Премини към съдържанието
Klijes

Как да си обогатя общата култура

Препоръчан отговор

преди 18 минути, AAUUXX написа:

Ти за това ли се напъваш със свободните съчинения за да трупаш материал за книга? :D

Само дето му е трудно да и избере................................заглавие! Има научна фантастика, но от следващия месец ще откриеме нов профил - техническа фантастика. Мисля, ще му допадне на момчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Jayashri написа:

Не си мисли, че с висше образование и магистратура си покорил света със знания. Човек се учи цял живот, не само за 5-6 години

Как е възможно да съм те пропуснал, защо не сме се запознали още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Танер Заит Расим написа:

Можеш да продължаваш да ме пропускаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Jayashri написа:

Можеш да продължаваш да ме пропускаш

Защо всички форумни момичета сте толкова студени и лоши ^^ да не ви заговори някой  значи.

Пропускам, да ти имам егото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Танер Заит Расим написа:

Тъкмо бях се зарадвал че ще ти ставам кум и по надолу ни развалиха настроението. Но ти не се отказвай. Опитай отново при друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Колев60 написа:

Тъкмо бях се зарадвал че ще ти ставам кум и по надолу ни развалиха настроението. Но ти не се отказвай. Опитай отново при друга.

Стига, че някой модератор пак ще дойде да ми се кара :D
То така във форум не е много романтично ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AAUUXX написа:

Ти за това ли се напъваш със свободните съчинения за да трупаш материал за книга? :D

Само да не е за компютри тази книга че там е гола вода...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.02.2019 г. в 22:01, Freem@n написа:

Те пък в Хвани Богат едни въпроси... да си отчупиш буквално. :angry: И водещия - помпозен и изкуствен, превзет...

Един от съставителите на въпроси беше в нашия екип преди години. Същия невежа си остана - пълно с грешки. Ама като си го котира някой си - също така като него прост и неук...

скоро и на тая пародия ще им вземат лиценза като на бай брадъра

мдам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, haidukpikaso написа:

Един от съставителите на въпроси беше в нашия екип преди години. Същия невежа си остана - пълно с грешки. Ама като си го котира някой си - също така като него прост и неук...

Кой екип?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Кой екип?

Съюза на Българските енигматици. Изгонихме го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, haidukpikaso написа:

Съюза на Българските енигматици. Изгонихме го.

А мен лично много ме дразнят Семейни войни особенно като зададат въпрос за компютри отговорите направо ме карат да се гръмна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, petie1 написа:

А мен лично много ме дразнят Семейни войни особенно като задат въпрос за компютри отговорите направо ме карат да се гръмна

отговорите на 100-те човека ли - да се чуди кой и как ги избира тия 100

не го гледам и него - идва ми в повече и много натоварващо един въпрос да го повтаря нам си колко пъти като за олигофрени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.02.2019 г. в 20:51, Klijes написа:

Имам висше образование, магистратура, изчел съм стотици книги художествена литература, но има моменти, в които се чувствам като новородено. Случвало ми се е на Стани богат да се затрудня още на първите въпроси; като стане дума за нещо странично в разговор, пак гледам като теле и ми казват да си скъсам дипломите. Та въпросът ми е има ли някаква книга/книги с тази проблематика или някакъв друг начин да знам повече неща, а не само по специалността ми? Или всичко е случайно - ако съм чул нещо отнякъде ... 

Повече Ню Йорк Таймс бестселъри може да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

отговорите на 100-те човека ли - да се чуди кой и как ги избира тия 100

не го гледам и него - идва ми в повече и много натоварващо един въпрос да го повтаря нам си колко пъти като за олигофрени

Ето ви един от Семейни войни: От какво се състои памета на компютъра? отговорите са само два ама нашите умници набутали....... пет отговора!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Ето ви един от Семейни войни: От какво се състои памета на компютъра? отговорите са само два ама нашите умници набутали....... пет отговора!!!

:lol6:

е това е уникум направо

помниш ли какви бяха останалите умнотии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, haidukpikaso написа:

е това е уникум направо

помниш ли какви бяха останалите умнотии

Ами те бяха писали и други такива въпроси ама как може на въпрос с два отговора те да дадат 5 и то нямащи нищо общо с въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, petie1 написа:

Ами те бяха писали и други такива въпроси ама как може на въпрос с два отговора те да дадат 5 и то нямащи нищо общо с въпроса?

не е правилно - въпроса трябва да съдържа 5 верни отговора в себе си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, haidukpikaso написа:

не е правилно - въпроса трябва да съдържа 5 верни отговора в себе си

Еми а де кажи го на тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Еми а де кажи го на тях

е за това и не гледам тия олигофрении

все едно да си обогатя общата култура с книжките на Венетчето Райковата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, haidukpikaso написа:

е за това и не гледам тия олигофрении

все едно да си обогатя общата култура с книжките на Венетчето Райковата

Мисля, че човек не трябва да съди другите хора. Това е превилегия на съдии и ГОСПОД. Хората сме различни и за това светът е ИНТЕРЕСЕН.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Семейни войни наистина 80% от въпросите имат по 1-2 отговора, те искат по 6 - особено за бързи пари. 

ps: Отказах се да чета темата, откакто "умници" написаха, че е невъзможно да се прочетат стотици книги ... за ваше сведение, професорите но литература четат със стотици ХИЛЯДИ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, petie1 написа:

А мен лично много ме дразнят Семейни войни особенно като зададат въпрос за компютри отговорите направо ме карат да се гръмна

Не се заяждам, само искам да вметна:

https://www.google.com/search?q=особенно&oq=особенно&aqs=chrome..69i57j69i65l2&sourceid=chrome&ie=UTF-8  :)

•  
Цитат

Как се пише: особено или особенно?

• Правилно е да се пише с едно н – особено.

Цитат

За думата е в сила следното правило: ако прилагателното име в м.р. ед.ч. завършва на -нен и в останалите форми гласната е изпада от наставката -ен, в тях се пише двойно н. Прилагателното особен не завършва на -нен, следователно в другите форми се пише едно н – особеният, особения, особена, особено, особени.

Ето че малко обогатихме общата култура на някоИ хора. :P

преди 3 часа, bigiadri написа:

Мисля, че човек не трябва да съди другите хора. Това е прИвилегия на съдии и ГОСПОД. Хората сме различни и за това светът е ИНТЕРЕСЕН.

Много съм съгласен ! ! Аз го виждам горе-долу така: "Не съди някого, като не си бил на неговото място... и вероятно никога няма да бъдеш."

Редактирано от Freem@n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.02.2019 г. в 20:37, Емил Костов написа:

Изчел съм стотици книги художествена литература --- Това никой не го е правил в света. Целта е да се научиш да мислиш и да знаеш къде да си намериш информацията, която ти трябва. Остави стани богат намира.

Значи викаш никой никога не е чел стотици книги ...В голяма грешка си...и при това наистина помага за общата култура, за мирогледа...мдам...

П.С И едно време ходехме по библиотеките не само за да търсим инфо, но и за удоволствие от хубавата книга, роман, а не ровехме в гугъла както сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Freem@n написа:

Не се заяждам, само искам да вметна:

https://www.google.com/search?q=особенно&oq=особенно&aqs=chrome..69i57j69i65l2&sourceid=chrome&ie=UTF-8  :)

•  

Ето че малко обогатихме общата култура на някоИ хора. :P

Много съм съгласен ! ! Аз го виждам горе-долу така: "Не съди някого, като не си бил на неговото място... и вероятно никога няма да бъдеш."

О супер аз на Гугъл много за правопис не вярвам ама както и да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои сте вие, дето сте прочели стотици книги бе? Не ви ли е срам да лъжете? Тва е невъзможно. НЕВЪЗМОЖНО казах. Физически е невъзможно. Кога ги четете, кога работите, кога сменяте памперси на чаветата, кога готвите, кога чистите, кога перете, кога разходате кучето? Няма място за повече от една книга годишно в ежедневието на редовния българин. Който твърди обратното му казвам следното: купчина долнопробни инсинуации.

пп. Според моя Киндъл съм прочел към 290 за последните три години. Ма аз съм циганин, не българин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване