Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще ми се да пусна едно ХФС, през което да се теглят файлове, същото време да се ползват и за онлайн гледане през видео система от сайт. 
Обмислям един настолен сървър, компютър, но предназначен предимно за тая работа. Като цяло ме интересува към какво се набляга на такива сървъри? Тези малките сървъри не съм сигурен, че подлежат на поправка, както един настолен комп. На повече рам, или процесор? Или бърз хард. Или от всичко? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си споменал какво натоварване ще има, но за нормално домашно ползуване и евтина машинка втора ръка със Селерон, е достатъчна в качеството на "сървър".  Освен това си споменал, че все пак може да се използува и за друго, макар и понякога. Изясни по-добре нуждите и ги напиши и някакъв бюджет за харчене.

Впрочем, като питаш за хардуер, темата би трябвало да е в хардуерният раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, qnkov написа:

Ще ми се да пусна едно ХФС, през което да се теглят файлове, същото време да се ползват и за онлайн гледане през видео система от сайт. 

Я обясни по-подробно какво точно желаеш и помисли дали е законно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Я обясни по-подробно какво точно желаеш и помисли дали е законно!

А това е съществената част на неговият въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста неща са незаконни, та цяло правителство от мафиоти са на власт. Не съм питал това. 

Най-вероятно ще търся машина втора ръка. Да кажем най-много 100 човека онлайн да има към пуснатото HFS, които ще теглят от него или ще гледат онлайн видеа. Но в такива случаи не знам какво е необходимо да има най-вече машината като рам, процесор, бърз хард. Това е въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100 човека да теглят или гледат едновременно - дали ще ти се получи? Така гледайки в тавана със каква скорост ще разполага всеки отделен потребител?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май искаш да правиш пижамено парти с маски. Дрескод - черно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова питам какво е необходимо в такива случаи. Реално изпробвах през лаптопа, който е на подписа ми. 3-ма човека онлайн да гледат 1 видео, нямаха проблеми. Също не усетих лаптопа да забива. 

Интернета ми също не е лош, ако и това е от значение. 

А до тази тема с постоянните напатки за законно и незаконно, сигурен съм, че знаете куп други сайтове, които си работят незаконно. И аз знам доста такива и куп ХФС-та пуснати години наред. Моята тематика е за анимации, затова нека просто говориме по въпроса ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.