Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Лаптоп HP255G4,Win8.1/32bit с налични USB2-2бр. и USB3-1бр.

Външен HDD Seagate.

До сега винаги съм ползвал външния хард на едно от USB2.Сега като го включа там не се разпознава.Като включа външния хард на някое от другите USB,работи нормално.

Като включа мишката там дето харда не се разпознава,мишката работи.

Не мога и да отварям PDF-и.Излиза ми това съобщение,който и PDF да се опитам да отворя.

Къде съм сбъркал?

PDF.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5лв струва "бял доктор". Купи си го и истината ще лъсне. Включваш доктора в USB-порта. Гледаш напрежение. Външния диск в доктора. Пак гледаш в екрана на доктора. Мислиш, анализираш и ти става ясно откъде изтича вода от налъмите. Това, което описваш минава в отдел Хари Худини.

бял доктор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Profruit написа:

5лв струва "бял доктор". Купи си го и истината ще лъсне. Включваш доктора в USB-порта. Гледаш напрежение. Външния диск в доктора. Пак гледаш в екрана на доктора. Мислиш, анализираш и ти става ясно откъде изтича вода от налъмите. Това, което описваш минава в отдел Хари Худини.

бял доктор

А от къде да го купя този "доктор"?

На мен това нищо не ми говори,за пръв път го чувам.

А за ПДФ-ите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pdf-те ти казват мота-мо. Това не е хардуерен проблем, а гърч на прозореца. Имаш проблем с User Account Control. Съответно питаш в форум джам.

Доктора купуваш от магазина, аз поне от там го купих. Показва ти текущо напрежение и сила на тока. Като включиш диска ще ти покаже консумация и пад на напрежение. Получаваш на мига инфо и анализираш. Готиното е, че има вградена защита от КС и се харчи на народни цени.

поздрави...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отида в магазина какво да кажа,"бял доктор" ли?

С ПДФ-те се справих по този начин:

https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-user-account-control-uac-the-easy-way-on-windows-vista/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв "доктор" в магазина няма,намерих в OLX.Доктора който намерих е същия като от снимката по-горе в темата,черен на цвят.

Оказа се,че на това USB което не разпознава HDD,напрежението пада до 4,3В като включа харда.На друго USB,което разпознава харда,напрежението не пада под 4,9В.

Как може да се реши проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нетърпение очаквам да прочета какво ще ти отговори сега пишещия на странен български!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ivan_pop написа:

като си купиш нормален кабел за външен хард
 включва се в два USB-порта с цел осигуряване на стабилно захранване

оранжевото е харда, а синьото е допълнително захранване
imageproxy.jpg.c72732e2941ac92927fdd422f954cf45.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

включва в два USB 2.0-порта

Ако е за USB 3.0 няма нужда от 2 конектора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Ако е за USB 3.0 няма нужда от 2 конектора.

до колкото разбрах иска да го ползва на USB-2, за това предложих този кабел

на 6.02.2019 г. в 20:18, ivan_pop написа:

До сега винаги съм ползвал външния хард на едно от USB2.Сега като го включа там не се разпознава.Като включа външния хард на някое от другите USB,работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, дръндю написа:

Или с помощта на такава кутия с външно захранване 12 волта: https://www.olx.bg/ad/vanshna-kutiya-za-harddisk-3-5-usb3-0-sharkoon-swift-case-pro-black-sh0-CID632-ID6oS0A.html#8ac21dfddb

Има и по-евтини, просто тази я намерих набързо. Имам такава от години. ( Ето тази е. Тогава помня че я взех от OLX или Bazar, може би и сега се намира.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, дръндю написа:

включва се в два USB-порта с цел осигуряване на стабилно захранване

оранжевото е харда, а синьото е допълнително захранване
imageproxy.jpg.c72732e2941ac92927fdd422f954cf45.jpg

Тези кутийки на Segate разглобяват ли се да извади харда? За какво да го прави като другите usb-ta работят.

както и да е все тая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Freem@n написа:

Или с помощта на такава кутия с външно захранване 12 волта: https://www.olx.bg/ad/vanshna-kutiya-za-harddisk-3-5-usb3-0-sharkoon-swift-case-pro-black-sh0-CID632-ID6oS0A.html#8ac21dfddb

Има и по-евтини, просто тази я намерих набързо. Имам такава от години. ( Ето тази е. Тогава помня че я взех от OLX или Bazar, може би и сега се намира.)

Не е ясно защо предлагаш кутия за 3.5", при положение, че става дума за външен твърд диск. А те най-често са 2.5".

И твърдият диск си работи на другия USB 2.0 и на USB 3.0 доколкото разбирам.Няма да се ползва "слабия" порт за този диск и това е.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Can Oa написа:

Тези кутийки на Segate разглобяват ли се да извади харда? За какво да го прави като другите usb-ta работят.

както и да е все тая...

ами кабела е по твой избор
има кабели с USB към харда и да, не е нужно да купува излишни неща, при условие че има USB-3 порт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, дръндю написа:

ами кабела е по твой избор
има кабели с USB към харда и да, не е нужно да купува излишни неща, при условие че има USB-3 порт

това исках да кажа че изобщо не трябваше да го карат човека да взема тестер (или да купува ненужни глупости) като е ясно че порта издъхва и без да го покаже тестер! И като го покаже какво ще си оправи ли порта:) ?

както и да е имах 10мин свободни на работи затова писах , не искам да се заяждам или нещо подобно.

Хубава вечер на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

И твърдият диск си работи на другия USB 2.0 и на USB 3.0 доколкото разбирам.Няма да се ползва "слабия" порт за този диск и това е.

Да,диска работи на другия USB 2.0 и на USB 3.0.Този диск 2-3 години го ползвам на този порт който отказа да го разпознае.Има ли някакво обяснение на това?

Ако включвам диска в някой от другите работещи портове дали те няма да се повредят,както неработещия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan_pop написа:

Единият вариант е в сервиз. Явно портът с "клякащото" напрежение е проблемен.
На USB 3.0 порта няма да има никакъв проблем. Дори е по-добре на него, че е и по-бърз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е оригиналния кабел на външния хард.Това,че е син конектора означава ли че той е само за USB 3.0?

IMG_20190208_184502.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ivan_pop написа:

Да,диска работи на другия USB 2.0

аз пак оставам с убеждението, че искаш да ползваш този порт за харда
ами използват се кабели подобни на тоя от предишен пост, демек се заемат два порта
ако ползваш само единия, ще го претовариш и не се знае колко ще издържи
и не разбирам, защо не си ползваш само USB-3 за харда

преди 1 минута, ivan_pop написа:

Това е оригиналния кабел на външния хард.Това,че е син конектора означава ли че той е само за USB 3.0?

IMG_20190208_184502.jpg

демек само за USB-3
тъй де, синия порт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синия конектор да се включи в синия порт на лаптопа. Освен по бърза скорост, със синия порт USB 3.0 се увеличава работният ток до 900 милиампера, което позволя на външния хард диск да работи нормално. Един вид напрежението няма да увисне, както става с другия/черен/ порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ivan_pop написа:

Това,че е син конектора означава ли че той е само за USB 3.0?

Означава, че е за USB 3.0 -  този стандарт е обратно съвместим с USB 2.0. Но понеже е за USB 3.0  няма втори USB конектор. Затов а е и добре да се ползва при възможност на USB 3.0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, дръндю написа:

и не разбирам, защо не си ползваш само USB-3 за харда

Защото там където се намира на кутията на лаптопа USB 3.0,ми е по-неудобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ivan_pop написа:

Защото там където се намира на кутията на лаптопа USB 3.0,ми е по-неудобен.

ами тогава ще търсиш кабел с два конектора, подобен на този, който съм показал
не ми се търси сега в нета, за да ти постна точно необходимия кабел
имай предвид, че ако ползваш само един черен порт, както казах по-горе, не се знае колко ще издържи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да свикваш. А той е и по-бързият порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване