Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Доближих силен магнит до лаптопа ми

Препоръчан отговор

Доближих силен магнит до лаптопа точно под клавиатурата му силата на магнита е до 50 кила.Сега лаптопа няма картина излиза грешка 0xc0000e9.Какво да правя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В биос-а на лаптопа можеш ли да влезеш?

С алтернативна ОС ако стартираш какво става?

Какъв е лаптопа, с каква ОС е, тази грешка къде я дава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

леново е на 4 години windows 10 като го пусна и изчакам малко излиза автоматично поправяне след това мога да избера F8 или enter

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Nikola Mihov написа:

леново е на 4 години windows 10 като го пусна и изчакам малко излиза автоматично поправяне след това мога да избера F8 или enter

Купуваш си нов хард диск. След това носиш лаптопа в сервиз с молба да ти инсталират 10 на новя хард диск и да ти прехвърлят информацията от стария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш друг компютър може да пробваш да закачиш там диска и да видиш дали ще може да се извади нещо от него. Може да пробваш и с някоя live OS - примерно убунту или "сергей стрелец". Но е много вероятно информацията да е изтрита/повредена и да са надрани плочите. Има фирми, които възстановяват информация, но е много на късмет, особено след подобна манипулация, а и цените са доста високи. Най-добре се обърни към някой сервиз, ако не можеш да направиш това, което ти пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Емил Костов написа:

Купуваш си нов хард диск. След това носиш лаптопа в сервиз с молба да ти инсталират 10 на новя хард диск и да ти прехвърлят информацията от стария.

Ако има данни на стария хардиск де

преди 1 час, Nikola Mihov написа:

Доближих силен магнит до лаптопа точно под клавиатурата му силата на магнита е до 50 кила.Сега лаптопа няма картина излиза грешка 0xc0000e9.Какво да правя

Не се казва кила а гауси май беше и защо напривихте тази простотия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, petie1 написа:

Ако има данни на стария хардиск де

Щом се опитва за стартира Windows, значи може и да не е толкова зле положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, DarkEdge написа:

Щом се опитва за стартира Windows, значи може и да не е толкова зле положението.

Разбира се само гадаем, а постващия няма елементарните умения и знания, за да провери. Ще влоши нещата в повече. И нищо лично към него, но ми се ще да зная поради каква причина е решил да доближи магнит до лаптопа си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Емил Костов написа:

Разбира се само гадаем, а постващия няма елементарните умения и знания, за да провери. Ще влоши нещата в повече. И нищо лично към него, но ми се ще да зная поради каква причина е решил да доближи магнит до лаптопа си.

И аз това го питах ама още ни вопъл ни стон ни дума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако по това време е работел диска, 100% са надрани плочите, а може и главата/някоя от главите да са повредени. Ако го мъчи още, много вероятно е да се задълбочи проблема, въпреки че без да се занесе диска в специализирана фирма, шанса да се извади някаква информация е почти 0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, petie1 написа:

Естествено. След като има лаптоп и не знае как да каже модела какво очакваш. Да носи машината в сервиз, да каже какво е направил и там ще му го оправят. Лошото е, че ще олекне със 100 лева за хард диск и 50 лева за преинсталиране и прехвърляне на данните.

преди 29 минути, petie1 написа:

Ами смей ми се, но е така. И това е най-евтиния вариант. Ако се налага да се възстановява ценна информация от повреден хард диск става страшно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Естествено. След като има лаптоп и не знае как да каже модела какво очакваш. Да носи машината в сервиз, да каже какво е направил и там ще му го оправят. Лошото е, че ще олекне със 100 лева за хард диск и 50 лева за преинсталиране и прехвърляне на данните.

Значи викаш индианец е? И друго се чудя отде има такъв силен магнит? Не са ли незакони? На някои хора  не трябва да им се дават компютри ама кой ли ме пита

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, petie1 написа:

Значи викаш индианец е? И друго се чудя отде има такъв силен магнит? Не са ли незакони? На някои хора  не трябва да им се дават компютри ама кой ли ме пита

На някои хора в развитите страни им плащат, за да не пречат на другите, когато работят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Колев60 написа:

На някои хора в развитите страни им плащат, за да не пречат на другите, когато работят!

Не знаех това,ако ви преча няма да пиша

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е гледал този клип:

И това е интересно накрая дават какво става с информацията в диска:

Ето и още, въпреки че не намерих никъде да дават дали диска става за нещо след подобна процедура и дали някой се е опитал да извади информация или да го преинсталира:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На този клип разглобяват диска след повредата от магнит, виждат се разни драскотини по плочите, но не е ясно дали не са се получили в следствие на разгобяването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Колев60 написа:

Това не е насочено към Вас, а към питащият!

Ясно ,благодаря

преди 4 минути, Raze написа:

На този клип разглобяват диска след повредата от магнит, виждат се разни драскотини по плочите, но не е ясно дали не са се получили в следствие на разгобяването.

Те Ловците на Митове правиха опити с карти и ги триеха с магнит а в един епизод туриха мастило за татуси в томограф е резултата не беше много добър за мастилото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, petie1 написа:

За съжаление викам индианец! Ти що не го направиш???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

За съжаление викам индианец! Ти що не го направиш???

Ами не е много учтиво понеже нямам данни кой е този човек и утре може да завися от него.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване