Премини към съдържанието
Klijes

Как да си извадя ключ за стаята ми вкъщи

Препоръчан отговор

преди 2 часа, lupis написа:

Колкото до това, дали може обикновена брава да се смени със секретна- няма никакъв проблем, стига габаритите да са същите. Най- много да трябва да се разшири дупката за патрона.

Е точно дупката за патрона я няма, та трябва да се издълбае с длето което не е право, ами е като дъга.
Ще му трябва и бормашина вероятно, освен отверки и клещи.

Абе няма ли вече само едни секретни ... е забравил се как им виках ме. Абе само около 8 см високи и излиза от тях един език само и се завинтват върху вратата. Ще стане 10 пъти по-лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Klijes написа:

51611089_534429030385848_6671387655952924672_n.jpg

Е тази тройка не е ли и номера на ключа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това се загледах, но не е 3-ка, а някакъв символ, наподобяващ М 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Klijes написа:

И аз това се загледах, но не е 3-ка, а някакъв символ, наподобяващ М 

ами отиваш при ключар и му показваш бравата и надписа, те знаят какъв е ключа

и си готов

:cheerleading2:

сигурна съм че тази маркировка е и за ключа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, haidukpikaso написа:

ами отиваш при ключар и му показваш бравата и надписа, те знаят какъв е ключа

и си готов

:cheerleading2:

сигурна съм че тази маркировка е и за ключа

Добра идея, ще му покажа снимката и може да знае какво да прави по-нататък ... в най-лошия случай ще се изложа като некомпетентен :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Klijes написа:

Добра идея, ще му покажа снимката и може да знае какво да прави по-нататък ... в най-лошия случай ще се изложа като некомпетентен :D 

няма да се изложиш, никой не знае всичко а те за това са учили

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

M- стария символ на завод Метал;)

По- скоро снимай отвора за ключа, по- вероятно е да ти намери подходящ.

преди 14 часа, Белгиеца написа:

Е точно дупката за патрона я няма, та трябва да се издълбае с длето което не е право, ами е като дъга.
Ще му трябва и бормашина вероятно, освен отверки и клещи.

Абе няма ли вече само едни секретни ... е забравил се как им виках ме. Абе само около 8 см високи и излиза от тях един език само и се завинтват върху вратата. Ще стане 10 пъти по-лесно.

Дупка има, обикновено е кръгла и трябва да се изреже малко отгоре и отдолу за да влезе патрона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Klijes написа:

51611089_534429030385848_6671387655952924672_n.jpg

Ами това са старите металски брави.Точно с ключовете с номера.Беше хубаво и една снимка с отвора.Но за обикновена секретна съм почти сигурен,че няма да стане,те са по-малки.Но измери размера на бравата и ако не се лъжа имаше секретни за входни врати с размер 240мм.Но ще трябва и напасване на шилдовете,патрона и т.н.По-малката занимавка е или комплект ключове или същата металска брава с ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бравата е добре, не е замазана с боя и няма нужда от смяна. Само си намери ключ. Давай снимка на дупката. 

Това трябва да ти е ключа, избери си номера - само 6 вида са. https://key.bg/bg/цена-Обикновени-заготовки/Обикновени-ключове/2074-обикновен-ключ-стар-метал/3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая врата с тая брава ще е само символично заключена:) ако това е целта, ще върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Филипов написа:

Бравата е добре, не е замазана с боя и няма нужда от смяна. Само си намери ключ. Давай снимка на дупката. 

Това трябва да ти е ключа, избери си номера - само 6 вида са. https://key.bg/bg/цена-Обикновени-заготовки/Обикновени-ключове/2074-обикновен-ключ-стар-метал/3

Да, това са ключовете, ще видя в събота ключарят до нас какво ще каже. Смущава ме, че дори да намеря правилния ключ, може да не иска да се врътне езикът, ако е клеясал от годините. Но ще видим ... снимка на дупката ще дам после, че не съм вкъщи сега.

преди 16 часа, lupis написа:

Тая врата с тая брава ще е само символично заключена:) ако това е целта, ще върши работа.

Хаха еми надявам се, че няма да тръгне някой да я рита и разбива :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не  говоря за разбиване, няма нужда, а за елементарно отваряне с дебела тел или изтънен ключ(шперц).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.02.2019 г. в 21:20, Без умствен капацитет написа:

да де аз исках да сменя стара с стара - че нещо се бе прецакала

тя става за други по приятни неща

Скъпо ли вземаш за он-лайн реклама?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Klijes написа:

Смущава ме, че дори да намеря правилния ключ, може да не иска да се врътне езикът, ако е клеясал от годините. 

Отваряш бравата, разглобяваш я и смазваш с финно масло за шевни машини и ще почне да се върти по-леко.
Те направо са и ръждясали някои елементи, та може със шкурка да ги позачистиш или изчегърташ с ножче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване