Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъната ми платка подържа PCI-E 2.0 x 16 обаче видео картата "RX 580" Изисква PCI-E 3.0 x 16 и се интересувам дали е възможно да я сложа на моята дъна платка или ако взема видео картата ще трябва и смяна на дъното (Ако няма друг вариант) Дето се вика тарикатлък :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да я сложиш, ще тръгне, и най-вероятно няма да усетиш "липса" спрямо PCIe 3.0. Дори с най-бързите карти в момента разликите са в рамките на статистическа грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор ! С две думи няма да е проблем и ще тръгне без проблеми от BIOS или някви такива 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да тръгне. Все пак дай марка/модел на дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Foxconn 2ABF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови BIOS за по-сигурно, стига да има нова версия. Това е някоя OEM машина най-вероятно? HP? Трябва да имаш добро захранване с 1x 8-Pin PCIe
и 1x 6-Pin PCIe конектори за видеокартата или там каквито се изискват, зависи от модела. Ако процесора ти не е поне I5, ще спъваш тази видеокарта доста сериозно в игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да hp e и знам, че ще я спъва  но искам да видя с колко защото ми гарантираха за процесора, че си струва. Иначе благодаря за съветите ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е процесора и какви игри играеш? Това дъно поддържа и I5/I7 2 поколение, продават се втора употреба за около 70 лева I5, I7 може и да излезе за 100-120 лева, трябва да се чака и търси. Иначе I5 се продава за 70 лева, може и да се намерят и по-евтини или да се спазари по-ниска цена:

https://www.olx.bg/ad/protsesor-cpu-i5-2310-2-90-ghz-CID632-ID7BP1b.html#3bcb387115

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

intel i3 2120 3.30 ghz с две ядра е, иначе след някой месец ще сменям дъното и ще му сложа рам памет. Но ми гарантираха, че процесора няма да има проблеми със cs:go и както я играя в момента найстина нямам ядове а съм с няква умряла видео карта  qudro 600 май така, че процесор може би другата година. За сега искам видео карта още 4 или 8гб рам със 2400mhz но зареди тези mhz ще трябва да сменя дъното защото моето подържа 1333mhz 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази платформа честотата на паметта ти е най-малкият проблем.

Захранването се надявам да е на ниво, но ако е някаква маркова машинка... пази боже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точен модел. Ако е някое китайско, със сигурност ще трябв да го смениш, видеокартата иска серизно захранване и отделни конектори. За CS:GO процесора пак ще спъва видеокартата, но няма да е много сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

За CS:GO процесора пак ще спъва видеокартата, но няма да е много сериозно.

Това исках да чуя! Да може би ще сменя и захранването но, като цяло исках да знам дали ще стане на дъното и дали ще спъва "Адски много" Видео картата но щом няма да е толкова фрапиращо всичко е ок. А до това за захранващия блок винаги може да се смени дето се казва отиваш взимаш слагаш нищо кой знае какво. С две думи това ми е (най-малкия проблем) (Евтин) :D Ето  Raidmax RX-400XT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точния модел на видеокартата, която ще купуваш или си купил, да видим колко PCI-E конектора и трябват. Това захранване ако го имаш няма да стане, видеокартата иска поне 1х8 пинов конектор, някой искат +1 6 пинов, а то е само с 1 6 пинов. Вземи си поне нещо такова:

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-PSU-550W-DN550-new-version-80-230V-EU/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pedal Pedalov написа:

Ето  Raidmax RX-400XT

Лошо. Сменяй.

Като минимум: http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-500W-80-APFC-GP-BZ-DN500/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Разбрах, единствено се нуждая от захранване в момента. Благодаря hudyr и на всички останали мисля, че ми помогнах те, като ми отговорихте на всички мои въпроси не мисля, че има какво още да се пише в тази тема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам харесах си ей това захранване:https://www.emag.bg/zahranvasht-blok-njoy-ayrus-500-80-plus-500w-atx-pfc-passive-pwps-050p02y-bu01b/pd/DXP01YBBM/?ref=most_wished_for_product-pn_3_6&provider=rec&recid=rec_41_rec_41_da53945de5f17bc59afd3a76ca8754ab_1549385022 
Ето и самата видео карта:Core Clock OC mode: 1355MHz 
Core Clock Gaming mode: 1340MHz
Stream Processors: 2304
Process Technology:14 nm
Memory Clock: 8000 MHz
Memory Size: 8 GB
Memory Type: GDDR5
Memory Bus: 256 bit
Card Bus: PCI-E 3.0 x 16
Digital max resolution: 7680x4320
Multi-view: 5
Card size: 40x232x116 mm
PCB Form: ATX
DirectX: 12
OpenGL: 4.5
Power Connectors: 8 pin*1
I/O: Dual-link DVI-D x1, HDMI 2.0 x1, Display Port 1.4 x3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната ти безсмислена тема в която ще ти се обяснява същото ти ще си пишеш нещо дето ти е на акъла 

и разликата е само че този път компютъра ти е с други части което не знам как е станало...

Престани да тролиш в форума и си купи нормален компютър а ако не можеш се откажи от безсмислените теми поне.

Помня че нямаш телефон дори такъв от 20 лв. не правиш снимки не знаеш кой точно модел е машината така че наистина е безсмислено да пускаш тия теми. 

Така ще ти се помогне колкото и ако отидеш на циганка да ти гледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Roujin Z написа:

Поредната ти безсмислена тема в която ще ти се обяснява същото ти ще си пишеш нещо дето ти е на акъла 

и разликата е само че този път компютъра ти е с други части което не знам как е станало...

Престани да тролиш в форума и си купи нормален компютър а ако не можеш се откажи от безсмислените теми поне.

Помня че нямаш телефон дори такъв от 20 лв. не правиш снимки не знаеш кой точно модел е машината така че наистина е безсмислено да пускаш тия теми. 

Така ще ти се помогне колкото и ако отидеш на циганка да ти гледа.

:D не ми се влиза в спорове! Но определо Трябва да прочетеш темата от горе на долу не знам как си стигнал до заключението, че " в която ще ти се обяснява същото ти ще си пишеш нещо дето ти е на акъла" ????????????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото виждам че темата се повтаря. 580 иска сериозно захранване такова което ще струва повече от компютъра ти отделно трябва да се охлажда а кутията сигурно е някакъв ковчег.

В същото време процесора е тотално умрял и ще спъва дори карта като 1050TI която е 200 лв. на старо няма нужда от ново захранване и не грее толкова.

Но купувай чуждите копачки наливай пари в захранвания и после псувай щом ти доставя удоволствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Защото виждам че темата се повтаря. 580 иска сериозно захранване такова което ще струва повече от компютъра ти отделно трябва да се охлажда а кутията сигурно е някакъв ковчег.

В същото време процесора е тотално умрял и ще спъва дори карта като 1050TI която е 200 лв. на старо няма нужда от ново захранване и не грее толкова.

Но купувай чуждите копачки наливай пари в захранвания и после псувай щом ти доставя удоволствие.

Ами това https://www.emag.bg/zahranvasht-blok-njoy-ayrus-500-80-plus-500w-atx-pfc-passive-pwps-050p02y-bu01b/pd/DXP01YBBM/?ref=most_wished_for_product-pn_3_6&provider=rec&recid=rec_41_rec_41_da53945de5f17bc59afd3a76ca8754ab_1549385022 Си е 500W със 1 x PCI-E 6 + 2pin, което по-пътя на логиката е 8 пинов. Но просто не съм сигурен за това го споделих тук. А до това, че процесора ще спъва ми е пределно ясно и посочено от друг по-горе. Да ми казваш едно и също смисъл няма :D А това дали ще грее винаги има варианти и щом парите са си мои (значи съм си поел самостоятелен риск) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж също не са лоши захранвания, но по-добре си вземи предложеното на deepcool по-горе, има повече конектори, а и видеокартата, която си харесал/взел ако иска и 6 пинов конектор как ще я включиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

Уж също не са лоши захранвания, но по-добре си вземи предложеното на deepcool по-горе, има повече конектори, а и видеокартата, която си харесал/взел ако иска и 6 пинов конектор как ще я включиш?

Така ще направя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване