Премини към съдържанието
Glenarvan

Super Nintendo или Super Nintendo mini

Препоръчан отговор

Здрасти, от доста време се чудя дали да си купя едно Super Nintendo - оригинално или мини. При мини-то е добре, защото може да се качат (неофициално) ромове от нета и има hdmi кабел. При оригиналния пък готиното е дискетите и колекционерската стойност. И единия и другия вариант ще ми излязат по горе долу 150лв. Има доста добри и запазени за по 150лв оригинални, но не знам колко време ще изкарат. Японски са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Glenarvan написа:

Здрасти, от доста време се чудя дали да си купя едно Super Nintendo - оригинално или мини. При мини-то е добре, защото може да се качат (неофициално) ромове от нета и има hdmi кабел. При оригиналния пък готиното е дискетите и колекционерската стойност. И единия и другия вариант ще ми излязат по горе долу 150лв. Има доста добри и запазени за по 150лв оригинални, но не знам колко време ще изкарат. Японски са. 

В  самия си пост си отговаряш на въпроса - При мини-то е добре, защото може да се качат (неофициално) ромове от нета и има hdmi кабел. Колекционерска стойност едва ли ще гониш, просто искаш да играеш предполагам ;)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност искам и двете. Имам пари и за двете, но не ми се дават толкова много. Игрите си играя и на РС-то от време на време, но ме кефи духа на стария и здрав хардуер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Glenarvan написа:

Всъщност искам и двете. Имам пари и за двете, но не ми се дават толкова много. Игрите си играя и на РС-то от време на време, но ме кефи духа на стария и здрав хардуер. 

Ако ще ставаш колекционер това си е скъпо хоби!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Ако ще ставаш колекционер това си е скъпо хоби!

С този дърт хардуер не би трябвало да е толкова скъпо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Glenarvan написа:

Двата варианта са коренно различни. Въпроса е доста по-комплекси и не се свеждат само до това което си изброил. Щом си решил да закупиш Super Famicon конзола предполагам си наясно че ще ти трябва AC Adapter/Transformer както и някакъв адаптер за дискетите ? Също трябва да си наясно какво качество на картината гониш и от там вече да избираш телевизор/кабели/преходници/upscaler-и и т.н. .Нещата стават още по-сложни ако искаш да я използваш на съвременен телевизор. ROM-ове може да използваш и на оригинална конзола със flash card дискета, което може частично да ти реши проблема със инвестирането на огромна сума в добра колекция или по-редки игри.

Snes Classic или Raspberry Pi със сигурност е доста по прост и евтин вариант и е за хора, който нямат ресурсите и времето за оригинален хардуер и просто искат да играят, а не да дебнат търгове в Ebay. Ако си пурист (не ми приличаш на такъв) и искаш нещо максимално близко до оригиналния хардуер и не ти се занимава със модифицирането му, както и инвестицията в скъпи upscaler-и, тогава клон-конзола може би ще е решението. Най-доброто за SNES към днешна дата мисля че е Super NT на Analogue. За жалост вече не е в производство. Това + факта че е бутиков продукт прави цената му на втора ръка пазара в момента около двойно-тройно по-висока от официалната. Със сигурност е по-добрия и потенциално по-евтин вариант (дори и за $400-500), ако държиш на добра колекция и искаш да играеш на съвременен телевизор.

Цената на конзолата е най-малкия ти проблем. Именно игрите ще са най-голямата инвестиция, особено ако искаш някой по-редки игри. Не съм особено запознат по темата с цените, и особено цените на игрите в момента, но ако си мислиш че е евтино хоби и цените на игрите са евтини, защото са ''дърти' - грешиш жестоко. Именно поради факта, че са от коренно различна и отминала епоха ги прави скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще си ги цъкам на компютъра... Че иначе става сложна. В Ибей гледах цените - високи са бая. А ми прави впечатление, че преди години имаше брутални лотове с по 20 дискети за 30лв в ОЛХ..а сега са 1 бр толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Glenarvan написа:

Може би ще си ги цъкам на компютъра... Че иначе става сложна. В Ибей гледах цените - високи са бая. А ми прави впечатление, че преди години имаше брутални лотове с по 20 дискети за 30лв в ОЛХ..а сега са 1 бр толкова. 

Не знам какво значи ''лот/лотове'', но във OLX оригинални игри няма да намериш (освен може би от шепа прекупвачи), още по-малко 20 оригинални за 30 лева. Проблема със игрите при оригиналния хардуер и клон конзолата го решаваш със един everdrive flash card. Топ модела (SD2SNES) ще ти струва около 350 лева, DSP модела около 160 - и със двата ще може да играеш игри, който са подобрени от специалните хардуерни чипове на конзолата. Ако купиш базовия модел (110 лв.) до колкото знам няма да имаш тази възможност, а игрите не са малко (линк). Някой от игрите с подобрения са есенциални и трябва да се изиграят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LOT/Лот е съвкупност от много неща... няколко продукта с обща цена за Х-пари - примерно: 2 конзоли, 10 дискети, джойстици и тн. Преди 7-8-9 години имаше момент, в който примерно 5 дискети за SEGA бяха 10-15лв... сега само една е толкова исках да кажа. Или пък Sega Mega Drive 2 с 2-3 джойстика, 10 дискети - 40лв...

Помня и през 2008, когато мислех да си вземам PS1, един приятел ми сподели, че може да ми уреди за 35-40лв... Което реално е 10 години назад. Сега има Playstation 1 в добро състояние за 60-70. Малко шарлатанска работа, щото искат да изкарат пари отгоре. 

Тези галимации с евърдрав-ове и тн си губят заряда и енергията, която носят истинските дискети, но... както казахме - са доста скъпи. А на мен ми харесва да колекционирам, но за рядка дискета 50 паунда ми се струва много, колкото и да е рядка. И накрая идва в супер оръфана картонена кутия, с ожулена пластмасова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване