Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи рутера си бачка, даже мисля за 2 лв отгоре на месец да увелича интернета на булсатком от 50 mbps на 100 mbps, не знаех,че рутера поддържа тая скорост,мислех,че е до 54 mbps! Пише interoperability with 54 Mbps (802.11g), пък Wi-fi е до около 20 mbps макс wireless. Wtf????? Netgear ли лъжат ????  Пише 

• Delivers up to 54 Mbps of wireless throughput ??? 
  • Ползвам го от около 12 години и си бачка перфектно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй този рутер. Поддържа само старите стандарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, plamen_petrov_80 написа:

Всичко е точно.

Ако искаш да ползваш пълния потенциал на рутера - ползвай кабел!

Ползвам кабел,ама защо пише 54 mbps ,а макс 20 с wi-fi? Знам,че май е нормално да е така,ама да питам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Константин Петровски написа:

Ползвам кабел,ама защо пише 54 mbps ,а макс 20 с wi-fi? Знам,че май е нормално да е така,ама да питам!

При увеличение на плана до 100 мегабита е задължително да смените рутера с такъв, който има и  "n"" стандарт. Вашият е до 54 мегабита, както е написал Емил.  И Wi-Fi връзката ви ще е около 20 мегабита. За да нямате и такъв проблем, Пламен ви е препоръчал връзката  рутер -компютър ,чрез кабел. Всеки съвременен рутер  отдавна има и "n" стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.02.2019 г. в 20:28, Колев60 написа:

При увеличение на плана до 100 мегабита е задължително да смените рутера с такъв, който има и  "n"" стандарт. Вашият е до 54 мегабита, както е написал Емил.  И Wi-Fi връзката ви ще е около 20 мегабита. За да нямате и такъв проблем, Пламен ви е препоръчал връзката  рутер -компютър ,чрез кабел. Всеки съвременен рутер  отдавна има и "n" стандарт.

Ама защо тогава пише 54 mbps на wi-fi???? Маркетингов трик ли е това ???????? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Константин Петровски написа:

Ама защо тогава пише 54 mbps на wi-fi???? Маркетингов трик ли е това ???????? 

На кратко: при Wi-Fi делиш на 2 скоростта на свързване, да се прави разлика от максималните стойности на устройствата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, plamen_petrov_80 написа:

На кратко: при Wi-Fi делиш на 2 скоростта на свързване, да се прави разлика от максималните стоности на устройствата!

А мога ли да сложа друга операционна система и да имам QOS ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.02.2019 г. в 15:04, plamen_petrov_80 написа:

До колкото видях DD-WRT не се поддържа, за другите провери сам.

С какво QOS ще ти помогне?

По-голям приоритет за гейминг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Константин Петровски написа:

По-голям приоритет за гейминг!

Като играеш спираш торентите и готово, аз игра през Wi-Fi не бих играл!

преди 6 часа, Константин Петровски написа:

Рамта може ли да се ъпгрейдне ?  SDRAM плочките СА ДОСТА ЕВТИНИ МАЙ.

Коя памет, на кое?

SDRAM бе актуална преди ~ 20 години (дали беше през май или друг месец -трудно е да си спомня :) )!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Като играеш спираш торентите и готово, аз игра през Wi-Fi не бих играл!

Коя памет, на кое?

SDRAM бе актуална преди ~ 20 години (дали беше през май или друг месец -трудно е да си спомня :) )!

На рутера рам паметта ве, че да мога да инсталирам open wrt или dd wrt.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде ще я забодеш тази памет? А само паметта ли те спира за да сложиш OpenWRT или DD-WRT?

Преди време TP-Link W740N се намираше за по 17 лв., а той поддържа OpenWRT, но и тогава не бих играл игри през Wi-Fi (по-бързо от кабел няма).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде честито с чисто нов рутер съм(nokia w240-a от виваком). Искам да ресетна рутера , но не знам каква е стандартната парола& username за достъп.

Untitled.jpg

И някой случайно знае ли s3 mini samsung до колко mbps поддържа скорост през wi-fi ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Константин Петровски написа:

Айде честито с чисто нов рутер съм(nokia w240-a от виваком). Искам да ресетна рутера , но не знам каква е стандартната парола& username за достъп.

Untitled.jpg

И някой случайно знае ли s3 mini samsung до колко mbps поддържа скорост през wi-fi ?

Погледни стикера от долната страна на рутера. Там трябва да е написана паролата.  За s3 ще го видиш до колко е в менюто на WI-FI  като се логнеш. Обикновено повечето телефони изписват тази информация, но няма да е по вече от 70 мегабита. То си зависи и на какъв план си абонат! Книжката на рутера прочете ли я? Там също е написана паролата и името.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Колев60 написа:

Погледни стикера от долната страна на рутера. Там трябва да е написана паролата.  За s3 ще го видиш до колко е в менюто на WI-FI  като се логнеш. Обикновено повечето телефони изписват тази информация, но няма да е по вече от 70 мегабита. То си зависи и на какъв план си абонат! Книжката на рутера прочете ли я? Там също е написана паролата и името.

Няма нищо написано,рутера е от виваком и са махнали username-a+password,но аз рано или късно ще го открия и ще рестартирам рутера! Иначе от my.contact.bg се управлява рутера!

https://www.speedtest.net/result/8053462214 Добре ли е за 14,80 лв - 100 мбит/с и 50 мбпс/с upload?

В сайта пише тествай 1 месец безплатно,пък звънях на 087 123 и ми казаха,че няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо написано,рутера е от виваком и са махнали username-a+password,но аз рано или късно ще го открия и ще рестартирам рутера! Иначе от my.contact.bg се управлява рутера!

https://www.speedtest.net/result/8053462214 Добре ли е за 14,80 лв - 100 мбит/с и 50 мбпс/с upload?

Добре, да, но знай че тези скорости са ти ДО 100 мегабита, а не че ще ги имаш.  Ако покриеш и половината, пак ще е добре, но не на 24 часа за 2 минути, а през цялото време на сесиите.Написах ти за s3.А на 123 ще ти обяснят подробно какво можеш и НЕ МОЖЕШ да правиш по рутера. Той е ТЕХЕН, а не твой! За s3 съм ти отговорил в горният пост. Или смятай така - на половината на това, което получаваш по кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Колев60 написа:

Добре, да, но знай че тези скорости са ти ДО 100 мегабита, а не че ще ги имаш.  Ако покриеш и половината, пак ще е добре, но не на 24 часа за 2 минути, а през цялото време на сесиите.Написах ти за s3.А на 123 ще ти обяснят подробно какво можеш и НЕ МОЖЕШ да правиш по рутера. Той е ТЕХЕН, а не твой! За s3 съм ти отговорил в горният пост. Или смятай така - на половината на това, което получаваш по кабела.

Но ако нещо не е в ред ,мога да гърмя рутера през 2-3 дни и да ги побъркам тия от виваком :D . С usb killer лесно става това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ако нещо не е в ред ,мога да гърмя рутера през 2-3 дни и да ги побъркам тия от виваком :D .

Не знаеш ли, че много лесно ще те хванат. Ти за това ли си абонат, за да правиш мизерии. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Константин Петровски написа:

Но ако нещо не е в ред ,мога да гърмя рутера през 2-3 дни и да ги побъркам тия от виваком :D . С usb killer лесно става това!

А и вече не можеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Не знаеш ли, че много лесно ще те хванат. Ти за това ли си абонат, за да правиш мизерии. 

Хипотетично говоря ако имам проблеми само!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хипотетично говоря ако имам проблеми само!

Вече си го написал, остава да се надяваш никога да не изгори рутера ти иначе ходи обяснявай, че не е нарочно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Вече си го написал, остава да се надяваш никога да не изгори рутера ти иначе ходи обяснявай, че не е нарочно.

Горяло ми е много пъти приемник на виваком за сателитна телевизия и го сменяват на секундата! Дори и безплатни дистанионни дават!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сменяй го тоя рутер wgr617v7 - пълен боклук е... и преди 10-15 годино като излезе беше боклук... имам такъв - сложих му стабилно захранване, по големи кондензатори, радиатор на чипа и по голяма антена и си остана същия забиващ боклук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване