Премини към съдържанието
Klijes

Как да си извадя ключ за стаята ми вкъщи

Препоръчан отговор

Бравата е стара, от соца и самата врата никога не е имала ключ (или ако е имало, е безследно изчезнал). Проблемът е, че баща ми, който разбира повече от тези неща, не иска вкъщи да има заключени врати, а докато ме няма, постоянно някой влиза, не мога нищо спокойно да си оставя. Та въпросът ми е къде да отида и как да поръчам въпросният ключ, като нямам друг такъв, за да го покажа на евентуален ключар? Или ако е по-лесно да се смени бравата, къде да намеря такъв майстор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде можеш да намериш хора, които да ти сменят бравата. Просто трябва да купиш такава

Не знам от кой град си, но потърси за твоя смяна на брави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-евтино и лесно ще е да смениш бравата.

Това са брави със лостов механизъм и ако някой ключар случайно реши да прави ключ ще ти излезе по-скъпо от нова брава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Klijes написа:

Бравата е стара, от соца и самата врата никога не е имала ключ (или ако е имало, е безследно изчезнал). Проблемът е, че баща ми, който разбира повече от тези неща, не иска вкъщи да има заключени врати, а докато ме няма, постоянно някой влиза, не мога нищо спокойно да си оставя. Та въпросът ми е къде да отида и как да поръчам въпросният ключ, като нямам друг такъв, за да го покажа на евентуален ключар? Или ако е по-лесно да се смени бравата, къде да намеря такъв майстор?

А не смяташ ли, че собствениците на къщата имат право да влизат където си искат. Между другото, ако не си пълнолетен, родителите ти са задължени и да се грижат за теб, а за да могат да го правят успешно, се налага да имат малко повече инфо, отколкото сам им споделяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

А не смяташ ли, че собствениците на къщата имат право да влизат където си искат....

Всеки има в съзнанието си поне една заключена врата. Тя води към стая във която само един човек може да влезе. А какво има вътре знае само този същия. Това е нещо което никой не може и никой друг не трябва а вижда.

Същото е, само дето вратата и стаята в случая са реални. Трябва да се уважава личното пространство. Било то реално или не. Възрастта няма никакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да заключваш брави в чужда къща. Пълнолетен ли си?

Предполагам че бравата е замазана от боя и ще  е трудно но не невъзможно да се раздвижи. По-неприятното е че вероятно е от стария образец - 4 сантиметра разстояние от края и 9 сантиметра между ключа и дръжката. При новите тези разстояния са съответно 5 и 7 сантиметра. Трябва бая работа и пребоядисване. Може и някъде да се намерят и с нужните размери.

Като цяло - спри се и поговори с родителите ти. Винаги ще е от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пълнолетен съм от доста време и работя. Разговорите не помагат. Бравата трябва някой да дойде вкъщи да ми я смени, но не знам кой - то такива майстори май вече няма ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво те затруднява. Взимаш една отверка и има 2 болта и отвиваш

image;s=585x461

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Филипов написа:

Не можеш да заключваш брави в чужда къща. Пълнолетен ли си?

Предполагам че бравата е замазана от боя и ще  е трудно но не невъзможно да се раздвижи. По-неприятното е че вероятно е от стария образец - 4 сантиметра разстояние от края и 9 сантиметра между ключа и дръжката. При новите тези разстояния са съответно 5 и 7 сантиметра. Трябва бая работа и пребоядисване. Може и някъде да се намерят и с нужните размери.

Като цяло - спри се и поговори с родителите ти. Винаги ще е от полза.

И стария образец се намира навсякъде- струва около 7 лв., един патрон го сложи още толкова..сигурно и дръжките ще трябва да смени- още 7 лв.... общо пр. 20 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко ще кача, като се прибера. Като се замисля, виждал съм баща ми как сменя и май не е много сложно. Ще видим, благодаря за идеята да сменя цялата брава :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки мъж с отвертка ако не е с две леви ръце или не е "рукожопый" може да се оправи. Максимум час колкото и да е схванат. А, и клещи да извади пирончето на дръжката. По трудното е да се намери нужния размер както писах.

Ключари има във всяка община. Само в голямото село не им се занимава с евтини стари неща по адреси и гледат скъпотиите за повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Филипов написа:

Всеки мъж с отвертка ако не е с две леви ръце или не е "рукожопый" може да се оправи. Максимум час колкото и да е схванат. А, и клещи да извади пирончето на дръжката. По трудното е да се намери нужния размер както писах.

Ключари има във всяка община. Само в голямото село не им се занимава с евтини стари неща по адреси и гледат скъпотиите за повече пари.

Идея си нямаш колко мъже не са с  2 а с 3 леви ръце.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е от старите брави с голямите отвори за ключове, те са под номера ако не се лъжа са до 6-ти номер. Намират се такива ключове не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, hjhj написа:

Ако е от старите брави с голямите отвори за ключове, те са под номера ако не се лъжа са до 6-ти номер. Намират се такива ключове не е проблем.

Имам предвид тези ключове: https://www.olx.bg/ad/klyuchove-za-obiknovenna-brava-CID262-ID6D2El.html

Ако са от старите брави с един изкривен пирон се отварят всичките. На село още имам такива работещи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, hjhj написа:

Имам предвид тези ключове: https://www.olx.bg/ad/klyuchove-za-obiknovenna-brava-CID262-ID6D2El.html

Да, точно такива ключове са. Като бях малък ги имаше из къщи, но отдавна изчезнаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ако са от старите брави с един изкривен пирон се отварят всичките. На село още имам такива работещи!

Това е друг въпрос как и с какво се отварят. :) 

преди 22 минути, Klijes написа:

Да, точно такива ключове са. Като бях малък ги имаше из къщи, но отдавна изчезнаха

Най- добре питай баща ти  за клщч като му обясниш за какво става дума. Не прави своеволия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в ключа а в комуникацията.

Но както си преценил.

Ако си решил да сменяш бравата - да знаеш че са лява и дясна.

https://intesa.bg/faq/Kak-da-opredelim-koya-brava-e-lyava-ili-dyasna-/8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Klijes написа:

Да, пълнолетен съм от доста време и работя.

Силно се съмнявам, щом питаш във форум как се сменя брава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, haidukpikaso написа:

Проблема не е в ключа а в комуникацията.

Но както си преценил.

Ако си решил да сменяш бравата - да знаеш че са лява и дясна.

https://intesa.bg/faq/Kak-da-opredelim-koya-brava-e-lyava-ili-dyasna-/8

Езикът може да се обръща, така че е без значение при покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, lupis написа:

То момчето бравата не знае как да си смени, ти за обръщане на езин ще му говориш...;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като смениш бравата кво става след това? Ти си в къщата на баща ти и трябва да спазваш неговите правила. Като установи, че си направил тази простъпка, какво ще се случи, при положение, че човека иска да не се заключва тъпата врата! А? Скандал и така нататък. Или ще живееш по неговите правила, или си фащаш парцалите и на квартира. Много е просто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, lupis написа:

и що да си усложнявам живота с обръщане на език а

:angry:

купувам си лява или дясна брава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване