Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Най-просто какво ми трябва. Да сложа една камерка на площадката пред нас, за да виждам какво се случва чрез нея по всяко време. Картината да получавам на мобилния си телефон в реално време, без да се записва, а просто да мога когато реша, да погледна какво се случва. 

Какви са варинатите това да се случи и може ли камерите да бъдат 2 или 3 примерно от различни ъгли. 

Трябва ли ми компютър, лаптоп или нещо такова. Не съм запознат по никакъв начин, но ми трябва възможно най-простото решение. 

Благодаря. 

П.С. Ако има въпроси, отговарям. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Технически решения има варианти, но първо се консултирай в своята община за това, дали въобще имаш право да наблюдаваш обществени места. Във връзка със закона за личната информация, дори видео наблюдение в собственият апартамент може да е проблем, камо ли да заложиш камери някъде навън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само внимавай, че имаше наскоро един осъден за това, че е сложиш фалшива камера и съседа му се притеснявал, че го гледа. Говори с всички във входа дали са съгласни и подпишете нещо, за да нямаш проблеми.

https://razgradnews.net/2019/01/27/osadiha-mazh-za-montirana-falshiva-kamera-pred-doma-mu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Raze написа:

Само внимавай, че имаше наскоро един осъден за това, че е сложиш фалшива камера и съседа му се притеснявал, че го гледа. Говори с всички във входа дали са съгласни и подпишете нещо, за да нямаш проблеми.

https://razgradnews.net/2019/01/27/osadiha-mazh-za-montirana-falshiva-kamera-pred-doma-mu

Чак пък с всички.

На нашия етаж сме 6 апартамента. И скоро установих, че на единия апартамент, точно, който е срещу моя и в ъгъл едновременно има камера.

Почувствах се не напрегната, а даже по-спокойна.

По темата, изпратих питане-то на един приятел, който и сам има подобна/и камери, но на къща и в същото време май го и работи това. И ще пиша пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре добре, става въпрос за частна къща. Така по-добре ли е? И на нея ли нямам право да си сложа камера на двора? 

Та, сега вече някой някаква конкретна идея? :)  

Камерка, която да предава директно на телефона ми какво се случва пред къщата ми, ако искате, за да сте по-спокойни, нека да е в къщата ми. 

Maleficient, благодаря

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни тук:

https://www.kassabasystems.com/kameri-za-videonablyudenie/ip-kameri?gclid=EAIaIQobChMIka_m2tSk4AIVRuWaCh0HSwiUEAAYASAAEgLps_D_BwE

Примерно това няма ли да свърши работа?

https://www.kassabasystems.com/kj-vr10st-w-fisheye-wi-fi-kamera-s-dvuposochno-audio-720p

Профруит ще ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Налице са доста варианти в зависимост от бюджета.Трябва да се формулират  изискванията към качеството..По принцип най-евтино е  комплект 4 аналогови камери с двр.

Примерен вариант  https://www.olx.bg/ad/promo-dvr-4-kameri-kit-komplekt-za-videonablyudenie-CID632-ID6UlmB.html#4e4c475699;promoted

Предполагам има още комплекти в продавалника на подобни цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прави компромис с резолюцията/качеството, за да не се окаже, че си си купил нещо за гледане на силуети(както най-често се случва).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Не прави компромис с резолюцията/качеството, за да не се окаже, че си си купил нещо за гледане на силуети(както най-често се случва).

Особено това касае нощното виждане.Хубаво е камерите да са с мощни светодиоди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по-евтини решения няма смисъл да се хвърлят пари - просто не вършат работа.
Освен мощните IR LED е добре да е минимум HD камерата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

Най-просто какво ми трябва. Да сложа една камерка на площадката пред нас, за да виждам какво се случва чрез нея по всяко време. Картината да получавам на мобилния си телефон в реално време, без да се записва, а просто да мога когато реша, да погледна какво се случва. 

Какви са варинатите това да се случи и може ли камерите да бъдат 2 или 3 примерно от различни ъгли. 

Трябва ли ми компютър, лаптоп или нещо такова. Не съм запознат по никакъв начин, но ми трябва възможно най-простото решение. 

Благодаря. 

П.С. Ако има въпроси, отговарям. 

Най-лесно нещата ще се получат с 2 Wi-Fi камерки. Търсиш на Хиквижън(2.0 мегапиксела/1080p). Естествено в къщата трябва да имаш нет свързаност и да измислиш как да ги захраниш. Обикновено работят на DC(постоянен ток) на 12V. Предложението на М.Николов е за вътрешен монтаж. Моята препоръка е да отскочиш до Сектрон и там да те консултират на място. Също така е добре да намериш човек, който е в час с тези неща да извърши монтажа и настройките. Изхождам от написаното от теб, че не си запознат с нещата.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като слагаш камери сложи и някоя бутафорна, да плаше че имаш периметър голям, а закона просто напиши няколко табели - обекта е под непрестанно видео наблюдение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Jorge написа:

Най-лесно нещата ще се получат с 2 Wi-Fi камерки

Така обаче има няколко значими проблема.Първо връзката с всяка камера ще е по-трудна.С NVR  или DVR  - това е едно устройство, което отговаря за връзката с всички камери и превключването м/у тях е лесно.А в случая с отделни камери без мрежово устройство ще му трябва да прекъсне връзката си към едното устройство и  повторно да се свързва с друго ай-пи  от вътрешната му мрежа.А ако камерите са 3-4, тогава ...Другия проблем е wi-fi свързаността.Тя все пак отстъпва значително по надеждност на кабелната връзка.А кабел така или иначе ще се пуска.Най-малкото заради захранванията на камерите.Защо тогава да не се ползва един FTP, като по него си върви и захранването. Така се процедира почти навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, badr написа:

Така обаче има няколко значими проблема.Първо връзката с всяка камера ще е по-трудна.С NVR  или DVR  - това е едно устройство, което отговаря за връзката с всички камери и превключването м/у тях е лесно.А в случая с отделни камери без мрежово устройство ще му трябва да прекъсне връзката си към едното устройство и  повторно да се свързва с друго ай-пи  от вътрешната му мрежа.А ако камерите са 3-4, тогава ...Другия проблем е wi-fi свързаността.Тя все пак отстъпва значително по надеждност на кабелната връзка.А кабел така или иначе ще се пуска.Най-малкото заради захранванията на камерите.Защо тогава да не се ползва един FTP, като по него си върви и захранването. Така се процедира почти навсякъде.

Супер. Може ли на български, моля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Така обаче има няколко значими проблема.Първо връзката с всяка камера ще е по-трудна.С NVR  или DVR  - това е едно устройство, което отговаря за връзката с всички камери и превключването м/у тях е лесно.А в случая с отделни камери без мрежово устройство ще му трябва да прекъсне връзката си към едното устройство и  повторно да се свързва с друго ай-пи  от вътрешната му мрежа.А ако камерите са 3-4, тогава

Има си програмки за тази работа. Връзваш камерите към рутера, инсталираш си дадената програмка на телефона и спокойно си ги достъпваш едновременно. Викаш отделните IP-та само при първоначалните настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, ostavime написа:

Супер. Може ли на български, моля. 

Идеята е такава.Имаш телефон.Интернет на телефона.Домашна мрежа с интернет достъп.И камери за наблюдение.Искаме да наблюдаваме и да бъде лесно.Качеството на камерите - ip камери 1или 2 мегапиксела с добро нощно виждане.Ако са ip камери може и без рекордер.

Добре.Какво ни трябва за да свържем камерите.Очевидно ще трябва да се пуска кабел до всяка камера.Най малкото заради захранването и.В такъв случай по-добре е да си пуснем същия вид кабел, като този с който са свързани устройствата в домашната ни мрежа.По този кабел ще върви информацията от камерите + захранването им.Няма да има нужда камерите да са с wi-fi.Все пак жичната връзка е много по надеждна и бърза.Камерите ги свързваме към рутера.

преди 11 минути, Jorge написа:

Има си програмки за тази работа. Връзваш камерите към рутера, инсталираш си дадената програмка на телефона и спокойно си ги достъпваш едновременно. Викаш отделните IP-та само при първоначалните настройки.

Да и това е вариант, но по труден за настройване ..Вярно всяка камера си има своя ОС макар и орязана.Има и необходимите инструменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, badr написа:

камери 1или 2 мегапиксела

Минимум 2МР бих казал за качество

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Минимум 2МР бих казал за качество

То е ясно, въпроса опира да не се получи солидна сума. като разходи.Камера 2мп ще е стотина лева у нас.Нямам идея колко са точно, аз си ги купувам от алиекспрес.Но за Ptz управляемата ми камера 2мп  дадох 440лв преди 3г.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ясно, няма как да се справя сам. Ще търся някой човек или някаква фирма. Мислех, че е по-просто, ама...

Благодаря ви. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесай си камери навън и ги покажи тук предварително...Все ще съберем система с общи усилия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, DarkEdge написа:

Харесай си камери навън и ги покажи тук предварително...Все ще съберем система с общи усилия.

Не аз го изтрих и приканвам за малко по - добър тон в коментарите си г-н Jorge?  Изобщо хайде да не напускаме добрия тон? Става ли?

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, гледам много полезен коментар си написал, @Jorge. Все така полезен да си!
А, да. Забравих да ти кажа - толкова злоба е вредна - изяжда те отвътре.
И моля, не ме слагай там, където си седнал ти!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ще е изключително трудна и невъзможна задача да свържем 2 ай пи камери с рутера.

А на теб определено ти е време за почивка.

П.С За Jorge се отнася.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Да, гледам много полезен коментар си написал, @Jorge. Все така полезен да си!

Ако се замислиш ще разбереш, че е полезен за теб. Излез за малко от тук.:)

преди 2 минути, M.Николов написа:

Предполагам, че ще е изключително трудна и невъзможна задача да свържем 2 ай пи камери с рутера.

преди 14 минути, M.Николов написа:

А на теб определено ти е време за почивка.

Не мисля. Ако ме блокираш за това, което написах, ще докажеш, че тази платформа е изчерпана от съдържание и смисъл. Все ще се намерят умни люде, които да го разберат.;)

За вас ми изглежда направо невъзможно. Дайте конструктивно мнение по темата, а не голи линкове без покритие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване