Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям закупуване на SSD, но като отворих в EMAG и има доста модели (и модела - Teclast, който е на намаление), а аз не разбирам много, много и не искам така да стане, че да го взема и да не стане. Ако може да ми предложите за околко 60/80 лева.
Дъното ми е h110 m-k , CPU - g4560. Имам и 1 HDD от 500GB. И какви други преходници ще ми трябват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв обем искаш да има SSD то?

Какво ще се помещава на него?

От сега можеш да прегледаш дали имаш свободна букса за захранване на диска и ще трябва да си закупиш Sata 3 интерфейсен кабел.

Мислиш ли, че "EMAG и Teclast" дават достатъчно информация и дали всеки който иска да прецени на какво точно си се спрял трябва да ходи и да търси и гадае кое точно си гледал ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за оскъдната информация. Желая да е от горе/долу 240/300 гб. Ще сложа Window-са и някои програми за обработка на видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто си вземеш според парите и нужния капацитет. Като производителност и характеристики са почти еднакви. Като гаранция също. Към дъното по хартия има 2 SATA кабела. Миналата година взех от тях 240GB за 70 ле. с доставката и 3 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, просто както не разбирам и да не стане така, че да взема някое и да не стане. Ще си избера някое, но само какво да гледам, за да знам, че ще стане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FoxterBG написа:

Ок, просто както не разбирам и да не стане така, че да взема някое и да не стане. Ще си избера някое, но само какво да гледам, за да знам, че ще стане ?

Трябва да е: Interface SATA 6Gb/s

SSD 300GB не съм виждал, но имаш 240/256GB, следваща стъпка е 480/512GB.

TLC ADATA Ultimate SSD SU650 240GB без промоцията е на тази цена, разбира се марки и модели колкото искаш, магазини също - сравняваш, мислиш и накрая вземаш от най-добрия за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, последен въпрос - SATA 6Gb/S и SATA III разликата е само в скороста или различни слотове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, FoxterBG написа:

SATA 6Gb/S и SATA III

Са едно и също!

Serial ATA

Да не знаеш нещо не е срамно, но да имаш интернет и да не се опиташ сам да го научиш ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо да поръчам SU650 и видях тип паметта и ми стана интересно ;д Има значение, нали ? До колкото видях SLC са най-добрите, но и най- скъпите след това са MLC и TLC. Заслужават ли си още 20/30 лева да додам за MLC, като се има предвид продължителността на живота ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на гледна точка.

От една страна много зависи ти конкретно как ще го ползваш/товариш/записваш на него.

От друга страна при цена на диска 60 лв. да дадеш още 30 си е ... като можеш да минеш и с този докато е гаранционен, вложените 30 лв. в "облигации" :) след 3 год. да ги извадиш, да добавиш към тях още малко и да вземеш двойно по-голям обем (всичко това е образно казано).

Ако нямаше друг диск и се ползваше само SSD то, аз лично бих заложил на MLC, но гонейки цена, а и 240GB не се пълнят лесно с ОС и програми - тоест ще е доста празен което е добре за него и надали всеки ден сменяш ОС, тестваш различни програми. Също така какъвто и да е един диск - когато удари неговия час си е до там (същото е като за всичко на този свят).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтиния модел на ADATA SU650 не ти препоръчвам, вчера пак имаше тема във форума за умрял диск на около месец ползване. А и ако разчиташ, че с това SSD ще има разлика в обработката на видео, нищо няма да се промени. По-скоро смени този двуядрен орязан пентиум процесор с някой I7 за сокета или най-добре направо мини на Ryzen 6 ядра или повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, FoxterBG написа:

Тези SDD-та ще станат ли на мойто дъно  ? https://ssd-hard-disk.pazaruvaj.com/silicon-power/m55-240gb-m-2-sata3-sp240gbss3m55m28-p372969151/

И защо точно този трябва да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, FoxterBG написа:

Тези SDD-та ще станат ли на мойто дъно  ? https://ssd-hard-disk.pazaruvaj.com/silicon-power/m55-240gb-m-2-sata3-sp240gbss3m55m28-p372969151/

Да, като ги монтираш с този адаптер:

https://www.amazon.com/Lycom-DT-120-PCIe-Adapter-Support/dp/B00MYCQP38

или подобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото видях, че са с добра скорост за четене и запис и са на добра цена, и са SLC. Като видях горния коментар и се замислих дали да взимам TLC или събера повече пари за "по-надеждно" SSD. Също така да не се притеснявам толкова да качвам/изтривам неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като по-издръжливи и с повече записи мога да ти препоръчам Samsung. Ползвам такъв ежедневно от около 4 години, има над 32 терабайта записи и още е на 96% оставащ живот. Разбира се, 100% няма нищо сигурно, затова е задължително да си правиш редовно архив на важните данни минимум на още един независим отделен носител, дори и на 1-2 места онлайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам преносим хард и на него си пазя информацията. Кой точно модел използвате и с колко години гаранция е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FoxterBG написа:

Имам преносим хард и на него си пазя информацията. Кой точно модел използвате и с колко години гаранция е

Гаранция - Франция

Какво те топли гаранцията ако ти отнесе данните?

Системно SSD е консуматив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една препоръка и от мен. Постарай се да не поръчваш от Емаг SSD диск особено от посочената от теб фирма производител на 60 или 120 гигабайта.Тези дискове не покриват написаната от тях информация. Купи си диск от известна компютърна фирма независимо, че ще е малко по скъп.Гаранциите на Емаг са 2 годишни, но разправиите с връщането като нищо могат да ти се проточат 3 години.Реално погледнато дали дискът ти ще е TLC ili MLC едва ли ще забележиш. За теб най важна е гаранцията, която е 3 или 5 години (за по скъпите модели) Имах възможност да направя любителски (в къщи) тестове на съвсем нови модели SSD - та - 60, 120, 240, 256 и 512 гигабайта.Не те съветвам да се спираш на дискове, по малки от 240 гигабайта, но прескочи тези оранжевите на цвят. От 240 гига нагоре имам много добри впечатления от Silicon power, San Disck, Kingston, Adata и най добри от  SAMSUNG. Всичко беше тип  - TLC. Флашката със снимковия материал не е при мен за да кача снимки на различните модели, които тествах.В заключение категорично мога да кажа, че имам съмнения за малките обеми дискове, че се изпълняват с чипове, които  не са преминали тестовете - или с две приказки - За фирмата производител на паметите - се явяват като брак.Последната, това е моя догатка, ги е продала на фирма, която събира дискове като аматьор. Пример: Един SSD  диск от оранжевите с обем 120 гигабайта струва на куповача на едро едвам 7$. Цената на пазара е около 50 лева. Разбира се, това е мое наблюдение и мнение, това което съм написал. Някой може и да не е съгласен. Добавено: Много ми се искаше да отворя един диск с обем 120 гига за да видя как е направен вътре в кутийката и какви чипове са ползвани, но трябваше задължително да си го платя. Проверката, проведена при мен беше само запис/четене с помощта на ATTO

Ето го един от оранжевите модели:

Teclast

res_850c9ba62ec88c4c7012f9a6bc85a4c8_450x450_qnpl.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! През този адаптер M.2 NVMe SSD to PCIe Adapter Card Support PCI Express 3.0 x4 2230 2242 2260 2280 Size M.2 SSD FULL SPEED Riser Card Дали ще има някакво ограничение със скоростта на чететене и копиране на ССД диск или няма разлика и ще си достига скоростта от производителя? Понеже единя слот на дънотот с nvме вече е зает и се замислям за още един бърз диск. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последни 2 въпроса - спрях се на Silicon power, но има 2 модела, между които се чудя. Silicon power slim S55 или Ace A55. Разликата само в капацитета ли е .

Нали ссд-то има гаранция и ако мина зададените му цикли на презапис дали ще ми го сменят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.02.2019 г. в 17:43, Podstanciq написа:

...Дали ще има някакво ограничение със скоростта на чететене и копиране на ССД диск или няма разлика и ще си достига скоростта от производителя? Понеже единя слот на дънотот с nvме вече е зает и се замислям за още един бърз диск. Благодаря.

Трябва ли ти реално толкова висока скорост на два диска? Имай предвид, че процесорите са с ограничение на броя обработваеми PCIe линии, а дъната също имат такова ограничение. Т.е. трябва да избираш според процесора и дъното. В общия случай, ако не си с някой супер процесор и висок клас дъно, няма да извадиш пълната производителност на два NVMe диска. Още по-зле е, ако имаш и видеокарта на PCIe слот.

преди 1 час, FoxterBG написа:

Последни 2 въпроса - спрях се на Silicon power, но има 2 модела, между които се чудя. Silicon power slim S55 или Ace A55. Разликата само в капацитета ли е .

Нали ссд-то има гаранция и ако мина зададените му цикли на презапис дали ще ми го сменят ?

Взех един от двата моделаза лаптопа на жената и вече месец бачка. Нямам представа каква е конкретната разлика между двата, може да прочетеш ревюта по сайтовете за продажби, примерно в Амазон. Като цяло проблемът на по-ниските класове ССД-та е, че имат по-висок процент на умрели контролери, отколкото по-скъпите ССД-та. Затова задължително трябва да имаш бекъп на информацията. Колкото до циклите на презаписване, много по-трудно е да "изтъркаш" ССД, отколкото стандартен диск. Няма защо да се притесняваш, дори да си пуснал нон-стоп торенти. Все пак е добре да има някакво останало свободно място, а не да запълваш диска изцяло, защото контролерите имат алгоритми да не пишат само на едни и същи клетки от паметта, а да ги сменят. Така не се изхабяват толкова бързо, но трябва да има свободно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.02.2019 г. в 20:16, badsector написа:

Трябва ли ти реално толкова висока скорост на два диска?

Търся 1тв ссд най-вече за игри и наприлична цена. Адапетара от по-горе е поръчан, но може и да не влезе в действие. Мисля, че процесора 6700к на 4.5мхц ще се справи без проблем сPCE линийте и дъното също.

Какво мислите за Samsung 860 QVO, 1TB за 239.99 лв.  Колоебая се дали да не го поръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване