Премини към съдържанието
ozic

Програма за конфигуриране на телефонни номера

Препоръчан отговор

Търся програма или някой ако може да го направи на Ексел /познат ми каза, че е възможно да се направи/, която да създава числа по определени критерии. Примерно искам различни комбинации на телефонен номер:

50 50 50
50 40 30
12 15 19
20 40 60
11 51 21

Въвежда се критерий дали числата да са по двойки или по тройки, колко цифри да се повтарят и т.н. Такива програми имат мобилните оператори и с тях определят кои номера са хубави, какви пари да им поискат и т.н. Примерно искат всички възможни комбинации за числа с код 0888, да са две тройки и да има следното повтаряне:

0888 АББ ББА или 0888 БАБ БАБ или 0888 ББА АББ или 0888 АБВ АБВ или 0888 ВАБ БАВ и т.н.

На мястото на буквите се извъртат всички числа и се получават следните резултати за първия вариант::

0888 155 551
0888 433 334
0888 977 779
0888 966 669
0888 388 883
И т.н.

Търся такава програма, която като й задам няколко критерия да ми изведе възможните комбинации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Валиден номер ли е 50 50 51 а 50 50 52?.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ozic написа:

В смисъл?

По смисъл всички ли комбинации трябва да върти от 50 50 50 до 59 59 59?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. На всяка буква отговаря число и върти всички варианти. Примерно:

АА ББ ВВ
АА ББ АА
ВВ ББ ВВ

И т.н. Примерно за буквата отговаря всички числа 0 до 9. Ако А = 1, то Б и В са различни от едно. Не знам дали ме разбираш. Примерно искам да си взема от КАТ хубав /гъзарски/ шестцифрен номер за колата и ме питат какви номера искам, за да проверят дали са свободни. Ясно е, че номера с чест и пет еднакви цифри няма да има, но да дам други подходящи номера. Не мога да го обясня по друг начин :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или не става това, което аз искам, или не мога да го направя. Следвах стъпките и се получава нещо, но не е това, от което имам нужда.

Реално разбърква някакви числа, но са хаотични, а не по зададен критерий, както съм го написал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ozic написа:

Или не става това, което аз искам, или не мога да го направя. 

Следвах стъпките и се получава нещо, но не е това, от което имам нужда.

Стъпките не се следват буквално а се приспособява към твоите цели щот примера е за САЩ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но не мога да го приспособя. Не знам как да напиша формулата. Ако можеш ми помогни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ozic написа:

Да, но не мога да го приспособя. Не знам как да напиша формулата. Ако можеш ми помогни.

Ами аз Ексел не разбирам ама явно това е начина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, ozic написа:

искам да си взема от КАТ хубав /гъзарски/ шестцифрен номер за колата

Ти знаеш ли колко пари струва това? Ако някой се набута то е за всичките еднакви цифри.

На пернишкия си голф ли ще го туриш? :laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Филипов написа:

Ти знаеш ли колко пари струва това? Ако някой се набута то е за всичките еднакви цифри.

На пернишкия си голф ли ще го туриш? :laughing4:

Може пък да иска някой култов номер като ОВ4444АР знаеш ли го?:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов, нито от КАТ номер ще вземам, нито имам пернишки голф. Дадох този пример пример, за да обясня от какво точно имам нужда, но явно капацитетът ти е колкото на пернишки голф без двигател и с обикновен номер, и няма как да го разбереш. Ако не можеш да помогнеш, не пиши плиткоумни постчета, а се пускай по течението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.02.2019 г. в 23:50, ozic написа:

Търся програма или някой ако може да го направи на Ексел /познат ми каза, че е възможно да се направи/, която да създава числа по определени критерии.

Търся такава програма, която като й задам няколко критерия да ми изведе възможните комбинации.  

Виж тази дали ще ти свърши работа. В A1 има коментар с кратко пояснение. Ще работи на Excel 2010 и по-висока версия.

RepeatedNumbers.xlsm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако поясниш какво означава не мога да я подкарам, защото не виждам нищо сложно в подкарването.

Съжалявам, допуснал съм една грешка. Напавих един опит как ще се държи ако липсват данни и съм го оставил така.

Прикачвам с поправката.

RepeatedNumbers.xlsm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване