Премини към съдържанието
Михаил Константинов

Въпрос за протектор на Хуавеи Хонор 10

Препоръчан отговор

В момента съм със стъклен протектор на които в горната част е отрязан за слушалката камерата и сензорат за близост. 

Днес исках да закупя нано протектор но там е отрязан само отвор за слушалката. Та въпросат ми е ще пречи ли на нормалната работа на камерата и сензорат за близост този нано протектор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно на сензора за близост ако го сложиш най-вероятно ще ти гаси екрана при разговор и няма да можеш да си ползваш нормално телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има да се ползва в телефона, докато се говори ?

Но да, вероятно е да пречи на камерата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не на камерата, а на сензора за близост. Докато говориш може да искаш да ползваш някоя функция на телефона, ако ти е изключен екрана няма да можеш. Също и няма да можеш да прекратиш разговора, ако те търси втора линия няма да можеш да отговориш и така нататък. Ще ти работят само хардуерните бутони, което не е много удобно. Евентуално би трябвало да може да се включи екрана с бутона за включване на телефона, но не знам при този модел дали е възможно, може да се пробва, като по време на разговор се закрие сензора с ръка/пръст дали може да се активира екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той пита и за камерата, и за сензора за близост

Колкото до другото.... Екрана се изключва, когато е близо до ухото. Ако телефона е в разговор, но в ръка, екрана не се изключва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Jayashri написа:

Той пита и за камерата, и за сензора за близост

Колкото до другото.... Екрана се изключва, когато е близо до ухото. Ако телефона е в разговор, но в ръка, екрана не се изключва

Да повторим: Когато протектора ти закрива сензора за близост  при разговор ти се гаси екрана веднага а не когато го доближиш до ухото т.е. сензора веднага отчита че има нещо близо до него. Съответно дори и да си махнеш телефона от ухото/главата, сензора продължава да отчита че има нещо до него (затова се казва сензор за близост) и не ти включва екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rostislaf написа:

Да повторим: Когато протектора ти закрива сензора за близост  при разговор ти се гаси екрана веднага а не когато го доближиш до ухото т.е. сензора веднага отчита че има нещо близо до него. Съответно дори и да си махнеш телефона от ухото/главата, сензора продължава да отчита че има нещо до него (затова се казва сензор за близост) и не ти включва екрана.

Момичето ви казва точно обратното на това, което пишете и казва как трябва нормално да се случват нещата, а не как биха били, ако евентуално бла бла бла...

Всичко зависи от протекторите и кой каквото да ви каже тук, може да ви излъже без да иска.
Имам предвид за целите протектори, които закриват сензор, два или три - имал съм такива протектори на други марки апарати, които са си работили перфектно, но съм имал и такива, които след ден-два работа просто се махат и се изхвърлят, защото създават различни проблеми на проксимити сензора или на предната камера.
Препоръката е да си намерите изрязан, но пък трябва да се внимава и как ще се постави, за да не закрие в ъгълчето част от камерата или сензора.

Това е накратко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам става въпрос за скъп телефон ето ти какъв трябва да е протектора ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване