Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой знае ли това борика какво е, и дали, като платиш със мастер кард тия от това борика ти звънят ли какво е това чудо, редактрирах темата защото намерих отговор на другия въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, nqma_me3 написа:

Какво представлява тази идентификация?

става дума за плащане онлайн с карта .

Усложняване на плащането. Ако си мазохист може да пристъпиш към действие. Действа релаксиращо с губене на времето. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, nqma_me3 написа:

Някой знае ли това борика какво е, и дали, като платиш със мастер кард тия от това борика ти звънят ли какво е това чудо, редактрирах темата защото намерих отговор на другия въпрос.

Дай малко повече информация, че вече взех да се плаша!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, nqma_me3 написа:

Някой знае ли това борика какво е

https://www.borica.bg/
Оператор на банкови трансакции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

https://www.borica.bg/
Оператор на банкови трансакции

Това ее ясно, ама каква им е функцията, и какво общо имат с моята карта, след като въведа кода например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, nqma_me3 написа:

каква им е функцията

Те осигуряват връзката между теб и банката ти (банкоматите са техни) и между банката ти и банката реципиент, когато плащаш. Те са операторът на територията на България. Или по-точно това е името на услугата на Баксервиз.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

Те осигуряват връзката между теб и банката ти (банкоматите са техни) и между банката ти и банката реципиент, когато плащаш. Те са операторът на територията на България. Или по-точно това е името на услугата на Баксервиз.

Това не е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Това не е вярно.

Кое точно, моля? Казваш А, кажи и Б!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Това не е вярно.

Обоснови се, че ми стана интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Лин написа:

Обоснови се, че ми стана интересно

Банкоматите не са на Борика!! Осигуряват просто свързаност между отделните банки за да върви трансфера, но дори и това не е точно така. Няма да коментирам повече щото минаваме в сферата на предоставяне на секретна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като платя с мастеркард в сайт и пише борика, въвеждам данните на картата и после? Нещо трябва ли да правя или то дърпат парите и всичко е готово??? Че до сега не съм плащал така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nqma_me3 написа:

А като платя с мастеркард в сайт и пише борика, въвеждам данните на картата и после? Нещо трябва ли да правя или то дърпат парите и всичко е готово??? Че до сега не съм плащал така.

Нищо по-различно не е за теб. Плащай смело

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Лин написа:

Нищо по-различно не е за теб. Плащай смело

Така както го описах ли е? Просто въвеждаш данните и парите се прехвърлят в сайта от който купувам стоката и така? Нещо друго прави ли се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nqma_me3 написа:

Така както го описах ли е? Просто въвеждаш данните и парите се прехвърлят в сайта от който купувам стоката и така? Нещо друго прави ли се ?

Преди да се прехвърлят парите , ще ти поиска паролата с която влизаш в сайта от който пазаруваш. Това е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Банкоматите не са на Борика!!

Ама ти сигурен ли си или пишеш ей така?
Наскоро имах ситуация - ОС на банкомат се срина и ми глътна картата. При разговори с Банката неколкократно ми бе натъртено, че банкоматът не е техен, а на Борика. Въпреки, че устройството беше с реквизитите на Банката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситуацията е следната, картата от която ще купувам нещо принадлежи на човека на когото ще правя подаръка, последствие той ще разбере и ще му оправя парите, но аз нямам карта и без той да разбере ще го направя, за да го изненадам, та въпроса ми е, чрез това плащане, той ще получи ли обаждане или нещо и дали ще разбере, че се прави поръчка от неговата карта. Съвсем обикновенна мастеркард е и нямала за известие функции и друг път съм правил 1 поръчка и нищо не се е получавало. Но тия с борика не съм, и ме интересува да не би те да се свързват със собственика на картата или не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Ама ти сигурен ли си или пишеш ей така?
Наскоро имах ситуация - ОС на банкомат се срина и ми глътна картата. При разговори с Банката неколкократно ми бе натъртено, че банкоматът не е техен, а на Борика. Въпреки, че устройството беше с реквизитите на Банката.

Напълно сигурен. Всеки един банкомат си е на отделната банка. В него си има софтуер, които да отчете дадената транзакция.Преносът пък е на интернет оператора  с който банката е сключила договор, Борика отговарят за съвсем други неща. Вече 11 години работя точно това. Няма да казвам как стоят нещата, защото не бива да го казвам! 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя буквално си е обща карта, но просто той е собственика и... и ме интересува дали на телефона нещо ще му изпише...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nqma_me3 написа:

Ситуацията е следната, картата от която ще купувам нещо принадлежи на човека на когото ще правя подаръка, последствие той ще разбере и ще му оправя парите, но аз нямам карта и без той да разбере ще го направя, за да го изненадам, та въпроса ми е, чрез това плащане, той ще получи ли обаждане или нещо и дали ще разбере, че се прави поръчка от неговата карта. Съвсем обикновенна мастеркард е и нямала за известие функции и друг път съм правил 1 поръчка и нищо не се е получавало. Но тия с борика не съм, и ме интересува да не би те да се свързват със собственика на картата или не знам

Искаш да кажеш, че ще откраднеш едни пари от един човек, ще купиш нещо за тези пари, ще го подариш на този човек и след това ще му върнеш парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nqma_me3 написа:

Тя буквално си е обща карта, но просто той е собственика и... и ме интересува дали на телефона нещо ще му изпише...

Нищо няма да крада виж какво съм написал, имам достъп, който той ми е дал до картата, и просто е изненада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nqma_me3 написа:

Упс... Аз съм до тук по темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам, не става дума за измама или кражба, явно не ме разбирате. :) Както и да е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Емил Костов написа:

Банкоматите не са на Борика!!

Много си в грешка.Това какво е?:angry: Устройството и картата.

1641492727_.jpg.ab22e2029b0bc609f30522632f5c3388.jpg

Написаното от Лин и ДаркЕдж е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване