Премини към съдържанието
dnevniks

Проблем с хард диск или рам паметта

Препоръчан отговор

Добър ден колеги! Вече ми побеляха косите с този компютър, всеки ден някакъв проблем. Днеска докато играех цс ми излезе грешка pure server file game pak01_001.vpk и ме дисконектна от играта. Четих в интернет просто да изтрия и да изтегля наново играта. Добре си викам, няма проблем. Обаче, опитвам я да я изтегля, тегли точно 1 минута и спира, опитвам се да старирам друго приложение, не става. Просто като натиска да се стартира почва да зарежда(появява се това до мишката, че зарежда) и нищо не се случва. Пробвах няколко игри, тези които на от стийм се стартират, но пиратските не искат. На няколко пъти компютър мисли прекалено много време. Примерно натискам File Explorer-a и излиза Working on it... И така си чакам 1-2 минути да заредят файловете. Забравих да спомена, че по горната грешка я дават като проблем в рам паметта или в хард диска, и след всички тези случки, където не иска да се стартират други приложения или това мислене слет отваряне на файл експлоръра ме навсява на мисълта, че грешката е в хард диска. Прробвах рама с Memtest и не даде никакви грешки. Според вас какво може да се случва ? Също така на някои от приложенията, които до преди си работеха без проблем излиза грешка 0xc0000142. Натискам ctrl+alt+del - нищо не се случва ?! Опитвам се да рестартирам, отне му около 5 минути да се изключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам какво е, но си мисля. че трябва да си провери файловете в системата
не е писал каква ОС ползва 
https://troubleshooter.xyz/wiki/fix-application-error-0xc0000142/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Провери диска с Crystal DiskInfo.

Как точно тества паметта с Memtest?

Антивирусната какво казва?

Сега пуснах проверка за вируси, че ми мина през главата, че може и да е това. Windows 10 ползвам. След рестарт всичко се оправи. Дали не е просто вирус ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dnevniks написа:

просто вирус

Не знам, напоследък станаха доста сложни :)

Може да е било и ъпдейт - виж и логовете на ОС-а какво пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега след стариране на каквато и да е игра ме изхвърла от нея преди да е заредила. Вирус няма, поне антивирусната не го засече след цяло сканиране на компютъра. Ще го преинсталирам да видя какво ще стане и дали ще се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dnevniks написа:

Сега след стариране на каквато и да е игра ме изхвърла от нея преди да е заредила. Вирус няма, поне антивирусната не го засече след цяло сканиране на компютъра. Ще го преинсталирам да видя какво ще стане и дали ще се оправи.

Пробвай с преинсталация нищо не губиш.

Windows 8.1 10 се инсталират за кратко време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване