги изучаваме. Ако отричаме модерните методики, колкото и да не са съвършени, прогресът ни ще обречен на провал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам блутут за прехвърляне на фаилове, музика и принтиране.Ще пробвам през безжичната мрежа дали е по-бързо!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bigiadri написа:

Аз ползвам блутут за прехвърляне на фаилове, музика и принтиране.Ще пробвам през безжичната мрежа дали е по-бързо!?

Ако обичаш, после сподели в тази тема. Мисля, че ще е по бързо. До 5 гигабайта фаил (видео) съм пробвал по начина, описан от мен. Това не значи, че е граница, но не ми се занимаваше с по големи файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време ползвах тази програма и бях супер доволен:

https://web.airdroid.com

На практика телефона си го управлявате от компютъра и прехвърляте каквото искате в която и от двете посоки да искате.
Не знам доколко е надеждна, но има хора тук, които могат да кажат да я ползвате или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, exwol написа:

Добре, да допуснем, че не бих търпял да не работи както се очаква. Ровя, търся решения, греша, поправям се, сменям подхода, но съм се научил защото съм се опитвал да приложа дадена технология, което е довело до този резултат. Ако не бях се пробвал, щях ли да го знам, ами не. Сега е време да споделим опита си с други хора, за да им е по-лесно и те да имат възможността да си го развият според собствените нужди. Затова сме във форума. 

Щях да ти дам един пример, но се отказах. Ще кажа само, че ако говорим за теологии, от които не зависят човешки животи или не са глобално отговорни, не е необходимо да ги разбираме на 100%, за да се опитаме да ги прилагаме, с което на практика ги изучаваме. Ако отричаме модерните методики, колкото и да не са съвършени, прогресът ни ще обречен на провал. 

Явно имаш фобия от кабели :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно и ти би имал, ако трябва да свържеш 20-ина устройства в дома. Не, че жицата е лошо нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, exwol написа:

Ако отричаме модерните методики, колкото и да не са съвършени, прогресът ни ще обречен на провал. 

От моя гледна точка модерните методики са направени с цел да ни зарибяват и да привикваме с ненужни рискове и да не ни пука за сигурността на данните ни.
Мързелът е много хубаво нещо, ама за да може да си го позволи човек без рискове, трябва много да се мъчи предварително за да заобиколи потенциалните проблеми.
Любовта на някои хора към сложното си е техен поблем, другите имат право да ползват прост и сигурен кабел, като мен.

Като свикне човек да не става от дивана, щото го мързи да седне до компютъра, после леко по леко свиква всичко от телефона да прави, включително банкиране по съмнителна Wi-Fi мрежа. Ми да, мързелът и до това води неусетно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, algor написа:

Преди време ползвах тази програма и бях супер доволен:

https://web.airdroid.com

На практика телефона си го управлявате от компютъра и прехвърляте каквото искате в която и от двете посоки да искате.
Не знам доколко е надеждна, но има хора тук, които могат да кажат да я ползвате или не.

Аз обезателно ще я пробвам и може да напиша някоя приказка за моето мнение. От мен, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Явно имаш фобия от кабели :)

Тц, нямам, свикнал съм на мнооого кабели, ко искаш да те зарина със снимков материал? Въпросът е в друго, удобството. На днешно време да пренебрегваш мрежовите възможности на устройствата, е меко казано пропуск. Щом на теб ти харесва да си вързан по тия начин, ок, но не насаждай твоя неправилен подход и на други, това се опитвам да обясня. Попитах в какво се изразява риска, не ми отговори, питам те пак? 

преди 16 минути, Белгиеца написа:

От моя гледна точка модерните методики са направени с цел да ни зарибяват и да привикваме с ненужни рискове и да не ни пука за сигурността на данните ни.
Мързелът е много хубаво нещо, ама за да може да си го позволи човек без рискове, трябва много да се мъчи предварително за да заобиколи потенциалните проблеми.
Любовта на някои хора към сложното си е техен поблем, другите имат право да ползват прост и сигурен кабел, като мен.

Като свикне човек да не става от дивана, щото го мързи да седне до компютъра, после леко по леко свиква всичко от телефона да прави, включително банкиране по съмнителна Wi-Fi мрежа. Ми да, мързелът и до това води неусетно.

Виж, това че на теб ти харесва неандерталско да си седиш на някакви безумни стари технологии, предвид днешните възможности, си е твой проблем. За теб е ясно, че така ще разсъждаваш, след като ти е доста трудно и не разбираш технологиите. Нямам представа за какви проблеми говориш, изглежда ти още по-малка представа имаш. Относно банкирането - ще си го правя без проблем и съвсем спокойно, дори когато съм на мобилна мрежа или закачен към WiFi, който не е под мой контрол. Просто изграждам един повече от елементарен криптиран тунел посредством OpenVPN и ми е през хурката, за такива като теб. Аз искам да съм гъвкав и да мога, да реагирам адекватно/удобно, където и да се намирам, щото динамиката на живота ми го налага, а ти можеш да живееш и ползваш каквото щеш.  Сега може ли да се върнем на темата, все пак твоята философия ми е ясна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване